Komentarze (1746)
Co rok to samo: Marnotrawstwo, machlojki. Ile jest sensu w zarzutach wobec Owsiaka?
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • agnrodis

  Oceniono 4 razy 4

  Najwyzszy czas zeby RYDZYK i Kosciol wystawiali faktury pokazujace na co wydaja pieniadze z naszych podatkow i z naszych datkow!!!!! Tymczasem PiSia mafia, nie zadajac zadnych rozliczen od kosciola, ma czelnosc zadac faktury od innych??????? Typowa katolicka dwulicowosc!!!!!!!!!!!

 • ffamousffatman

  0

  A oświadczenia pobraliście i podpisaliście, cfaniaki, że nie życzycie sobie ratowania zdrowia i życia sobie i rodzinie sprzętem (przychodni Caritasu) ze środków WOŚP? Czy tak jak RAZ czy Ayn Rand, gęba pełna pomyj, a jak dają, bierzecie?

 • natemat22

  Oceniono 2 razy 2

  W+O+ś+P 2017

 • ffamousffatman

  Oceniono 2 razy 2

  I jak co roku "Caritas zbiera".
  1. Caritas nie istnieje.
  2. Caritas nie prowadzi księgowości - więc skąd wiadomo ile?.
  3. Finanse Caritasów to kontrakty z samorządami i administracją państwową. Tak samo "zbiera" służba zdrowia.
  4. No to nie zapomnijcie dodać do zbierania potrąceń z emerytur udobroczynnionych.

 • r1234_76

  Oceniono 5 razy -3

  Proszę zajrzeć na stronę kontrowersje.net, tam wiszą obecnie informacje na temat ośmiu procesów, łącznie z wyrokami sądowymi, i samemu sobie wyrobić opinię na ten temat.

 • gr_ub_y

  Oceniono 8 razy -6

  Po puchach Kijka cuchnących ajfonami i perfumami dolce jumana, do puch Jurasa nawet się nie zbliżam.

  Profilaktycznie omijam z daleka.

 • mike689

  Oceniono 7 razy 7

  LEPIEJ NA ORKIESTRE NIZ NA TACE , BO KASA NA TACE MOZE TRAFIC DO PEDOFILA

 • drbob20

  Oceniono 6 razy 6

  owsiak jest pozyteczny I go lubie. pisdzielstwo demontuje kraj I szkodzi. tepie pisdzielstwo.

 • nitro2013

  Oceniono 4 razy 4

  pisiorczyki dostają wypieków, bo kasa idzie na sprzęt medyczny do szpitali zamiast do caritasu...

  nawet ich rezydent z żoną dali fanty na aukcje WOŚP xD

 • student_zebrak

  Oceniono 1 raz 1

  W Australii sa tysiace organizacji zbierajacych pieniadz (non profit)
  h ttps://probonoaustralia.com.au/guide-to-giving/
  kazdy znajdzie cos dla siebie
  ruch dobroczynny w Polsce jest mikroskopijny w porownaniu ze Stanami czy Australia

 • nitro2013

  Oceniono 2 razy 2

  za to w caritasie są machlojki i marnotrawstwo...

 • student_zebrak

  Oceniono 8 razy 4

  a xuj, dzisiaj dam na orkiestre, za cale 25 lat wstecz
  i niech mie PiS w zad pocaluje

 • Eric Cartman

  Oceniono 6 razy -4

  Sam na ulicy widziałem króla żebraków w Range Roverze oblepionym serduszkami, około 8 lat temu. Jak mniemam kupiła fundacja. Za środki ze zbiórek. Ale ja mu nie żałuję, niech ma. Ja mu może z 1 zł dałem z 15 lat temu, więc mi bez różnicy. Najbardziej problematyczne jest przyklejenie lewackiej agendy do działalności charytatywnej. Wiele środowisk chce się przysłużyć szczytnemu celowi i wspiera WOŚP nie myśląc o tym, że propagują cywilizację śmierci. A lewacka agenda jest tutaj sprawą kluczową i jej propagowanie przynosi społeczeństwu nieporównywalnie większe szkody, niż przynosi pożytku trochę kupionego sprzętu medycznego. Ludzie są wykorzystywani i wprowadzani w błąd. Kręgi globalistów lewackich manipulują i oszukują ludzi. WOŚP to akcja polityczna pod przykrywką dobroczynności i to jest najbardziej obrzydliwe w sprawie Owsiaka. . Pomijam już fakt, że w tekście nie wymieniono sprawy pobicia i wyrzucenia z sali dziennikarza przez siepaczy Owsiaka na rozkaz szefa.

 • obidient1

  Oceniono 4 razy 0

  Czy ci co krytykują Owsiaka nie widzą ile dobra ten człowiek robi. Pana Owsiaka mogą tylko krytykować ludzie niepełnosprawni umysłowo nikt zdrowo myślący nie krytykuje a wręcz przeciwnie pomaga.

 • erwin_keta

  Oceniono 4 razy 0

  Wszyscy zwolennicy PiS jakich znam to zaściankowe s...ynki którym w życiu się nie udało. Dlatego wszystkiemu są winni Żydzi, Masoni i niepolski kapitał. Hejt to ich naturalny mechanizm obronny. Inaczej już dawno by zwariowali. Więc ja bym się na miejscu Jurka nie przejmował. Taki hejt maluczkich pisiorków to nawet powód do chluby, Z podobnym zaściankowym mechanizmem spotkałem się w Chicago, wśród największej Polonii większości z byłego zaboru Rosyjskiego. Pomagają na starcie. Ale jak świeżemu polonusowi pójdzie za dobrze, to go zakapują na policję, że taki nielegalny z Polski przybył.
  Co do dochodów za działalność WOŚP różnych satelickich spółek, to mnie nie dziwi. Harują ile wlezie, a żyć za coś trzeba. A co? Pracownicy Caritas robią wszystko dla idei za darmo? Też dostają jakąś pensję. Tak samo jest w Radio Maryja i TV Trwam. Za friko robią? Nie. Owszem ojciec dyrektor oficjalnie kasy nie bierze, ale luksusowymi autkami se pojeździ. Po odliczeniu zysków wszystkich co na tym zarabiają zostaje ogromna fura kasy, która idzie zgodnie z celem na cele dla których jest zbierana. Nie znam żadnej organizacji pożytku publicznego, która robi coś tylko dla idei. Powstają by pomagać innym, ale przynoszą jakieś profity działaczom. Choćby w postaci służbowego auta, czy sponsoringu wyjazdu na konferencję w jakieś bajeranckie miejsce. Więc hejt z jakim WOŚP się spotyka, to tylko zaściankowa Polska zazdrość, że im się udało a mnie nie. Jakie to zaściankowo polskie. Nie raz już nas do upadku doprowadziło.

 • japka_putina

  Oceniono 5 razy 1

  Dzieci, które żyją dzięki WOŚP, są już tysiące. Polaków, którzy dzięki WOŚP zrozumieli, że można, jeśli się działa razem, chce, umie i postara, są miliony. Logicznie rzecz biorąc, Owsiak, jako wychowawca młodzieży, pomysłodawca i organizator WOŚP, a także jej PR-owiec, powinien być najlepiej zarabiającym człowiekiem w tym kraju. Jego największymi fanami powinni być obrońcy życia poczętego.

 • darek.1306

  Oceniono 4 razy 2

  Jerzy Owsiak – prezes zarządu Fundacji WOŚP, prezes zarządu spółki„Złoty Melon”, dyrektor graficzny „Złotego Melona”, właściciel firmy „Jasna Sprawa”, mąż Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak właścicielki „Mrówki Całej”, ojciec Aleksandry Owsiak byłej pracowniczki WOŚP, obecnie pracownicy „Tabasco”, ojciec Ewy Owsiak właścicielki firmy „Feel Mint Production”.
  Lidia Niedźwiedzka Owsiak – członek zarządu Fundacji WOŚP, dyrektor finansowy i medyczny fundacji WOŚP, jedyny przedstawiciel na zarządzie wspólników spółki „Złoty Melon”, właścicielka firmy „Mrówka Cała”, matka Aleksandry Owsiak, byłej pracownicy WOŚP i obecnej pracownicy „Tabasco”, matka Ewy Owsiak właścicielki firmy „Feel Mint Production”.
  Jacek Stachera – Od 2000 roku współpracuje z Fundacją WOŚP, kierownik produkcji Finałów WOŚP i Przystanków Woodstock, od 2007 do 2012 roku asystent Jerzego Owsiaka. W latach 2006-2010 dyrektor zarządzający kanałem telewizyjnym OwsiakTV. Od maja 2010 menadżer firmy Złoty Melon organizującej największe eventy w Polsce i wydającej płyty DVD/CD z koncertów. Od czerwca 2009 właściciel agencji Tabasco. Prywatnie konkubent Aleksandry Owsiak i ojciec najmłodszej wnuczki Jerzego Owsiaka i Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak.
  Aleksandra Owsiak – córka Jerzego Owsiaka i Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak, była pracownica WOŚP, obecna pracownica firmy „Tabasco”, partnerka Jacka Stachery, matka jego dziecka.
  Ewa Owsiak – młodsza córka Jerzego Owsiaka i Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak, właścicielka „Feel Mint Production” firmy bez telefonu i strony internetowej, zajmującej się tym samym, czym zajmują się wszystkie pozostałe firmy Owsiaków
  Pieniądze samorządowe i budżetu centralnego wraz z ofiarami donatorów finansują WOŚP. Z tej puli wypłaty mieli/mają: Jerzy Owsiak, Lidia Niedźwiedzka Owsiak, Aleksandra Owsiak i jej konkubent Jacek Stachera, ale to sumy kieszonkowe. Kasa od donatorów jest przetrzymywana przez 1,5 roku, odsetki spływają do „Złotego Melona” wraz z wielomilionowymi kwotami na wszelkie imprezy „kulturalno-oświatowe”, takie jak Finał WOŚP, „Przystanek Woodstock” i tzw. programy medyczne, głównie Ratujemy i Uczymy Ratować (RUR). Drugim źródłem zasilania spółki „Złoty Melon” są sponsorzy. Dziesiątki milionów złotych popłynęło tymi drogami do firmy słup „Złoty Moelon”, która za lata 2009 -2014 zleciła usługi obce na kwotę ponad 49 milionów złotych. I teraz pytanie kluczowe, a jednocześnie bezsenne noce Jerzego Owsiaka, po procesie w Złotoryi, z którego się ledwie wywinął, uciekając przed ujawnieniem ksiąg rachunkowytch.

  Jakie firmy w latach 2009-2014 wykonały na rzecz „Złotego Melona” usługi na blisko 50 milionów złotych? Na to pytanie każdy podatnik i donator, póki co, musi sobie odpowiedzieć sam, bo Jerzy Owsiak i WOŚP szybciej podpalą archiwa niż pokażą ich zawartość. Mogę jedynie podpowiedzieć, że do roku 2009 gros zleceń lądowało w „Mrówce Całej”, a od kilku miesięcy w blokach startowych stoi: „Jasna Sprawa” i „Feel Mint Production”. Jednak prawdziwym gigantem, od 2009 roku jest firma Jacka Stachery, konkubenta Aleksandry Owsiak, która realizuje wszystkie główne imprezy WOŚP, „Złotego Melona” i sponsorów Owsiaka. Stachera „zasłynął” również i tym, że jego firma „drucik” kompletnie nieznana na rynku eventowym, w 2012 roku wygrała przetarg na uroczyste otwarcie jednego z większych przekrętów Struzika – lotniska „Modlin”. Przetarg ten był objęty śledztwem CBA, które stwierdziło szereg nieprawidłowości.

  Na tym samym lotnisku straż pożarna polewała Owsiaka, kiedy to było jeszcze modne.

 • nino.rota

  Oceniono 2 razy 0

  A kto placi za dodatkowe dyzury pogotowia, dodatkowe patrole policji i strazy miejskich...?!

 • zbycho52

  Oceniono 1 raz -1

  Caritas jest dotatowany przez panstwo,a Owsiak nie.Ciekawe by bylo zestawienie ile forsy dostaje Caritas,a ile wydaje i na co

 • adam-aga

  Oceniono 4 razy 0

  Jutro znowu żebraki na ulicach. Tym oszustom nigdy nic nie dałem i nie dam. Niech spadają na szczaw i mirabelki.

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 2 razy -2

  Nie miałam pojęcia,że tak dużo obrzydliwych ludzi skupia się wokół PiS! Socjolodzy powinni się tym zająć,badając tę grupę swołoczy wszelakiej..ska,dlaczego i po co?

 • cleryka

  Oceniono 4 razy 2

  Po cholerę GW odgrzewa stare kotlety o Jurku Owsiaku!? Obrzydliwa prowokacja,czy co?

 • 777edgar

  Oceniono 9 razy 3

  Mogą sobie ujadać, a ja jutro dam na Owsiaka więcej. Dam o tyle więcej, o ile nie dałem na kolędę. Bo nie wpuściłem Czarnego do domu. Fajnie co? ;)))))))))))))

 • lblblblb

  Oceniono 10 razy 4

  Ten hejt na Jurka nadszarpuje moje finanse. Zwykle wrzucałem do puszek 100 zł. W ubiegłym roku po występach jakiejś Pięty wkurzyłem się i dałem 200. Cóż, tak się stało, że po występach Macierewicza i Caritas Ordynariatu Wojska Polskiego (sic) w dniu dzisiejszym przyjdzie mi wysupłać zaskórniaki i wrzucę jutro 500.-( takie moje 500+ dla Orkiestry ).

 • 777edgar

  Oceniono 7 razy 3

  Księdzowie płaczą, że Owsiak nie daje im na zbytki. Jutro znów będą rozpaczać!

 • stronzo_bestiale

  Oceniono 13 razy -5

  Owsiak robi to samo co Kijowski. Zbiera w puchę i z tego karmi swoje firmy, swoją rodzinę i siebie, wykorzystując chwytliwe hasła oraz dobroduszność ludzi. moarlnie słabe, nawet jeżeli znaczna część pieniędzy idzie sobie po kilku miesiącach pracowania na rzecz holdingu Owsiaka na sprzęty. Do tego uprawia politykę i się nie może dziwić, że znaczna część ludzi ma go w dupie z jego nachalną propagandą.
  Jak ktoś chce dawać, niech daje. Wolna wola. Tylko nie brać z moich (podatków), nie przymuszać nikogo i nie zaczepiać chamsko.

 • vegemot

  Oceniono 11 razy 7

  Chory naród, nie rozumiem tego idiotyzmu.. Nawet Gdyby Owsiak z każdego finału brał sobie 5mln zł to i tak by więcej robił dla rodaków niz 99% tych nieudaczników którzy tylko krytykują a nic nigdy nie zrobili bezinteresownie dla drugiego człowieka. Potrafią tylko wyciągać łapska po 500zł a żeby coś dać to juz nie

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 10 razy -6

  "Czy jest coś złego w tym, że prywatne spółki Owsiaka i jego żony sprzedają towary i usługi fundacji?"

  Tak jest to problem albowiem NIKT nie kontroluje przepływu środków finansowych.
  Dokładnie w ten sam sposób postanowił działać "niesłynny" Mateuszek.
  Z tego powodu lepsze jest właśnie żeby Owsiak ustalił sobie pensję 30 tys. miesiąc, niż żeby do jego całej rodziny trafiały niekontrolowane ilości środków finansowych.
  Zresztą słyszałem, że demokracji z Czerskiej tak samo jak niejaki Soros są wielkimi zwolennikami transparentności. Szkoda że są owej transparentności zwolennikami zawsze gdy dotyczy to nie ich.

 • zacisze16

  Oceniono 11 razy 7

  W USA Owsiak i jego OWŚP byłby miliarderem stawianym za wzór a w Polsce musi odpierać ileś razy ataki malutkich hien żerujących na ludzkich niskich instynktach.... ciemny lud to kupi jak powiedział Jacek Kurski....

 • gringi

  Oceniono 16 razy -12

  to co robi Owsiak powinno prawnie zakazane bo to patologia jest do ktorej juz sie wszyscy przyzwyczaili Powinnien powstac fundusz ktory by sie tym samym zajal a kase na to powino panstwo dac

 • partia_niewidzialnych

  Oceniono 8 razy -6

  Po pierwszej próbie wystawienia oceny komentarza pojawia się tekst "już oceniałeś", także nawet się nie będę bawić w ocenę pojawiających się tu opinii. Owsiak nie ujawnił dokumentacji, której zażądał od niego sąd, a to oznacza, że święty nie jest. Pieniądze daję tam, gdzie efekty są ewidentne, a władze organizacji nie mają problemu ze stosowaniem się do poleceń sądu. Nie daję na Caritas, bo byłem tam kiedyś wychowawcą na koloniach i widziałem, jak to wygląda. Polecam siepomaga, Fundację Hospicyjną czy PAH (mimo poglądów założycielki na muzułmanów - to tylko poglądy).

 • jantarski11

  Oceniono 5 razy 5

  Za każdym razem jak ktoś w tym kraju coś dobrego, pożytecznego zrobi znajdują się jednostki (w większości są to prawdziwi Polacy z matką królową i synem królem) które same nie potrafiące nic sensownego zrobić opluwają go i chcą zniszczyć

 • tom-pek

  Oceniono 7 razy 7

  kto chce to daje i tyle w temacie

 • stas_3151

  Oceniono 11 razy 9

  To że WOŚP zbiera pieniądze na szlachetne cele jest już samo w sobie godne wielkiego szacunku! Ale ważniejsze jest to że Owsiak otworzył serca Polaków - tych dających i tych zbierających! Nie pamiętam aby kościół coś takiego zrobił! Oni tylko umieją wyciągać a nic z siebie nie dając.

 • tenotkay

  Oceniono 7 razy 7

  Dlaczego piszecie "prawicwe". Bydlo z tamtjej strony nie ma takich problemow.Nazwijce je tak jak na to zasloguja...katonbolszewickie nienawistne scierwa.PS: kurski mial w swoim liceum ksywe cw...§

 • wolveryana

  Oceniono 13 razy 11

  Życzę panu Jurkowi żeby nadal mu się chciało chcieć.
  Do końca świata i o jeden dzień dłużej, a potem od nowa :-)

 • neron43

  Oceniono 16 razy -12

  Od początku wspieram WOŚP, ale uważam, że ten artykuł i większość komentarz, to odwracanie kota ogonem i udawanie, że problemem są pieniądze zebrane do puszek. .
  Mam wątpliwości, czy WOŚP nie jest dla Owsiaka przykrywka do robienia ludzi w konia i znalezienie sobie intratnego sposobu na życie. Wątpliwości moje wzbudziło zachowanie Owsiaka kiedy, to wszedł na stół i wrzeszczał jak opętany, że mieszka w bloku, w niewielkim mieszkaniu. Potem czytam, że mieszka z rodziną w willi, ale willa nie jego, tylko fundacji. Dalej dowiedziałem się, że WOŚP, jak ośmiornica, utworzyła spółki, które prowadzą działalność komercyjną; Owsiak mówił coś o wykładach, reklamie, wzajemnych usługach itp. Stąd moje podejrzenia, że zbiórka do puszek, to takie show, które promuje faktyczny biznes Owsiaka. W tej niesamowitej wrzawie Owsiak ma za frico medialną reklamę i od 25. Lat jazgocze jedno i to samo, robiąc z siebie czasami pajaca, a innym razem kreując się na bohatera. Przecież nie trudno sobie wyobrazić, że gdyby inne fundacje otrzymywały takie wsparcie reklamowe mogłyby wykonać dużo więcej. Przecież p. Anna Dymna nie promowała swojej działalności charytatywnej, latają na koszt wojska myśliwcem F-16.
  Dziwi mnie również to, że przy okazji WOŚP wmawia się Polakom, że jedynie dzięki Owsiakowi jeszcze jakoś funkcjonuje w Polsce służba zdrowia. Co przecież jest wierutną bzdurą.
  Interesuje mnie również, na jakiej zasadzie przekazywany jest sprzęt medyczny do szpitali: zwłaszcza czy są różnice w zależności, kto jest właścicielem szpitala.
  W tym roku ostatni raz wspieram WOŚP - oczywiście świat się od tego nie zawali - ale uważam, że działalność charytatywna powinna mieć inny charakter i być nakierowana na pomoc konkretnym ludziom. Są wspaniałe przykłady, choćby fundacja A. Dymnej, E. Błaszczak, fundacja TVN, Polsatu i wiele, wiele innych.
  Uważam że MSWiA oraz fiskus powinny skontrolować wszystkie biznesy Owsiaka, zwłaszcza pod kątem przepływów finansowych i w sposób jednoznaczny poinformować opinię publiczną, czy biznes Owsiaka, to faktycznie działalność charytatywna i nie ma tam drugiego dna. Co, jak co, ale ten szum wywoływany wokół Owsiaka i przedstawianie go jako niemal męża opatrznościowego wymaga całkowitej transparentności.

 • Mariusz Monika

  Oceniono 13 razy 11

  ludzie głosują dając datki do puszek, biorąc udział w aukcjach. WOŚP jest pasją, zabawą i ogromną dobrą robotą, wykonywaną w miejscach gdzie państwo polskie zawodzi
  ale tępe i zawistne prawe polactwo tego nigdy nie zrozumie

  Gdyby Owsiaka tak zamknęli na krótko ( ten pan już więcej pieniędzy w słoiku nie zakopie w ogródku )
  to byście wyli z rozkoszy tłuszczo biedna i nierozumna

  Byłem niedawno za granicą i zauważyłem że polish jokes sie skończyły. Zamiast tego ludzie wymownie pukają się w czoło słysząc o Polakach

 • langston

  Oceniono 13 razy -9

  1) Orkiestra jest na minusie. Koszty organizacji zaangażowanie samorządów transmisje TV wojsko, policja są wyższe niż to co udało sie zabrać.
  2)Orkiestra nie jest neutralna politycznie-Owsiak jednoznacznie definiuje się politycznie
  3)Woodstok to lewackie pranie mózgów
  4)Sąd w procesie który Owsiak przegrał z pewnym blogerem nakazał Owsiakowi przekazać dokumenty finasowe swoich spółek kóre żerują na WOŚP-Owsiak tego nie zrobił.

 • flyer

  Oceniono 8 razy -4

  Na wstępie - od paru lat oficjalnie robię darowizny "na Owsiaka" [można odliczyć od podatku i to nie 2 czy 5 zł ;>]. Ale od razu widać, że Owsiak się zapętlił, bo tych spółeczek podwykonawców jest kilka [a w każdej prezes itd.] - gdyby to było tak do końca czyste to byłaby jedna, albo nawet fundacja by to wykonywała, JEŻELI PRAWO NA TO POZWALA. Więc nie jojczcie. Argument "Owsiak musi z czegoś żyć" jest o kant d... potłuc, bo Owsiak miał pracownię witraży [głównie chyba kloszy do lamp], a część pracowników zatrudniał jedynie na umowę zlecanie [tak, rozmawiałem kiedyś z takim/taką ;>].

  Podsumowując - niech Owsiak prowadzi transparentną politykę zamówień, jeżeli fundacja nie może ich wykonywać - jedna spółka wykonawcza albo zamówienia zgodne z ustawa o zamówieniach publicznych i wtedy nie będzie płaczu. A tak sam ma to co chciał.

 • Michael Nadworski

  Oceniono 10 razy 8

  Powiem tak. Zarzut, ze Caritas robi więcej a jest mniej znany przez to, że WOŚP robi tyle szumu w okresie "orkiestrowania" jest po prostu idiotyczny. To tak jakby jedna firma miała pretensje do drugiej, że ma lepszy marketing i PR.
  Nie wnikam w to czy Owsiak ma jakieś dodatkowe dochody na lewo czy nie w związku ze swoją działalnością. Ale uważam, ze zrobił dla innych przez wiele wiele lat tyle dobrego i udowadnia to na każdym kroku (nie tylko gadaniem, ale tym, że do którego szpitala nie pójdziesz zawsze znajdziesz jakiś sprzęt zakupiony przez WOŚP), że ma pełne prawo do tego aby zarabiać jak chce i ile chce w sposób jaki chce. Osobiście nie przepadam za jego sposobem bycia ale zrobił tyle dobrego, że nie sposób odmówić mu czegokolwiek. Takich ludzi się gratyfikuje a nie piętnuje.

 • pisdode

  Oceniono 11 razy -1

  To tak samo jak Kijowski sprzedaje usługi KODowi-po prostużyje z KODu.Juras przez swoje firmy świadczy usługi WOŚP i też żyje z tego.Taka sama sytuacja tylko w przypadku Kijowskiego wywołała skandal a Juras wciska,że nie ma sprawy

 • lawber

  Oceniono 7 razy 1

  Przepraszam, że o sobie, ale wydaje mi się, że ta historyjka jest bardzo na czasie. W 1981 roku (wcześniej i później też) byłem dziennikarzem jednej z regionalnych gazet. Zarząd Regionu Solidarności na wielkiej tablicy przed swoją siedzibą ogłaszał wieści na temat najróżniejszych defraudacji, przyjmowania drogich upominków, kupowania za bezcen np. luksusowych mebli itp. przez członków kierownictwa wojewódzkich władz partyjnych i administracyjnych. W województwie wrzało. Domagano się od NIK-u sprawdzenia wiarygodności zarzutów. Przy udziale ludzi wyznaczonych przez Zarząd Regionu NIK, zawieszając wyjaśnianie innych spraw, przez kilka tygodni zajmowała się "partyjną mafią". Mój naczelny zaproponował mi przedstawienia wyników w artykule. Zgodziłem się pod paroma warunkami, a głównym była publikacja bez czyjejkolwiek ingerencji. Tak powstał liczący około 20 stron maszynopisu materiał, wiernie prezentujący ustalenia NIK, zatytułowany "Mafioso". Wynikało z niego, że zdecydowana większość zarzutów okazała się zupełnie bezpodstawna, ale część się potwierdziła. Np mający kandydować na I sekretarza KW PZPR (do tego czasu dyrektor jakiejś firmy) załatwił sobie przydział mieszkania w bloku innego zakładu, na dodatek mieszkanie to powiększono o przyległe do niego. Inny z ciężkich zarzutów dotyczył wojewody, który kupił po bardzo okazyjnej cenie wybrakowany komplet mebli Mieszko. Było też trochę drobiazgów, które przy wyczynach obecnych polityków były wręcz niewinnymi zabawami. Artykuł ukazał się w czerwcu lub lipcu. Była tylko jedna próba ingerencji. Specjalnie zjechał do naszego miasta szef NIK, Bejm. Zapoznał się z wynikami kontroli i z gotowym artykułem, którego kopię, zgodnie z umową, dałem do autoryzacji dyrektorowi naszej delegatury. Zostałem zaproszony na rozmowę z Bejmem. Najpierw nakazująco, potem prosząco nalegał na wykreślenie z artykułu części zarzutów. Nie zgodziłem się, a redakcja publikację "Mafioso" już zapowiedziała. Gazeta z artykułem rozeszła się do ostatniego egzemplarza, tablica przed siedzibą regionu znikła, "afera" ucichła.
  Parę miesięcy później stałem w moim osiedlowym sklepiku w kolejce okrężnej za kawą (chodziło się w kółko i za każdym podejściem do lady kupowało się jedną paczkę). Kolejkowy czas wypełniałem sobie czytaniem gazety. Nagle doszły do mnie strzępy rozmowy dwóch kolejkowych towarzyszy. Wsłuchałem się uważniej. Mówili o... mnie:
  - Mówię ci, siedzi i posiedzi długo
  - Skąd wiesz?
  - Wiadomość z pierwszej ręki. Szwagier jest kierowcą w tej redakcji i osobiście mi to powiedział, w tajemnicy zresztą.
  Nie wytrzymałem:
  - Czemu plecie pan głupstwa? - zapytałem.
  - A co pan może o tym wiedzieć? Pilnuj pan kolejki, bo pan kawę stracisz...
  Redakcyjną legitymację dotąd pokazywałem tylko portierom zakładów do których jeździłem. Teraz postanowiłem użyć ją niejako prywatnie.
  - Pamięta pan nazwisko tego przymkniętego dziennikarza? - zadałem kolejne pytanie.
  Trochę zniekształcone, ale podał. Wtedy pokazałem legitymację ze zdjęciem.
  - Czy to o niego chodziło?
  Zdziwił się bardzo. Jego rozmówca pękał ze śmiechu, najbliżsi kolejkowicze też.
  - To czemu pan bzdury opowiada? - dopytałem jeszcze, ale "szwagier szwagra" już doszedł do siebie i sparował moje pytanie:
  - I tak pan wszystkiego nie wiesz..
  W sprawie Owsiaka tez są tacy, którzy więcej wiedza o nim niż on sam o sobie.

 • kempolin1

  Oceniono 13 razy 1

  W każdym szpitalu jest sprzęt od Okiestry i dzięki temu lekarze mają czym leczyć. Myślę że warto wspierać takie akcje! Ja byłem badany takim sprzętem, moja mama, żona i syn również mieli badania na sprzęcie od Orkiestry. Chyba taka reklama wystarczy.

 • ktos210

  Oceniono 5 razy 1

  Akcja jest ok. tylko dlaczego my musimy dokładać do szpitali itp.? Na co idą nasze podatki? Gdzie są te pieniądze? Rozumiem że w chwili transformacji dziedzicząc biedę po PRLu nie wiele było, ale tyle lat i wciąż zbieramy? To jakaś patologia? Oznacza to że organy państwowe i i cała ta biurokracja jest niewydolna! Więc co, podatki sa na administrację a na resztę mamy się zrzucać? Akcja Owsika miała być akcją doraźną a stała się cyklicznym poborem co kto da! To nie tak powinno być. W całym tym zamieszaniu zapomnieliśmy po co jest rząd i dlaczego i na co dajemy kasę!

 • rodak_z_perth

  Oceniono 11 razy 1

  Krótko i na temat.
  Nie trafia na tace w kościele tylko do WOŚP więc trzeba atakować, a być może ktoś naiwny w to uwierzy.

 • Albin Tojfels

  Oceniono 9 razy -3

  Jerzy O. to człowiek o moralności alfonsa. Każe dzieciom na mrozie o suchym pysku dym.ć z puszkami oblepionymi logotypami firm od których pod stołem bierze kasę za reklamę. Za darmo ma kilkaset tysięcy ruchomych banerów reklamowych ;) Sam z Dzidzią (20 tys./m-c z puchy) i z konkubentem córki (zlecenia za 10 melonów płatne extra z puchy) siedzą w ciepełku i pewnie rżą z frajerów ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX