Zabił policjantkę, napadł na market z koszerną żywnością. Kim jest trzeci terrorysta - Amedy Coulibaly?

Amedy Coulibaly - główny podejrzany o napad na supermarket w Paryżu - zginął podczas policyjnego szturmu. Kim jest trzeci terrorysta, który sparaliżował życie w Paryżu?
To najprawdopodobniej on wczoraj - kilkanaście godzin po wtargnięciu braci Kouachi do redakcji "Charlie Hebdo" - zastrzelił policjantkę w południowej części Paryża. Dziś mężczyzna napadł na market z koszerną żywnością i wziął zakładników.

Cherifa Kourachi poznał więzieniu

Miał 33 lata i pochodził z Juvisy-sur-Orge.

"Liberation" opisuje, że jego problemy z prawem zaczęły się, gdy miał 17 lat. Wtedy poznał ludzi, którzy wciągnęli go do świata przestępczego. Napady, kradzieże - z tego znała go policja. W 2001 r. poszedł do więzienia na dłużej. Został skazany za napad z bronią w ręku. Miejsce odsiadki: znane z przeludnienia wielkie francuskie więzienie Fleury-Merogis.

To tam, pomiędzy 2005 a 2006 rokiem, miał poznać Cherifa Kourachi (młodszego z braci, którzy zamordowali 12 osób w redakcji "Charlie Hebdo") - pisze tygodnik "Le Nouvel Observateur". Prawdopodobnie podczas tej odsiadki mężczyzna przyjął islam i zaczął dzielić się coraz bardziej radykalnymi poglądami - pisze "Guardian".

Pomagał terroryście w ucieczce

Coulibaly został ponownie aresztowany w 2010 r. Na jego trop wpadli wtedy antyterroryści. Był podejrzany o to, że pomagał w ucieczce z więzienia Smaina Ait Ali Belkacema, terrorysty, który brał udział w ataku na paryskie metro w 1995 roku. W domu Coulibaly znaleziono wtedy kałasznikowa i amunicję. Znów trafił do więzienia. Na wolność wyszedł w zeszłym roku.

Jak pisze "Le Monde", Amédy Coulibaly i Cherif Kourachi mieli wspólnego mentora i idola. Był nim radykalny terrorysta Djamel Beghal, skazany niegdyś za planowanie zamachów w Paryżu.

Poszukiwania partnerki

Trwają poszukiwania partnerki Coulibaly'ego - 26-letniej Hayat Boumeddiene. Są podejrzenia, że pomagała ona w ataku na supermarket. Jednak doniesienia o jej losie są sprzeczne. Najpierw francuskie media podały, że kobieta zginęła podczas policyjnego szturmu. Później informowano, że była w supermarkecie, jednak uciekła, podając się za jedną z zakładniczek. Następnie spekulowano, że pomagała w organizacji zamachu, jednak nie było jej na miejscu. Wiemy jedynie, że szuka jej policja.

Więcej o:
Komentarze (52)
Zabił policjantkę, napadł na market z koszerną żywnością. Kim jest trzeci terrorysta - Amedy Coulibaly?
Zaloguj się
 • sadystaaa

  0

  Morda jak u ćpunki z monaru. Czarny pewnie dilował narkotykami i za działkę miał u niej wszystko.

 • kermit.dolomit

  Oceniono 5 razy 3

  Unijna polityka miłości bandycki czarnuch i jego dziwka

 • metenburg

  Oceniono 8 razy -6

  To ze uwalil policjantke to maly pryszcz, ale ze smial targnac sie na koszerny sklep - tego mu predko nie wybaczymy.

 • braunal

  Oceniono 8 razy -2

  tym trzecim terrorystą jest na pewno Tusk.

 • qudaq

  Oceniono 8 razy -2

  Cudowna poprawność, kiedy piszemy o terrorystach. Kim są w takim razie antyterroryści? Gotogallowie ? Podgrzewanie atmosfery kolejnymi nic nie mówiącymi zbitkami słów. Czyj to niby koszerny market napadł? Z produktami prosto z Polski? Brakuje refleksji, dlaczego to właśnie islam łączy Arabów i Afrykanów, mimo, że ci ostatni przez wieki byli celem polowań arabskich handlarzy żywym towarem? Jak to jest, że na fali przyspieszonej dekolonizacji powstały i po dziś dzień mają się dobrze autokratyczne reżimy? Dlaczego w krajach dobrobytu powstały dzielnice w stylu amerykańskich gett narodowościowych? Celowa polityka, czy tylko krótkowzroczność od połowy wieku? Nie ma co licyć na samorodnego okulistę. Dzisiejszy inżynier dusz kałachem tłumaczy, na czym polega sens życia i kto tu rządzi. Ale problem zaczął się gdzie indziej i o nim ani słowa.

 • wodakrolewska

  Oceniono 11 razy -7

  Życiorys podobny do brata Lenina, Józefa Kagan-Beka Stalina, brata Piłsudskiego i wieeeeelu innych wychwalanych przez lewicową propagandę.

 • braunal

  Oceniono 14 razy -6

  Lewacki cudowny świat,gdzie kobiety maja pilnować porządku.Ich naturalnym środowiskiem jest przecież kuchnia,

 • cowboy66

  Oceniono 9 razy 7

  Wiezienia we Francji to tak jak wakacjie dla biednych!
  Francjia ma kilka wysepek na oceanie indyjskim w bliskim polozeniu do bieguna poludniowego, co za problem w wyslaniu tego typu ludzi tam na calozyciowa odsiadke, oczywiscie jezeli przezyja pierwsza zime, lol

 • krzysztofppp

  Oceniono 8 razy 8

  Kradł od 17-tego roku życia? To co robił wcześniej?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX