Owsiak: "Służbie zdrowia jest potrzebny plan Balcerowicza. Bolesne, krwawiące cięcie". Żakowski: "Nie wystarczy masaż?"

- Służbie zdrowia jest niezwykle potrzebny plan Balcerowicza. Bolesne, krwawiące cięcie - mówił w Poranku Radia TOK FM Jerzy Owsiak, szef WOŚP. - Pytanie, czy to cięcie musi być bolesne, czy może być masaż, który usunie ból - powątpiewał Jacek Żakowski.
- Służbie zdrowia jest niezwykle potrzebny taki plan Balcerowicza - przekonywał w Poranku Radia TOK FM Jerzy Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Bolesny może, dla wielu stron. Dla pacjenta, lekarza, personelu medycznego. Ale musi zaistnieć, by wszystko mogło zacząć funkcjonować normalnie - podkreślał.

"Ktoś musi zrobić to cięcie"

Owsiak wskazywał, że na tle choćby USA, które kompletnie nie radzą sobie z organizacją efektywnej służby zdrowia, Polska ma pewne atuty. - My, Polacy, jesteśmy na gruncie kilkudziesięciu lat wesołego, wariackiego ustroju socjalistycznego. I gdzieś wpompowaliśmy sobie w świadomość, że służba zdrowia jest bezpłatna i dla wszystkich. Mamy zakodowanych wiele rzeczy, które tylko pomogą w stworzeniu służby zdrowia, która wytrzyma wszystkie powinności i spełni dobrą rolę wobec społeczeństwa - mówił.

- Ktoś musi zrobić to cięcie. Bolesne, krwawiące, ale wreszcie będzie tylko lepiej - wyłuszczał Owsiak. Prowadzący Poranek Radia TOK FM Jacek Żakowski nie krył sceptycyzmu. - Pytanie, czy to cięcie musi być bolesne, czy może być masaż, który usunie ból. Są dwie szkoły: rehabilitacji albo chirurgii. Jestem po stronie rehabilitacji - mówił. - Żeby pomasować i pogłaskać, najpierw musi być operacja - nie ustępował Owsiak.

Żakowski powątpiewał też, czy radykalne zmiany w służbie zdrowia znajdą poparcie społeczne. - Naród chętnie podda się różnym sytuacjom, jeśli coś jest mądre i logiczne - zaznaczył Owsiak.

Więcej o:
Komentarze (34)
Owsiak: "Służbie zdrowia jest potrzebny plan Balcerowicza. Bolesne, krwawiące cięcie". Żakowski: "Nie wystarczy masaż?"
Zaloguj się
 • antywiruspo

  Oceniono 3 razy 1

  -->
  Idea WOŚP jest szczytna, ale to, co ostatnio wyprawia Owsiak rzuca na nią cień. Gdzie jak gdzie, ale tutaj powinna być pełna transparentność - bez żadnych, ale to żadnych niedomówień. Reakcja Jerzego Owsiaka na zadane pytanie była żenująca, ot - popis błazenady, jak z tym chodzeniem po stole w zeszłym roku.
  Parafrazując pewną reklamę: demotywatory.pl/4441018/Jurek-zjedz-snickersa

 • braunal

  Oceniono 4 razy -2

  Jest taka przypowieść o miłosiernym Samarytaninie.. Chociaż Owsiak to bezbożny lewak ,należy wspomóc tę akcje.

 • kochambolka

  Oceniono 4 razy 0

  Owsiki to pasożyty rozwijające się wyłącznie u ludzi, a szczególnie u dzieci. Dzisiaj o niemal każdym ruchliwym i energicznym dziecku mówi się, że ma ADHD...tak jak owsik..

 • welarg

  Oceniono 2 razy -2

  Pasaż mały nie wystarczy.

 • kochambolka

  Oceniono 13 razy 3

  POtrzeba cięcia bronka, donka, bolka, a ciebie owsik pasuje wyskrobać jak wrzoda żerującego na chorych dzieciach.

 • clash67

  Oceniono 10 razy 6

  To było do przewidzenia, że się okrzyknie reformatorem służby zdrowia, kiedy tylko zaczął wciskać szkolenia dyspozytorom CPR.

 • jade_na_koszernym_banie

  Oceniono 12 razy 0

  .
  .
  ''gdzies wpompowalismy sobie swiadomosc, ze sluzba zdrowia jest bezplatna i dla wszystkich ''
  .
  Brednie schizofrenika.
  .
  Nic w panstwie nie jest bezplatne. Ani interwencja Policji ani strazy pozarnej.
  Za wszystko placi obywatel Panstwa. Czy poprzez podatki czy skladki. Obowiazkowe lub dobrowolne.
  Rola panstwa jest sterowac tymi pieniedzmi.
  .
  Platfusiarstwo przez doslownie wypompowalo z systemu wszystko co sie dalo. Co do statniej kopiejki.
  Nawet kasa na przyszle emerytury z OFE i innych poszla na trawe i asfalt rudego. Bo za jego panowania haslem byla tylko pilka nozna i autostrady.
  Wiec jest jak jest.
  .
  A opieka zdrowotna jest dla wszystkich, to jest podstawa czlowieczenstwa.
  Jesli panstwo nie potrafi zadbac o slabych i chorych - nie ma panstwa, jest dzungla gdzie stado zostawia slabych i starych na pozarcie drapieznikom.
  .
  Nie jestem zwolennikiem sytuacji, w ktorej takie zydowskie kanalie jak Owsik wypowiadaja sie o Panstwie Polskim i jak ono ma wygladac.
  .
  No ale michnikowszczyzna jak zwykle pompuje temat.
  Panika u platfusow.
  Arlukowicz na wylocie, Koparka chowa sie po piwnicach.
  Wiec wcale sie nie dziwie.
  .
  .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX