Terlikowski: "Palikot ordynarnie kłamie". Poszło o wpis ws. "Charlie Hebdo". Będzie pozew

"IV wojna światowa trwa. Tym razem przeciwnikiem są partyzanci uzbrojeni w wiarę w życie wieczne, której Europejczykom brak (...)" - ten twitterowy wpis Tomasza Terlikowskiego oburzył Janusza Palikota, który zarzucił autorowi "wzywanie do zabijania niewierzących". Były naczelny "Frondy" zapowiedział już pozew przeciwko liderowi TR.
- Terlikowski podżega do morderstwa, do zabójstwa, do zabijania ludzi - oświadczył dziś Palikot w audycji "Gość Radia ZET". Odniósł się tymi słowami do wpisu na Twitterze redaktora naczelnego TV Republika i publicysty portalu Fronda. Terlikowski napisał:Słowa te były odniesieniem do zamachu na redakcję tygodnika satyrycznego "Charlie Hebdo", którego dokonali zamaskowani mężczyźni, według świadków krzyczący m.in. "Allahu Akbar". Terlikowski nie poprzestał na jednym komentarzu:Palikot: Ktoś napisał, że ma dla mnie gotową kulkę

Do tweetów naczelnego Frondy Palikot odniósł się także na swoim Twitterze:Wcześniej w Radiu ZET mówił, że "z przykrością stwierdza, że co jakiś czas ktoś reaguje pozytywnie na wezwania Terlikowskiego". Oświadczył, że przed tygodniem pod jednym z jego wpisów ktoś zadeklarował, że ma już dla niego "przygotowaną kulkę". - Zawiadomiłem prokuraturę. To są rzeczy, na które nie ma zgody. Na to liczą islamiści, my się nie możemy dać sprowokować - powiedział lider Twojego Ruchu.

Terlikowski: Palikot czyta na tyle dobrze, by...

Na słowa Palikota Terlikowski odpowiedział w artykule na stronie TV Republika. "Krótkie, z konieczności, wpisy na Twitterze mogły się spotkać z niezrozumieniem. I tak się wyraźnie stało. Określenie "partyzanci", jakie padło w odniesieniu do islamskich terrorystów u części komentatorów, (...) nie miało (...) oznaczać oceny, a jedynie przypomnieć, jaka jest specyfika walki toczonej przez terrorystów" - napisał, tłumacząc się ze swojego pierwszego tweetu.

"(...) Przy okazji polemiki nie można ordynarnie kłamać. A właśnie na coś takiego zdecydował się Janusz Palikot, który dwukrotnie powtórzył, że "Terlikowski podżega do morderstwa, do zabójstwa, do zabijania ludzi". (...) Janusz Palikot umie wystarczająco dobrze czytać, żeby wiedzieć, że z moich ust nie padły pewne słowa. Jeśli więc powiedział to, co powiedział, to doskonale wiedział, co robi. I powinien za to odpowiedzieć przed sądem (...) - napisał. Z jego artykułem w całości można się zapoznać na stronie TV Republika >>>

Palikot: Czekam na pozew

Palikot skomentował te zapowiedzi krótko:Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (476)
Terlikowski: "Palikot ordynarnie kłamie". Poszło o wpis ws. "Charlie Hebdo". Będzie pozew
Zaloguj się
 • Juliusz Wnuk

  0

  Wart jeden drugiego - moze to rozstrzygnac jedynie POJEDYNEK (ale do tego z kolei trzeba ludzi HONORU a nie "oszolomstwa"). Tak wiec zostaje po "staremu"...

 • 123jna

  0

  Nasi rozni Terlikowscy to nic innego niz polska odmiana "jihadystow", ta sama mentalnosc, to samo okrucienstwo, zlo i nienawisc do innych ludzi, chca naszego unicestwienia a przynajmniej zamkniecia nas w polskich Abu ghraib.

 • politol59

  Oceniono 2 razy 0

  Palikot ma racje.

 • voiceinthedesert1

  Oceniono 2 razy 0

  Jako minimum, słowa Terlikowskiego są interesujące. Warto się zastanowić, dlaczego Pan Bóg Sprawiedliwy dopuszcza takich "partyzantów," stosujących metody Szatana, aby zabijali tysiące a w przypadku Nazistów, miliony ludzi!Może, rzeczywiście, jest to jakoś tajemniczo powiązane z bezbożnością, która ogarnia świat?

 • evergreen111

  Oceniono 3 razy 3

  Ten katolicki talib nazywa morderców PARTYZANTAMI???

 • Andrzej Pawlak

  Oceniono 2 razy 2

  Janusz - masz rację w 100% . Terlikowskiemu takie zamachy to "woda na młyn " Zaraz na tym temacie buduje swoje hipokryzje i otumania jemu podobnych . Niech wytoczy proces - hahaha i pokaże światu swoją GŁUPOTĘ , bardzo dobrze , a jak inaczej ma się lansować ?

 • stachkaz47

  Oceniono 2 razy 2

  KATOTALIB =TALIB z Al Kaidy.
  Są siebie warci.

 • waldus059

  Oceniono 1 raz 1

  Zabić terlikowskiego i kilku innych nazywających siebie dziennikarzami a w rzeczywistości będącymi agentura Pisuaru w mediach i będzie spokój.

 • xsawer

  Oceniono 1 raz 1

  Jeśli wojna to wiadomo, że zabijają obie strony, dlatego pańskie tłumaczenia panie Terlikowski nic nie zmienią.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX