Zabity przez terrorystów policjant nazywał się Ahmed Merabet. "Był muzułmaninem", "To czarna ironia losu"

W zamachu terrorystycznym na redakcję tygodnika "Charlie Hebdo" zginęło 12 osób, w tym dwóch policjantów. Jednym z nich był 42-letni Ahmed Merabet, który patrolował ulice 11. dzielnicy Paryża. W mediach pojawiły się spekulacje, że zabity policjant był muzułmaninem.
Motywy działania terrorystów, którzy 7 stycznia zaatakowali redakcję satyrycznego tygodnika "Charlie Hebdo", wydają się jasne. Według relacji świadków krzyczeli "Allahu Akbar", a po dokonaniu zbrodni twierdzili, że "pomścili proroka". Ma to najpewniej związek z publikowaniem przez gazetę rysunków, które wielokrotnie wywoływały kontrowersje wśród islamskich radykałów.

Jako przykład można podać ostatni przed zamachem twitterowy wpis redakcji "Charlie Hebdo". Widać w nim obrazek przedstawiający "kalifa" Państwa Islamskiego, który mówi: "A przede wszystkim zdrowia!". Obrazek podpisano "Tymczasem wszystkiego najlepszego", co miało być życzeniami noworocznymi w charakterystycznym dla tygodnika stylu.W zamachu zginęło 2 policjantów

Oprócz dziesięciu zamordowanych dziennikarzy śmierć w zamachu poniosło także dwóch policjantów. Pierwszym był Franck Brinsolaro, przydzielony do ochrony redaktora wydawniczego tygodnika, który był wraz z nim w redakcji gazety. Drugi z zabitych policjantów to 42-letni Ahmed Merabet. Patrolował on ulicę w 11. dzielnicy Paryża, gdzie mieści się redakcja "Charlie Hebdo" - podaje "Le Monde".

Terroryści postrzelili Merabeta. Kiedy mężczyzna przewrócił się na ziemię, jeden z nich podbiegł do niego i strzelił mu w głowę z bliskiej odległości. Ta makabryczna scena obiegła świat dzięki sfilmowaniu przez jednego ze świadków masakry.

Policjant był żonaty. Niektóre media informują też, że był muzułmaninem - tak twierdzi m.in. serwis "DailyCaller.com".

"Ahmed to jedno z imion Proroka"

"Islam jednoznacznie potępia zabijanie innych muzułmanów. Jednak wiele grup islamistycznych usprawiedliwia swoje ataki, w których giną ich współwyznawcy, tym, że ci żyjący na Zachodzie lub ci, którzy nie popierają ich radykalnych poglądów, są zdrajcami prawdziwego islamu" - czytamy w artykule serwisu.

W związku ze śmiercią 42-letniego policjanta na Facebooku pojawił się poruszający wpis. "Mam na imię Ahmed. Dzieliłem imię z jednym z zabitych w Paryżu policjantów. Ahmed to także jedno z imion Proroka; pochodzi od arabskiego słowa 'chwała'. Może być tłumaczone jako 'skąpany w chwale'. To chora, głęboka i czarna ironia, że ludzie, którzy "pomścili proroka Mahometa" przez zabicie 12 ludzi, zamordowali człowieka, który nosił jedno z jego imion. Ci, którzy postrzegają świat z perspektywy 'my kontra oni', są niebezpieczni, ponieważ ignorują fakt, że wszyscy jesteśmy dziećmi Boga - czymkolwiek lub kimkolwiek On jest wg każdego z nas" - napisał użytkownik portalu, Ahmed Shihab-Eldin.


Facebookowy wpis Ahmeda Shihaba-Eldina. Fot. Facebook.com

W internecie oprócz plansz z napisem "Je suis Charlie" (fr. Jestem Charlie), które mają wyrażać wsparcie i wyrazy współczucia dla redakcji tygodnika, pojawiły się też podobne tabliczki głoszące "Je suis Ahmed Merabet".


Fot. Facebook.com

O terroryzmie i bezsensownych wojnach, w których giną ludzie, przeczytaj w książkach >>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (171)
Zabity przez terrorystów policjant nazywał się Ahmed Merabet. "Był muzułmaninem", "To czarna ironia losu"
Zaloguj się
 • 1group

  0

  Nawet takie wydarzenia niczego nie uczą zwolenników multi-kulti,dalej plotą o "większości dobrych muzułmanów",ale już do arabskich dzielnic Paryża,nawet się nie zbliżają.

 • prezio1eki

  0

  Wkrótce francuzi będą sobie w internecie wskazywać miejsca pobytu lub zamieszkania radykalmych muzułmanów a inni będą ich zachęcać do powrotu w "rodzinne" strony - Afryka.

 • 2-julita

  Oceniono 1 raz 1

  najwyższy czas żeby zrobili z tymi muzułmanami porządek , bo inaczej oni to zrobią

 • zgaszonykliczko

  Oceniono 1 raz 1

  po jaki ch.j się tam pętał. Wacek Radziwinowicz zachowałby się bardziej logicznie. Dałby w długą

 • gregoson

  0

  www.youtube.com/watch?v=oL_xspgC_94
  kto zabił tego policjanta?

 • gregoson

  Oceniono 1 raz -1

  Kto zabił tego policjanta??
  Na filmie widać, że bandzior nie trafił w niego i kula odbiła się od chodnika. W zwolnionym tempie widać to znacznie lepiej.
  PYTAM JESZCZE RAZ!! KTO ZABIŁ TEGO POLICJANTA?! Bo na pewno nei zastrzeił go zamaskowany człowiek z kałasznikowem podczas sceny jaką oglądac można za wszystkich portalach informacyjnych!
  Kłamiecie bydlaki jak w przypadku uderzenia ,,samolotu pasażerskiego" w Pentagon i zawaleniu się WTC 7. Kłamiecie w żywe oczy.
  www.youtube.com/watch?v=oL_xspgC_94
  Może mnie sobie minusować bando kłamców.

 • poparzony

  Oceniono 6 razy 0

  Sługus i pachołek niewiernych. ;)

 • barritus

  Oceniono 4 razy 4

  Co w tym dziwnego?
  W państwie islamskim ginie wielu muzułmanów.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 2 razy 2

  To nie żadna ironia losu. To dowód na wredność islamu traktującego innych jako gorszych. Zabić niewiernego, to nie grzech, to zasługa przed Allahem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX