Komentarze (370)
Rysownicy odpowiadają na zamach w redakcji "Charlie Hebdo". Satyrą walczą z terroryzmem
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • againstbigotry44

  Oceniono 6 razy 0

  Sprawcy powinni zostac aresztowani, postawieni przed sadem i wyrok powinien byc wykonany. Ale zgadzam sie z "Financial Times", tygodnik "Charlie Hebdo" wykazal sie niesamowita nieodpowiedzialnoscia...Wszelkie prowokacje w sferze uczuc religijnych sa "no go".

 • plumgazeta

  Oceniono 2 razy 0

  Jego rodzice, Lola Bembaron i Siegfried Woliński, byli Żydami. Jego ojciec, który był z Polski , został zamordowany kiedy Woliski miał dwa lata. Jego matka pochodziła z Tunezji. Wyjechał do Francji metropolitalnej w 1945 roku, Charlie w tytule odnosi się do generała de Gaulle'a (powiedział Georges Woliński );ale to była nazwa innego od Éditions du magazynu Placu Charlie Mensuel

 • zelm71

  Oceniono 6 razy -2

  Śmiechu warte. Tu rysunki fige dadzą.

 • cichwoda

  Oceniono 2 razy 2

  jak to dobrze ze zyjemy w tolerancyjnym kraju I mozna pokazac takie rysunki research.calvin.edu/german-propaganda-archive/sturmer.htm

 • yo.paso.am

  Oceniono 2 razy -2

  ciekawe,ze moja odpowiedz na Twoj komentarz zostala wykasowana.

 • raffi42

  Oceniono 15 razy -9

  Jak to było... "kto sieje wiatr ten zbiera..." I tak nie stety stało się z tymi bezmyślnymi kanaliami z małej gazetki, robiącymi karierę za wszelką cenę, kosztem cudzych uczuć i spraw najwazniejszych! Nie nie popieram tego co zrobili zamachowcy, ponieważ nie popieram kary śmierci w żadnym wydaniu, ludzie nie maja prawa zabijać się nawzajem!!! Nigdy!!! Ale czy ich rozumiem? Chyba odrobine tak, zaatakowano coś, co dla nich było najdroższe na świecie, droższe niż całe złoto świata i ich własne życie i postapili zgodnie ze swoim sumieniem i ze swoją okrutna religią!!! Czy się na to godzę ? Absolutnie nie! Ale tak jak napisałem na początku, "kto sieje wiatr..", a słowa potrafią czasami ranić bardziej niż kule karabinu, a wolność powinna się opierać na poszanowaniu różności, i nie szkodzeniu innym. To co zaserwowała wybiórcza, publikując ich chore bazgroły, (a jakże szczególnie te chrześcijańskie, choć to nie chrześcijanie strzelali w redakcji), jak i dzisiejsze gazety w Niemczech to czystej wody podłość wobec wielu porządnych ludzi, a takich jest większość również wśród muslimów, bo gdyby wszyscy byli fanatykami religijnymi to juz by niczego nie było, jest ich przeszło milliard na świecie!

 • blablick

  Oceniono 5 razy 1

  Niech kaliegi Paljaki trochę powietrza spuszcza bo piana na pyskach się robi. Ujadają jak pieski z za plota. Z czym wy chcecie na te araby iść? Z kosami na sztorc?
  W dziale "Biznes" cisza jak makiem zasiał. Trzy komentarze na krzyż. Ciekawe co wy zrobita jak się unijna kroplówka skończy. A z Anglii gonią to to bardziej jak tych talibów;)

 • derp900

  0

  Fałszywa flaga. Dowody
  youtu.be/QUuYSft1fOw

 • carolina_reaper

  Oceniono 10 razy 0

  Islam nalezy olac, Proponuje nakleic podobizny Mahometa w kazdym pisuarze paryskim

 • 22lullaby33

  Oceniono 12 razy -2

  TO BYŁ AKT ZEMSTY ZA wieloletnie UBLIŻANIE, za mowę nienawiści, za nietolerancję owiniętą w papierek z napisem: wolność słowa. Chora jest ta "wolność słowa" w wydaniu Zachodu, zwłaszcza w wydaniu francuskiego lewactwa. Jest tak samo parszywa i nędzna jak akty terroru.
  Wydawcę niemieckiego "Stuermera" z ohydnymi karykaturami (w tym przypadku Żydów) i artykułami nie uchroniła "wolność słowa", która teraz na zgniłym Zachodzie obowiązuje, facet został po II wojnie powieszony.
  Ta "wolność słowa" to jakiś fetysz, jakie bóstwo dzisiejszych lewaków, postępowców i będących u władzy. To ich maczuga do masakrowania wszystkiego, co im się nie podoba. Ta "wolność słowa" kpi sobie z tolerancji. Nie trzeba dodawać, że owa wolność słowa jest tylko dla "swoich", bo jak przeciwnik użyje wolności słowa, to kapłani "wolności słowa" natychmiast ogłaszają, że to "mowa nienawiści": Francuskie gnidy nadużywały wolności słowa, to zostały przez inne gnidy unicestwione. Tyle że mordercy to młodzi głupi ludzie, a tamci z tygodnika to przecież "jelita" słowa i umysłu.

 • od-or

  Oceniono 4 razy -2

  wszystkie wielkie cywilizacje upadały przez takie oślepianie ludzi że nie ma problemu wojna już trwa i jeżeli Europa w pore nie da odporu to z nią koniec ta hydra islamska nas zalewa i zanim się obudzimy całkowicie nas pochłonie, w tej chwili spory na bok wrogiem jest islam.

 • kocurxtr

  Oceniono 5 razy 5

  ten atak dowodzi, że arabusy kompletnie nie rozumieją i nie chcą zrozumieć zachodniej cywilizacji; średnioweczna agresywna mentalność, socjalne podejście 'mi się należy', plus religijne przyzwolenie - czy wręcz zachęta - na mord od lat unaoczniają, że koegzystencja jest nie możliwa ...

  zamknąć dla nich granicę , zakazać osiedlania się i tyle...
  szkoda dzieci - ale trudno, jak mają takich rodziców, to nic nie poradzimy...

 • agnrodis

  Oceniono 4 razy 0

  Do tych poprawnie politycznych:
  Niestety, jak ktos ma raka, to sie go wycina z duzym marginesem zdrowej tkanki, zeby uratowac pacjenta. Tak samo, zeby uratowac Europejska cywilizacje, nalezy wytrzebic szalencow razem z calym ich srodowiskiem, ktore niesie wysokie ryzyko generowania nowych religijnych szalencow. To sie nazywa "collateral damage". To tak teoretycznie, a w praktyce, juz jestesmy zgubieni, jest za pozno!

 • jml13060

  Oceniono 8 razy 0

  Daleko szukać analogii dla reakcji na "dowcipy" tego kalibru ? Redaktorzy, narysujcie np. kibica Wisły Kraków robiącego dowcipnie na kolanach łaskę kibicowi Cracovii Kraków i opublikujcie to w okolicach stadionu - przecież to takie "śmieszne". Cha cha cha ..... (Jeśli) wrócicie do Francji to bez rąk odrąbanych maczetami. Trzeba wiedzieć w jakim towarzystwie pierdzenie jest uznawane za dobry "dowcip", a w jaki ostrą reakcję. Pewien "artysta" stworzył dzieło w postaci obrazu Madonny zanurzonej w fekaliach, albo inny na krzyżu zawiesił męskie genitalia. Tłumaczeniem była wolność i swoboda sztuki.

 • badziewiak66

  Oceniono 2 razy 2

  Gumbaski już zaczynają się bujać wprowadzone w trans. To niebywały łut szczęścia że sprawcom wypadł dowód osobisty z kieszeni.

 • oelefante

  Oceniono 7 razy 3

  Jedynym sposobem obrony jest samoobrona. Dość rozbrajania społeczeństw! Rządzący wydają nas na rzeź. My nie mamy broni - bandyci mają ją zawsze.

 • milfur

  Oceniono 7 razy 1

  no to muzułmanie własnie zesrali się ze strachu przed odwaga i męstwem francuskich pismaków. Zaczęli się pakować i spadają na Bliski Wschód.

 • krisnitek

  Oceniono 1 raz -1

  Przyjaciel naszych wrog?w jest naszym wrogiem!
  Ale , Wrog naszych wrog?w jest naszym przyjacielem!!!
  Cała filozofia USA .
  Nie oceniam czy to dobrze czy nie , ale ONI coś robia( moze tylko dla forsy, nie wiem) gdy Europa tylko jest poprawna politycznie!!!
  Problem jest , pytanie jak go rozwi?zać!
  Łatwo komentować zza kompa w ciepłym domku , ale co naprawde zrobič to nie takie proste!!!

 • kalinihtaa

  Oceniono 10 razy -2

  Gdy ciapaci strzelają z kałacha, politycznie poprawne media w obronie rysują rysunki - ha, ha, ha. Naprawdę, czuję się teraz o wiele bezpieczniej, wiem, że w mojej obronie gazeta coś narysuje, ha, ha, ha! Co lewactwo robi z ludzi, zamiast facetów mamy c.py z kredkami!

 • carolina_reaper

  Oceniono 7 razy 1

  Takimi rysunkami to niewierni tylki sobie podcieraja a te smieszne akcjie z "jestem Charlim" sa smiechu warte. Mieczem i ogniem niszczy sie hydre muzulmanska.

 • kotmiki

  Oceniono 2 razy 0

  Co może satyra ? Wszystko ! Klaus Tucholsky
  Gdzie pali się książki będzie palić się ludzi ! Klaus Tucholsky
  Klaus Tucholsky zm. w 1935 roku

 • agnrodis

  Oceniono 4 razy 2

  Rzady zdradzily wlasnych obywateli. Swoja polityka sprowadzily wojne religijna na teren Europy.

 • cuowiekmaupa

  Oceniono 6 razy 2

  Te obrazki ze środkowym palcem i złamanym ołówkiem wydają mi się żałosne. Jeśli redakcje naprawdę chcą się solidaryzować, powinny na okładkę dać karykaturę mahometa, poza oczywistą zemstą na arabach jest to mądry chwyt marketingowy.

 • spkunc

  Oceniono 7 razy 7

  Nasuwa mi się:
  Poeta pamięta. Możesz go zabić - narodzi się nowy. Spisane będą czyny i rozmowy.
  Lepszy dla ciebie byłby świt zimowy. I sznur i gałąź pod ciężarem zgięta.

 • komentore

  Oceniono 14 razy 0

  Całe szczęście, że katoli można lżyć bezkarnie. Oj można sobie poużywać, można. Na synagogi nie wolno nic powiedzieć nawet pokazać palcem bo nagle staniesz się antysemitą. Muslimy już wiadomo. Od dawna wiadomo.

 • komentore

  Oceniono 5 razy 1

  A co z ideą MULTIKULTI. Czy może mi ktoś wyjaśnić? Czyżby już zakończyła się, czy co ?

 • fromo

  Oceniono 3 razy 1

  Ale żaden s nich nie waży się rysować tego co Charlie Hebdo. A islamiści tylko się śmieją.

 • od-or

  Oceniono 5 razy -1

  islam uznaje jedynie polityke kalego kto tego nie zrozumie zginie

 • toshiro32

  Oceniono 10 razy 4

  Nawet na jednym rysuneczku nie ma karykatury Mahometa-chachachacha- odważne chłopaki.

 • papex

  Oceniono 44 razy 34

  Chciałbym przede wszystkim zwrócić się do wszystkich tych, którzy naśmiewają się z tych "rysuneczków" i liberalnej polityki wobec Muzułmanów i innych cudzoziemców/innowierców. Siła cywilizowanej Europy i w ogóle całego cywilizowanego świata tkwi właśnie w zwalczaniu aktów przemocy sztuką: słowem, rysunkiem, a nie karabinami. Gdybyśmy na każdy przejaw nienawiści, na każdą zbrodnię i przestępstwo reagowali środkami identycznymi z równa siłą, to rozpętałoby się piekło. Myślę także, że największe dzienniki i tygodniki świata zareagują w swoim czasie i z odpowiednią jakością. Łatwo jest krytykować inicjatywę ludzi, którzy stworzyli zamieszczone rysunki jako nieskuteczną, ale czy to nie Ci właśnie ludzie budują nasze społeczeństwo? Mam także jeszcze jedną prośbę. Niech każdy kto pisał tutaj o rozwiązaniach siłowych i nienawiści do Muzułmanów zastanowi się chwilkę czym się różni od islamistów i terrorystów. Przykro mi, ale wydaje się, że tylko brakiem karabinu, bo na pewno nie sposobem myślenia. A jeśli chodzi o inicjatywę przedstawioną w niniejszym artykule i każdą inną związaną z tym tematem - bez względu na jej wielkość i skuteczność - popieram.

 • kermit.dolomit

  Oceniono 14 razy 4

  Europejczycy są mordowani na ulicach a politpoprawna Europa walczy ołówkami ? Islam należy wymiatać z Europy żelaznymi miotłami wypalić ogniem i żelazem jak plugawą zarazę bo inaczej jak tylko za 20 lat osiągną większość to demokratycznie wprowadzą wam kalifat a wtedy politpoprawnych durniów będą mordować na ulicach całymi tysiącami zgodnie z prawem szariatu

 • makapaka_un

  Oceniono 8 razy 8

  To co..gasimy swiatla w kosciolach na znak polarcia dla islamu????

 • czytelnik23-is-me

  Oceniono 5 razy 1

  a czego przejawem jest twoja wiara w goowno?

 • Julian Amber

  Oceniono 17 razy 15

  To teraz może coś uszczypliwego o Izraelu, jak to prześladuje biednych islamskich pastuszków, odbiera im rakiety i kałachy, a nawet wsadza ich do więzienia... Może jakaś tradycyjna już demonstracja Francuzów z poparciem dla uciśnionej, taka jej mać, "Palestyny"?

 • bylypisior

  Oceniono 6 razy 4

  Co się dzieje w państwie europejskim? Dlaczego reakcja elit budzi mój śmiech?

  www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=771297692956818&id=392285540858037¬if_t=like

 • wiesio46

  Oceniono 3 razy 1

  Nadszedl czas aby na sankcje ekonomiczne i polityczne przeciwko Arabii Saudyjskiej ktora mianuje sie straznikiem Islamu i popiera wszelkiego rodzaju terror od 9/11 w 2001 roku az do dzisiaj kiedy ISIS zabija i morduje nie tylko na Bliskim Wschodzie ale tez w Europie. Oto cytat z Wikipedii i skad mozna wnioskowac, ze wladcy Arabii prowadza tajna agresje przeciwko cywilizowanemu swiatu. "Mniej więcej 98% mieszkańców wyznaje islam. Pozostali to chrześcijanie i wyznawcy hinduizmu, głównie są to pracownicy zagraniczni. Zdecydowana większość muzułmanów to sunnici. Oficjalna doktryna religijna to wahhabizm (islamska ideologia polityczna, z powodu której w Arabii Saudyjskiej są łamane nagminnie prawa człowieka).
  Inne religie nie mają prawa bytu, nagminne są prześladowania[9], nie istnieją inne świątynie (oprócz kapliczek na terenie ambasad), kościoły chrześcijańskie działają nielegalnie, np. na zasadzie grup domowych, obchodzenie świąt jest praktycznie niemożliwe[10]. Prześladowaniami objęci są też inni muzułmanie np. szyici czy sufici, których wahabici nie uznają w ogóle za członków islamu.
  W Arabii Saudyjskiej z całą surowością egzekwuje się przestrzeganie nikabu i jest wymagane zakrywanie twarzy przez kobiety. Policja „muttawa” reaguje natychmiast. Za przewinienia przewidziana jest kara chłosty. System karny jest bardzo surowy. Za kradzież przewidziana jest kara obcięcia palca, a nawet całej dłoni. Śmiercią poprzez ścięcie arabskim mieczem, karani są nie tylko mordercy i gwałciciele, ale także ludzie, którzy porzucili islam. Egzekucje wykonywane są publicznie."

 • bylypisior

  Oceniono 81 razy 79

  Jak będziecie za pomocą rysuneczków "rozwiązywać" problem islamski, to niebawem paint i ołówki będą zakazane przez Zjednoczone Emiraty Europy :-D.

 • zebrzec

  Oceniono 6 razy 2

  ten islam to dramat jak i czarne sukienki od 966 roku na naszych ziemiach, ale rysunek z olowkami i samolotem super!... jak sie nic nie zmieni i europa sie nie przebudzi to bedziemy graniczyc z kalifatem saxonskim niedlugo od zachodu i magdeburgostnanem jakims...

 • lukasgld

  Oceniono 6 razy -2

  Niektóre te rysunki bez sensu i ciotowate. Niektóre fajne. Dalej wspierajmy państwo islamskie.

 • gorillaglu

  Oceniono 3 razy 3

  “Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof.”

  Cytat wyświechtany przez wszystkich domorosłych wojowników internetowych, ale pasuje jak ulał. I na koniec, pamiętając co jest bronią i celem terrorystów, też z klasyka:
  "Nie wolno się bać.
  Strach zabija duszę.
  Strach to mała śmierć, a wielkie unicestwienie.
  Stawię mu czoło.
  Niechaj przejdzie po mnie i przeze mnie.
  A kiedy przejdzie, obrócę oko swej jaźni na jego drogę.
  Którędy przeszedł strach, tam nie ma nic. Jestem tylko ja."

 • poatyzator

  Oceniono 11 razy -3

  Bla, bla , bla europejskie cioty. Lewica niszczy zachodnią cywilizacją to obłudną tolerancją dla mniejszości.
  Polska musi być narodowa inie pozwolić tej kudłatej hołocie tu się przenosić.

 • fukolt

  Oceniono 5 razy 1

  Jedynie Radzio na twitterze potrafił jeszcze wyraźniej pokonać groźnego przeciwnika.

 • gregor_1976

  Oceniono 8 razy 4

  Czekam na komentarz Marka Raczkowskiego

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX