Spór Wielowieyskiej z Zalewską. "Co PiS zrobi z lekarzami?". "Dymisja Arłukowicza". "Pani nie odpowiada na pytanie!"

- Natychmiastowa dymisja aroganckiego ministra Arłukowicza. On nie jest w stanie rozmawiać o niczym i z nikim. I natychmiastowe zaangażowanie premier Kopacz. Bo ona jest odpowiedzialna - wyliczała w Poranku Radia TOK FM pomysły na zażegnanie kryzysu w służbie zdrowia Anna Zalewska z PiS. Dominika Wielowieyska dociskała: a co z lekarzami? I denerwowała się, gdy nie mogła uzyskać odpowiedzi.
Rozmowę z Anną Zalewską z PiS w Poranku Radia TOK FM Dominika Wielowieyska zaczęła od pytania: kto jest autorem cytatu: "Jeżeli protest lekarzy doprowadzi do zagrożenia ludzkiego życia, państwo jest gotowe na użycie wszelkich możliwych środków, by je ratować".

"Od ośmiu lat rządzi PO, która mówi językiem biznesowym"

- Prawdopodobnie pani premier Ewa Kopacz, gdy była współorganizatorką białego miasteczka i donosiła kanapki protestującym pielęgniarkom - stwierdziła posłanka. - To był premier Jarosław Kaczyński 22 maja 2007 roku - sprostowała Wielowieyska. - Rząd PiS też się zmagał z protestem Porozumienia Zielonogórskiego - przypomniała.

- Będąc przewodniczącą komisji zdrowia, Kopacz mówiła, że za każdą karetkę, która nie wyjechała do chorego, odpowiedzialność będzie ponosił rząd Kaczyńskiego. A teraz się schowała i mówi, że za każdego pacjenta odpowiadać będzie lekarz - przekonywała jednak Zalewska.

Jej zdaniem problem nie leży wyłącznie w postawie lekarzy z PZ. - To problem generalnie pakietu onkologicznego, kolejkowego i braku finansowania ustawy, która jest tylko teoretyczna - wskazywała posłanka. - Od ośmiu lat rządzi PO, która mówi językiem biznesowym. Nie ma lekarza i pacjenta, jest świadczeniodawca i świadczeniobiorca. Są zyski, spółki i przekształcenia - grzmiała Zalewska, przekonując że Arłukowicz "do końca zdegenerował system".

"Natychmiastowa dymisja aroganckiego ministra Arłukowicza"

- Czy pani nie widzi, że w zależności od tego, czy się jest w opozycji, czy w rządzie, zmienia się punkt widzenia? Rząd PiS głosem Ludwika Dorna mówił, że trzeba będzie wziąć lekarzy w kamasze, jeśli się nie uspokoją - zżymała się Wielowieyska. I naciskała, by posłanka przedstawiła swoją propozycję rozwiązania konfliktu z lekarzami. - Trzeba dać PZ wszystko, czego oczekują? - pytała.

Zalewska miała swoje pomysły: - Natychmiastowa dymisja aroganckiego ministra Arłukowicza. On nie jest w stanie rozmawiać o niczym i z nikim. I natychmiastowe zaangażowanie premier Kopacz. Bo ona jest odpowiedzialna - wyliczała Zalewska.

- Nie podaje pani recepty. Chce pani przyznać PZ wszystkie pieniądze, jakich żądają? - drążyła Wielowieyska. Zalewska powtarzała: lekarze nie chcą żadnych pieniędzy, to Arłukowicz zastanawia się, jak sfinansować pakiet onkologiczny, który jest faktycznym problemem. - Pani nie odpowiada! - denerwowała się prowadząca. - Arłukowicz w interesie pacjentów musi usiąść do rozmów - dodała jedynie Zalewska. Jednak co zrobić z postulatami lekarzy, nie powiedziała.

Więcej o:
Komentarze (21)
Spór Wielowieyskiej z Zalewską. "Co PiS zrobi z lekarzami?". "Dymisja Arłukowicza". "Pani nie odpowiada na pytanie!"
Zaloguj się
 • limes-inferior

  Oceniono 5 razy -1

  ale syf sie zrobił w kraju jak rzadzi PELO..

 • almagus

  Oceniono 4 razy 2

  Dobrze jest widzieć inteligencję na twarzy Z. skoro wypowiedzi są durne!

 • jaroslavhasek

  Oceniono 6 razy 4

  Rozum, zachowanie i wygląd Tołdiego z bajki "Gumisie". I nie mówię o Wielowieyskiej.

 • plorg

  Oceniono 15 razy 1

  "Dominika Wielowieyska dociskała ... I denerwowała się ..."

  Resortowe dziecię się denerwuje, to niedobrze.

 • Oceniono 9 razy 3

  Żądania wobec premier Kopacz są wynikiem BŁĘDU TUSKA, który osobiście, "cieleśnie" angażował się w każdą sprawę. Po to jest RZĄD, aby każdy minister RZĄDZIŁ swoim resortem /póki nim jest/

 • ga.1.2

  Oceniono 24 razy 14

  A co ta biedna Zalewska ma odpowiedziec jak dostala karteczke z tekstem co ma mowic.

 • jurek4491

  Oceniono 21 razy 13

  PiSkulica okularnica to wredne i ohydne babsko, pierogi lepić a nie o służbie zdrowia się wypowiadać , żeby zabierać głos w tej sprawie to trzeba mieć kompetencję a nie japę drzeć. Uważa się TOTO za najmądrzejszą, najpiękniejszą i jedyną w wystąpieniach medialnych bo nikomu nie daje dojść do głosu bo myśli że w studio jest tyko ona sama jako jedyna, nie zapraszać kocmołucha .

 • chi_neng1

  Oceniono 34 razy 18

  "Natychmiastowa dymisja aroganckiego ministra Arłukowicza. On nie jest w stanie rozmawiać o niczym i z nikim."

  " I natychmiastowe zaangażowanie premier Kopacz. Bo ona jest odpowiedzialna "
  ---------------
  A kto to jest Zalewska, ktora mowi o arogancji Arlukowicza?

  Bo jesli chodzi o arogancje, to przeciez PiS pobil na leb, na szyje, wszystkich, bez wyjatkow.

  Ostatnio kariere miedzynarodowa zrobila "asertywnie urznieta" Gosiewska ....Nic na ten temat?

  Zalewska, tak spostrzegawcza jesli chodzi o arogancje, nie zauwazyla, ze premier Kopacz sie zaangazowala i WRESZCIE ZACZELA PODEJMOWAC SLUSZNE I KONKRETNE DECYZJE.
  DLATEGO TO NIE BEDZIE ANI ZLOTOWKI DLA PZ.
  Nie zauwazyla?

  Teraz oczekuje od tej samej pani premier, zeby wreszcie dobrala sie do "skory warcholsko-wolsko-smolenskiej" sekty, ktorej wydaje sie ze ma pelna wladze i jezdzi samowolnie poza granice panstwa, by "kontrolowac" bez wiedzy wladz, te wladze i przynosic Polsce wstyd.
  No, a co jeszcze wazniejsze, nie ustaje na moment, na sekunde, w zwalczaniu wladz i wyszukiwaniu okazji do tego.

 • dziadekjam

  Oceniono 16 razy 2

  Natychmiastowa dymisja aroganckiego ministra Arłukowicza. On nie jest w stanie rozmawiać o niczym i z nikim.
  =================================================================
  Nawet nie można go było "nagrać", bo "nie jest w stanie rozmawiać o niczym i z nikim."

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX