Komentarze (140)
Porozumienie Zielonogórskie zamyka gabinety. Prezes UOKiK: Analizujemy, czy złamano prawo
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • j_p_salomonczyk

  Oceniono 19 razy 3

  Jeszcze jeden przykład potwierdzający fakt, że Ministerstwo Zdrowia i inne organy Państwa uważają lekarzy za niewolników. Jest to jeszcze jeden argument przemawiający za tym, by nie podpisywać umów z NFZ-tem czy supertandetą organizatorską i polityczną z MZ. Państwo i jego organy mogą pluć i szczuć bezmózgich Polaczków na lekarzy. Ostatecznie korzysta się tu z dobrego wzoru - już Stalin twierdził, że wszystkiemu są winni lekarze. Jednak nawet kiedy wszystkie przychodnie są czynne już w tej chwili brakuje lekarzy w Polsce. A średnia wieku lekarzy w POZ-tach zbliża się do 60 lat. Jeszcze parę lat i skończą pracę. I minister zdrowia będzie mógł tupać i pluć. Adresatów tylko nie będzie. Młodzi absolwenci studiów medycznych już tuż po studiach "spuszczają wodę" po takich jak Arłukowicz& company i w około 50% wybierają życie w cywilizowanych krajach. Plucie i szczucie ze strony Państwa przekona jeszcze większą niż do tej pory liczbę lekarzy, że należy "olać ten dziki kraj" i wyjechać tam gdzie Państwo i jego przedstawiciele nie sięgają po populistyczne kłamstwa. Jest jeszcze jedna możliwość. Lekarze nie podpisują umów i zaczynają leczyć za odpłatnością pacjentów. Minister Zdrowia i wszystkie "Wadze" będą mogły "zapluć się na śmierć" i nic nie osiągną, bo już od wielu lat bardzo się starają, uruchamiając kampanie nienawiści, by jak najwięcej lekarzy z tego kraju wyjechało. Lekarzy po prostu w Polsce jest za mało! A ponieważ obowiązuje wolny rynek czyli dążenie do równowagi podaży i popytu nic nie da zaklinanie rzeczywistości nawet przez najbardziej plującego i szczującego ministra. Ponadto nie zapominajmy, że to minister Arłukowicz jest odpowiedzialny za organizację służby zdrowia w Polsce. A ta, stan wojenny, jaki Arłukowicz wprowadza, wytrzyma raptem parę dni. Potem wszystko runie z hukiem. Nawet jeśli Arłukowicz wygra szantaż jaki wprowadza Państwo wobec lekarzy to będzie to pyrrusowe zwycięstwo. Pozwoli tylko o trochę odwlec katastrofę.
  Ponadto kiedy słyszę od zaprzyjaźnionych lekarzy jak idiotyczne są pomysły Ministerstwa Zdrowia jak organizatorsko i zdroworozsądkowo są one kalekie nie mogę wyjść z podziwu jak Polską i Polakami mogą choćby w części rządzić ludzie o tak upośledzonych kompetencjach umysłowych.
  Post scriptum: 1/ Nie jestem lekarzem
  2/ Lekarze z POZ prowadzą działalność gospodarczą. Jeśli są pracownikami to tylko POZ-tów. Mogą pracować lub nie. Mogą pracować na zasadzie umowy o świadczeniu usług z NFZ albo nie. Są jak Kowalski sprzedający pietruszkę na rynku. Pracujący lub nie. Pracujący w/g akceptowanych przez siebie zasad jako, że czasy niewolnictwa się skończyły!
  3/ Wolny rynek Naród wybrał sam popierając zmianę ustroju gospodarczego w 1989 roku. Niech więc ani "Wadza" ani obywatele nie używają argumentacji pochodzącej z czasów komuny. Obywatelu! Masz co chciałeś głosując na prawicę!!!

 • blski

  Oceniono 3 razy 1

  Jak pamiec siega wszyscy mezczyzni w rodzinie matki byli lekarzami (matka jako pierwsza przed Wojna a po Wojnie kobiety tez).Nie wyobrazam sobie zeby wiedzac, ze pacjenci potrzebuja porady ktoregos z nich nie przyjac. Nawet jezeli klinika bylaby zamknieta, to jak powiedzial moj siostrzeniec przyjmowalby pacjentow w domu.
  To pewnie takie socjalistyczne wychowanie - ojciec matki (zamordowali go Niemcy razem z pacjentami i personelem w Rzezi Woli) prowadzil bezplatna przychodnie dla biedoty w ktorej matka pracowala najpierw jakopomoc, a po skonczeniu studiow byla mloda pediatra.
  Wspomne, ze nikt z rodziny do zadnej partii nigdy nie nalezal (ja poza harcerstwem nawet do ZSP), naszojciec spedzil w wiezieniu 1947-56, pozniej ja poszedlem ta sama droga i spedzilem ladne pare lat w wiezieniach (rodzina kryminalistow).

 • 123szklarnia

  Oceniono 6 razy 0

  Jak uzdrowić służbę zdrowia?Nie płacić za "leczenie", ale za wyleczenie.Przecież nie płacimy za reperowanie samochodu, ale za jego zreperowanie.Tak naprawdę, to 90% lekarzy nie ma pojęcia o leczeniu, a dyplom, to taki papier uprawniający do wypisywania recept na para-medykamenty, niewiele pomagające i niewiele szkodzące.

 • plorg

  Oceniono 14 razy 2

  Brawo lekarze! Gasić światło i wyjeżdżać za granicę. To nic strasznego.
  Po paru latach zapomnicie o koszmarze POmrocznej i ze zdziwieniem będziecie wspominać,
  że kiedyś pracowaliście na takich warunkach.

 • msiuk

  Oceniono 17 razy 3

  brawo lekarze z Porozumienia Zielonogórskiego! Pokażcie tej marnej urzędniczynie Kopaczowej i jej przydupasowi arłukowiczowi gdzie jest ich miejsce.

 • hasan66

  Oceniono 22 razy 6

  Nie podpiszę kontraktu. Albo za 100 zł rocznie na pacjenta będę musiał zapłacić 1000 zł za jego badania, albo nie zrobię tych badań i przeoczę nowotwór. Albo bankructwo, albo prokurator. Dzięki, niech inni Was leczą.

 • droch

  Oceniono 38 razy 30

  Polska służba zdrowia ma twarz lekarzy z Limanowej, którzy uciekli w popłochu z przychodni...

 • kotmarceli

  Oceniono 17 razy 5

  Teraz to przygrywka do tego co będzie po 1 kwartale, gdy zaczną bankrutować ci desperaci, którzy podpisali te frajerskie umowy.

 • ewawewaw

  Oceniono 35 razy 5

  A na jakiej podstawie przychodnie mają udzielać świadczeń, jeśli nie posiadają kontraktu z NFZem? Zapętliliście się, drodzy urzędnicy...

 • mate29

  Oceniono 23 razy -1

  Lekarze mają rację !!!
  Pieniądze na leczenie banderowców państwo ma a chce oszczędzać na prostym obywatelu

 • mate29

  Oceniono 16 razy 8

  Winny jest BUZEK bo taki system w prowadził
  Powrócić do poprzedniego systemu ! Armia dobrze płatnych urzędasów straci pracę i będzie więcej pieniędzy dla lekarzy

 • chmjel

  Oceniono 8 razy 0

  A ja mam pakiecik świadczeń (wcale nie mały) w jednej z większych przychodni w Polsce, za który moja firma płaci 90 pln miesięcznie. W pupie mam to co wyrabia się z lekarzami pierwszego kontaktu. Lekarzy nie-pierwszego kontaktu, z publicznej służby zdrowia mam za wysokiej klasy specjalistów, którym się chce, w przeciwieństwie do tzw. konowałów - lekarzy rodzinnych. Niech ich tam prokuratura prześwietli, a co!

 • jarekooo

  Oceniono 22 razy 4

  bando Ku...ka -zainteresujcie sie zlodziejami z NFZ

 • jusekp

  Oceniono 29 razy 23

  Ołkej - będą badać...

  Dziś w wielu miastach gabinety poz (a fizycznie to przychodnie - n.i.k.o.g.o
  - zawarte - całus w klamkę)

  JAK PACJENCI MAJĄ POBRAĆ KARTOTEKĘ LECZENIA, aby:

  1. Przy nadażającej síę okazji zmienić POZ,
  2. Lekarz w szpitalu(SOR.ze) mógł przepisać "kontynuację" leków jeżeli się skończyły - nie każdy ma faktury z aptek aby "udowadniać" schorzenie/a/, nie każdy "zbiera" opakowania po lekach.
  Nie każdy może czekać na kartotekę(!).

  Leki stab.ciśnienie, p/zakrzepowe, p/epileptyczne i setka innych - nie może być przerwania ciągłości w zażywaniu - to grozi nawet zgonem

 • radosny_franciszek

  Oceniono 25 razy 3

  przecież nie mają podpisanych kontraktów to nie mogą otworzyć gabinetów i przyjmować pacjentów w ramach NFZ ,no już bez przesady , za chwilę pan minister wezwie na pomoc straż graniczną i inspekcję weterynaryjną ...

 • doc-2006

  Oceniono 111 razy 13

  Nie można nikogo zmusić do podpisania kontraktu , który się uznaje za niekorzystny. NFZ jest ubezpieczycielem i to on powinien zapewnić swoim płatnikom ( ubezpieczonym ) dostęp do lekarza, a nie usługodawca którym są lekarze. Jeżeli potrzebujecie Państwo hydraulika, umawiacie się , hydraulik żąda za swoja usługę 100 zł , a wy mówicie że zapłacicie tylko 20 zł, to hydraulik do was nie przychodzi. Zostajecie z cieknącym kranem lub szukacie hydraulika za 20 zł. Na tym polega rynek.

 • buraczyk

  Oceniono 70 razy 44

  Skoro potrafią ukarać markety bo się dogadały i podniosły cenę czegoś tam. Pora zabrać się za konowałów.

 • chi_neng1

  Oceniono 66 razy 46

  No wreszcie moze ktos sie solidnie zajmie PRAWAMI PACJENTA, a nie zarobkami lekarzy.

 • truten.zenobi

  Oceniono 61 razy 7

  skoro umowa nie została zawarta to firma przestaje świadczyć usługi - więc w czym problem?
  jest kasa na zegarki, ośmiorniczki, telefony podróże itp... jest kasa na podwyżki dla polityków i 13 dla urzędników.. to dlaczego nie ma jej na leczenie?

 • e-komentarz

  Oceniono 74 razy 50

  Od marca m.in. lekarze będą musieli mieć kasy fiskalne. Czy przypadkiem nie chcą oni zapewnić sobie z góry 'zwrotu strat materialnych' które wynikną ze ścisłego zarachowania usług medycznych? Może to tu leży sedno tego protestu lekarzy PZ?
  tvn24bis.pl/ze-swiata,75/obowiazkowe-kasy-fiskalne-dla-fryzjerow-lekarzy-i-wulkanizatorow,502890.html

 • makaron530

  Oceniono 48 razy -6

  Czekam kiedy czołgi przeciw nim wyprowadzą. To czy żądają za wiele, czy nie, nie wiem.
  A to co czytam dzisiaj, to normalne zastraszanie, szantażowanie, jeszcze armie wyprowadzić przeciw lekarzom i wszystko zgodnie z zasadami demokracji.
  UOKiK palcem nie ruszył, a zezwolił na połączenie się CYFRY+ z platformom N w kraju gdzie działały w tedy TRZY platformy cyfrowe i można było przypuszczać, że przy tak małej konkurencji może być spisek cenowy. Czyli UOKiK nie dba w cale o konsumenta i o t/z zdrową konkurencje. Tak wtym przypadku nie chodzi o konsumenta(pacjenta), to współdziałanie z rządem w zastraszaniu lekarzy.

 • man_sapiens

  Oceniono 52 razy -20

  Ton większości komentarzy jest mniej więcej taki: Co z skandal! Lekarze chcą, żeby wynagrodzenie za leczenie pacjentów było przyzwoite. Kto to widział?
  Śmiać się, czy płakać...

 • patriotaa

  Oceniono 45 razy 21

  a o to placówki GMINA MRĄGOWO
  NIEPUBLICZNA PRZYCHODNIA LEKARSKA "ZDROWIE" SPÓŁKA CYWILNA HENRYKA BARANOWSKA I WSPÓLNICY HENRYKA BARANOWSKA, IRENA BIELAWSKA-MADEJ, MAŁGORZATA NICPOŃ, CELINA NIETUPSKA-WALENTO, ALINA SOROKO, KRYSTYNA SWINIARSKA
  UL. KRÓLEWIECKA 58, 11-700 MRĄGOWO, tel. 7417430
  SAMODZIELNY NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ "MAZUR-MED" W.POMIEĆKO M.MUZYKA-ZIUZIA SPÓŁKA JAWNA
  UL. OSIEDLE MAZURSKIE 33A, 11-700 MRĄGOWO, tel. 089-741-74-10
  i lekarze którzy nie podpisali umów i nie otworzyli gabinetów na terenie Mrągowa

 • brrr3

  Oceniono 63 razy -9

  Nagonka w stalinowskim stylu. Jeszcze wprowadźcie trójki "robotniczo-chłopskie" z mylycjantem i towarzyszem z Peło. A tak naprawdę, może ich pocałować w odbyt. Wszystko szykowane pod ciemną, nierozumną tłuszczę obgryzającą brudne paznokcie by zobaczyć "co lekarz ma w garażu".

 • onduma

  Oceniono 46 razy -12

  Zwolennicy komunizmu. Jedzcie na Kube. Naprawde tam opieka lekarska jest super. A jak jestescie zwolennikami kapitalizmu to niech dla was bedzie opieka jak w USA, za kasiore a nie codzienne lazenie po lekarzach z byle katarem. Jak slysze chcie;ibyscie bez kolejki i za darmo . A popieracie Arlukowicza. ktory dodajac obowiazkow bez kasy jeszcze zwieksza kolejki. No i pamietajscie, ze Polska nie ma Syberii i nieroby nie moga tam wyslac lekarzy

 • stan-1

  Oceniono 97 razy 57

  Sprawdzać i dokopać tym pazernym co chcą zjeść dziesięć kotletów na obiad. Konowały z tego nieporozumienia walczą nie w interesie pacjenta.

 • patriotaa

  Oceniono 171 razy 109

  Panie Arlukowicz proszę i żądam abyś pan w ogóle nie podpisywał pan umowy z tymi lekarzami którzy nie podpisali umów i nie otworzyli gabinetów. Czas najwyższy zrobić porządek z tą hołotą. Proszę podać liste tych lekarzy w internecie by wszyscy dowiedzieli się jak się nazywają. A ci lekarze niech otwierają prywatne gabinety a pacjentów zobaczą tak jak swe d u p y bez lusterka. Jest wiele młodych lekarzy oni wypełnią tą lukę.

 • e-komentarz

  Oceniono 61 razy 39

  Jeśli złamali prawo, to niechcący, tak na prawdę to oni chcieli złamać Arłukowicza...

 • 1pirat2

  Oceniono 90 razy 66

  Na pewno naruszają prawo ci ,jak np szefowie kilku przychodni, którzy zatrudniają kilku lub kilkunastu lekarzy, tylko sami strajkują bo są w tym PZ., a reszta lekarzy jest do tego zmuszana.

 • fakiba

  Oceniono 245 razy 137

  Następną instytucją która powinna zająć się tymi "lekarzami" powinna być prokuratura

 • fakiba

  Oceniono 185 razy 111

  Najwyższa pora żeby odpowiednie instytucje posprawdzały działalność tych "lekarzy" ze szczególnym uwzględnieniem szefów tego nieporozumienia , czy przypadkiem do popełnienia przestępstw nie nawołują co roku zresztą

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX