Putin: Przyłączenie Krymu to jeden z kamieni milowych w historii Rosji

- Przyłączenie Krymu to jeden z kamieni milowych w rosyjskiej historii - oświadczył prezydent Rosji Władimir Putin podczas swojego noworocznego przemówienia, które zostało już wyświetlone na dalekim wschodzie Rosji, gdzie mieszkańcy przywitali Nowy Rok.
- Jestem zadowolony z powrotu Krymu do domu - powiedział Putin w swoim przemówieniu. Podkreślił, że ten "powrót" cieszył się wsparciem ze strony rosyjskich obywateli, którzy ukraińskie panowanie w regionie Morza Czarnego postrzegali jako "historyczną niesprawiedliwość".

Rosyjski prezydent zdaje się nie zauważać możliwego wpływu trudności gospodarczych Rosji na spadek jego popularności. Putin wezwał Rosjan do "zjednoczenia i solidarności" w czasach "zarówno tiumfów, jak i prób".

Putin wysłał wiadomość do Obamy

Kreml opublikował kilkadziesiąt wiadomości, które Putin wysyłał po całym świecie - do głów państw i organizacji. Rosyjski prezydent przypomniał Barackowi Obamie o nadchodzącej 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej, "co powinno być świadectwem tego, że to Rosja i Stany Zjednoczone odpowiadają za stabilizację i pokój na świecie".

"Rosja ma nadzieję, że wzajemne stosunki między naszym państwami będą jak najlepsze, ale jest to możliwe, wyłącznie jeśli będziemy się traktowali z szacunkiem" - podkreślił Putin w wiadomości do amerykańskiego prezydenta.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!


Bieńkowska, Putin, wybory... [NAJLEPSZE MEMY ROKU] >>>