Komputer bliskiej współpracowniczki Merkel zaatakowany przez szpiegowski wirus

Urząd Kanclerski stał się ofiarą ataku hakerskiego, podały niemieckie media. Na komputerze bliskiej współpracowniczki kanclerz Merkel został wykryty najbardziej zaawansowany na świecie szpiegowski wirus Regin.
Regin uważany za najbardziej zaawansowany szpiegowski program na świecie trafił do Urzędu Kanclerskiego przez pamięć USB.

Wirus przez USB

Jak podała "Bild-Zeitung", bliska współpracowniczka Angeli Merkel, szefowa referatu ds. polityki europejskiej pracowała w biurze nad tekstem przemówienia. Po skończeniu urzędowania zabrała tekst na swoim prywatnym pendrivie i pracowała nad nim dalej w domu. Kiedy po powrocie do biura włożyła tę przenośną pamięć USB do komputera, oprogramowanie antywirusowe uderzyło na alarm.

Powodem było wykrycie w pendrivie wirusa Regin. Badanie wszystkich innych komputerów w Urzędzie Kanclerskim nie wykazało ich zainfekowania.

Celem ataków jest wyciągnięcie rządowych informacji

O wysoko zaawansowanym technicznie programie Regin poinformował w listopadzie producent oprogramowania antywirusowego, firma Symantec. Według niej kompleksowy szpiegowski trojan, jakim jest Regin, jest w stanie swobodnie poruszać się po zainfekowanym komputerze - robić zrzut ekranu (screenshot), kierować myszą, kraść hasła, obserwować przepływ danych i odzyskać usunięte pliki.

Zdaniem amerykańskiej platformy informacyjnej "The Intercept", program Regin jest w obiegu od 2008 roku. Celem jego ataków jest uzyskanie informacji z rządów, firm i instytutów badawczych. Nie wyklucza się, że w rozwoju tego programu szpiegowskiego partycypowały brytyjski wywiad elektroniczny GCHQ i amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego NSA.Więcej o:
Komentarze (12)
Komputer bliskiej współpracowniczki Merkel zaatakowany przez szpiegowski wirus
Zaloguj się
 • micdep

  Oceniono 2 razy -2

  alexjones.pl/pl/aj/aj-inne/aj-spoleczenstwo/item/43602-ideologia-hitlerowska-trwa

 • micdep

  Oceniono 3 razy -1

  To ona z nim tez rozmawia !!! ciekawe czy sie ona jego tez slucha !!

 • zal.p.l

  Oceniono 15 razy -13

  Jakże typowe. Gdy tylko babsko dorwie się do władzy to od razu otacza się innymi babskami bez względu na wyksztalcenie czy efektywność pracy. Zawlaszcac, wtrącać babska gdzie się da, wysysać pieniądze. Byle babsko miało ! A efekt ? Putin robi co chce bo jak widzi tyle bab na przeciw to pęka ze śmiechu. Wszystkie kraje które cos wnoszą do międzynarodowej polityki mają babe na minister obrony. Nic dziwnego że zachodni świat tonie skoro babsko poczuło koryto i w dvpie ma prace a tkwi tam jedynie dla kasy.

 • proteusz33

  Oceniono 15 razy 7

  Mój komp ciągle atakują wirusy
  Pewna ruska firma produkuje wirusy po to żeby kupować u niej antywirusy

 • dziadekjam

  Oceniono 30 razy 4

  Po skończeniu urzędowania zabrała tekst na swoim prywatnym pendrivie i pracowała nad nim dalej w domu. Kiedy po powrocie do biura włożyła tę przenośną pamięć USB do komputera, oprogramowanie antywirusowe uderzyło na alarm.
  =============================================================
  To nie wirus zaatakował komputer, to głupota zaatakowała współpracowniczkę kanclerz Merkel.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX