Kaczyński "otwiera furtkę" Korwin-Mikkemu. Zapowiedź koalicji? "W naszej polityce każda jest możliwa"

Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla Wpolityce.pl nie wykluczył koalicji z Kongresem Nowej Prawicy. - W naszej polityce każda koalicja jest możliwa. Tyle że Korwin-Mikke nie ma wielkich szans, żeby wejść do parlamentu - mówił w Poranku Radia TOK FM Piotr Kraśko, szef "Wiadomości" TVP.
"Nie zamykam tej furtki" - tak Jarosław Kaczyński zareagował w rozmowie z Wpolityce.pl na pytanie o ewentualną koalicję PiS z Kongresem Nowej Prawicy. W Poranku Radia TOK FM publicyści zastanawiali się, jak rozumieć słowa prezesa PiS i czy jest to zapowiedź faktycznego sojuszu.

KNP nadzieją Kaczyńskiego

Paweł Lisicki, naczelny "Do Rzeczy", zaznaczył, że mowa o "bytach hipotetycznych". - KNP nie ma w Sejmie. A sądząc z ostatnich sondaży prawdopodobieństwo, że się znajdzie, jest pół na pół - wskazywał. Według publicysty "otwarta furtka" Kaczyńskiego miała być sygnałem do dwóch grup wyborców. Elektorat PiS ma się przekonać, że PiS nie jest zupełnie pozbawiony zdolności koalicyjnej.

Sympatycy KNP mają natomiast zastanowić się, czy nie lepiej zagłosować na bardziej stabilną i wewnętrznie spójną partię Kaczyńskiego, kiedy ugrupowanie Korwin-Mikkego co rusz targane jest wewnętrznymi sporami i woltami. Lisicki zwrócił uwagę, że wyborcy KNP daliby PiS wzrost w sondażach z 30 do nawet 37 proc., co diametralnie zmieniłoby sytuację tej partii. - To pozwala myśleć może nie o samodzielnych rządach, ale daje szanse na budowanie gabinetu - ocenił.

"Każda koalicja jest możliwa"

Piotr Kraśko, szef "Wiadomości" TVP, zwrócił uwagę, że przymiarki PiS do różnych koalicji trwają od dawna. Systematycznie przymierzane jest choćby SLD, jedynie dementi bywają bardziej lub mniej stanowcze. - Kiedyś Jarosław Kaczyński nazywał Samoobronę "czerwoną szmatą" i "agentem Kremla" - przypomniał Jan Ordyński z "Przeglądu". - W naszej polityce każda koalicja jest możliwa. Tyle że Korwin-Mikke nie ma wielkich szans, żeby wejść do parlamentu - skwitował Kraśko.

Więcej o:
Komentarze (67)
Kaczyński "otwiera furtkę" Korwin-Mikkemu. Zapowiedź koalicji? "W naszej polityce każda jest możliwa"
Zaloguj się
 • candid13

  Oceniono 1 raz 1

  jaka partia taki koalicjant,,,

 • andrzej.rokosz

  Oceniono 1 raz 1

  Co to jest polityka? Happening polegający na biciu piany przez kilku upośledzonych.

 • mederith

  Oceniono 11 razy 7

  "Moi wyborcy, gdyby się dowiedzieli o koalicji KNP z Jarosławem Kaczyńskim, to by mnie zlinczowali"
  Panie Mikke-oby słowo ciałem się nie stało...Pański mezalians z PiS-em, to będzie wielki gwózdz do trumny KNP, który i tak ma poparcie na poziomie kilku procent. Tak samo skończył Janusz Palikot, kiedy skumał się z postkomuchami, a teraz został po Palikocie tylko plankton polityczny.

 • z-zimny

  Oceniono 14 razy 10

  Kaczyński uważaj bo w "rodzinie" z Korwinem to idzie się na noże, a i w pysk możesz dostać jak ci obieca. Jarek ma kategorię wojskową - "niezdolny do samoobrony" czyli jak dostanie w japę to nie ma szans żeby oddać, stąd ta ochrona.

 • ht

  Oceniono 9 razy 5

  No to będzie po Korwinie.

 • z-zimny

  Oceniono 13 razy 9

  "W naszej polityce każda koalicja jest możliwa"
  Obrażają wszystkich na prawo i lewo i on myśli że ktoś z nimi chce koalicji. Wygrali teraz samorząd i gdzie rządzą?, głupek.
  Prędzej będzie kilku koalicjantów z PO, bo się dogadają, bo potrafią.
  Jarek musiałbyś dostać z 50% żeby się dorwać na chwilę do władzy, no ale żeby tyle było to musisz sfałszować wybory.

 • kalebas

  Oceniono 20 razy 14

  Pora porozmawiać szczerze i otwarcie. Jak wariat z wariatem !

 • litrahalf

  Oceniono 7 razy -5

  Otóż mylisz się. Kacczyński to nie to samo. On jes t NIESKAZITELNY MORALNIE. Jedynie tam gdzie on jest Polska.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX