Kiedy warto brać wolne w 2015 roku? Tym razem nie skorzystamy z długiej majówki

2015 rok będzie wyjątkowo niekorzystny pod względem długich weekendów. Tym razem nie możemy liczyć ani na przedłużoną majówkę, ani pierwszy weekend listopada. Z dłuższego odpoczynku możemy skorzystać właściwie tylko w styczniu lub grudniu - jeśli dobrze pokombinujemy, uda nam się przedłużyć wolne odpowiednio do sześciu albo dziesięciu dni.
W 2015 roku czekają nas 252 dni robocze i 113 dni wolnych - o dwa mniej niż w roku 2014. Tym razem nie możemy liczyć na połączenie Świąt Wielkanocnych z majówką ani 16 dni wolnego z okazji Bożego Narodzenia.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!


Prawdziwe czy sztuczne - wszystkie piękne! [WIELKA GALERIA CHOINEK]>>Więcej o:
Komentarze (38)
Kiedy warto brać wolne w 2015 roku? Tym razem nie skorzystamy z długiej majówki
Zaloguj się
 • ministrant15

  0

  doszlismy juz do tego, ze wtym Kraju dobrobytu wolne powinno byc 365 dni w roku bo to i tak, ani nie pogorszy, ani nie polepszy sytuacji w tej rozkradzionej i sprzedanej Polsce a przynajmnie Polacy beda mieli czas na bezstresowe chlanie gorzaly, bo tylko to im juz pozostalo.

 • baba67

  Oceniono 4 razy 4

  Pracuje w uslugach i mam wrazenie ze o roku ludzie maja wiecej wolnego.Biora sobie 3 dni a maja wolnego 10 Ale to ich sprawa jak wykorzystaja swoj urlop.Inna rzecz w szkolach- w tym roku maja niemal 3 tygodnie ferii swiatecznych bo procz zwyczajnego jednego dnia przed Wigilia dzieci dostaly jeszcze poniedzialek przed swietami oraz piatek i poniedzialek przed 3 Krolami. Za rok dorzuci sie jeszcze pewnie po jednym dniu z obu stron bo na 2 dni sie do szkoly chodzic nie oplaca.Poobno niektore wolne trzeba odrabiac w soboty ale to jest fikcja bo dobrze jesli przychodzi pol klasy na ogol jest mniej.Wlasciwie jeszcze moment i nie bedzie sie oplacalo przychozic na 3 dni, wiec caly tydzien z Bozym Cialem bedzie wolny.

 • jogar

  Oceniono 10 razy 10

  A czy nie mozna by na szybko obwieścić jakieś nowe święta kościelne, na pewno jeszcze wielu nam (a raczej kościołowi) brakuje :)

 • part_of_the_game

  Oceniono 4 razy 4

  Za to lany poniedziałek wypada w środę.

 • pct3

  Oceniono 25 razy 15

  Pytanie w tytule artykułu jest źle postawione.
  Wolne bierze się wtedy, kiedy można, kiedy nie ma nic do zrobienia.
  Co znaczy "kiedy warto brać wolne" ? Nie rozumiem.
  Nie wiem skąd w GW takie przeświadczenie o powszechnej szczęśliwości i takim dobrobycie w Rzeczypospolitej, który pozwalałby na branie wolnego kiedy się chce albo kiedy jest to "korzystne" i "warto".
  Na przykład dziś, 31 grudnia, zapewne wielu ludzi pracuje krócej, bądź zgoła nie pracuje w ogóle i to może od 24 grudnia- ale są tacy, w tym i ja, którzy dzisiejszy dzień, a i wieczór, a i także noc - spędzą w pracy.
  Nie wiem co znaczyłoby zdanie że "warto mieć wolne w nocy 31 grudnia, bo to sylwester".
  Ktoś może mieć wolne - ma. Ktoś nie może - nie ma.
  Jakie "warto" u licha?

 • wu67er

  Oceniono 33 razy 7

  Cudowny artykuł - jak kombinować, żeby się nie przepracować. W oczekiwaniu na kolejne: jak kraść w pracy, żeby pracowdawca się nie zorientował, jak rąbać państwo na podatkach, jak unikać płacenia mandatów, jak ślizgać się na kilometrówkach (ekskluzywne, dla posłów).

 • adherent1

  Oceniono 13 razy 7

  Warto przenieść Boże Ciało na piątek. Hiszpanie przenieśli to święto
  za zgodą Watykanu zresztą.

 • scierplaminoga

  Oceniono 7 razy 5

  a na zleceniu ile tych dni sobie wezmą ludzie ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX