Komentarze (166)
Separatyści i Ukraińcy wymienili jeńców o zmroku. W dziesięcioosobowych grupach. Swoich żołnierzy powitał sam prezydent
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • octopusdei

  Oceniono 74 razy 8

  Ukraińcy wymordowali w latach 40-tych 200 tysięcy Polaków - mężczyzn i kobiet, starców i dzieci, w bestialski sposób zarzynając ich, wypruwając wnętrzności, paląc żywcem, rozrywając niemowlęta i rozbijając je o ściany domów. Było to systematyczne ludobójstwo, starannie zaplanowane i przeprowadzone ze zwierzęcą nienawiścią do Polski, Polaków i wszystkiego co polskie. Te zbrodnie nigdy nie zostały przez Ukraińców potępione a sprawcy pozostają bezkarni. Co więcej na Ukrainie oficjalnie gloryfikuje się inspiratorów i wykonawców ludobójstwa na Polakach, uznaje ich za bohaterów narodowych, buduje się im pomniki, stawia za wzór dzieciom i młodzieży. Ukraińska administracja od lat konsekwentnie utrudnia, a gdzie tylko może udaremnia dokładne policzenie ofiar tej potwornej zbrodni, ich identyfikację i ustalenie miejsc, gdzie zostały zakopane, bo nie można tu mówić o pochówku należnym ludzkim istotom. Tam, gdzie udało się upamiętnić ofiary, na tabliczkach wolno wspomnieć tylko, że to "zmarli w 1943 roku" - mówienie wprost o ukraińskim ludobójstwie jest zabronione. Ukraina twierdzi, że zmierza do demokracji i wspólnoty cywilizowanych państw, ale swoją tożsamość buduje na zbrodni i kłamstwie. To nie są podstawy, na których można stworzyć cywilizowane państwo, bezpieczne dla sąsiadów, zwłaszcza dla Polski. Dopóki te sprawy nie zostaną uregulowane, dopóki Ukraina oficjalnie nie przyzna się do ludobójstwa na Polakach, nie ukarze żyjących sprawców, nie przestanie ich gloryfikować i stawiać im pomniki, wszelkie stosunki z Ukrainą są dla Polski haniebne i niebezpieczne a dla Ukrainy nie ma miejsca w cywilizowanym świecie. Dopóki nie uznają swej ludobójczej przeszłości za złą, nie wyrażą szczerej skruchy i nie przeproszą, a rodziny ich ofiar nie otrzymają zadośćuczynienia, Ukraińcy ze strony Polaków mogą spodziewać się jedynie pogardy. Zaś ich stosunki z Rosją, relacje polsko-rosyjskie czy jakiekolwiek inne elementy polityki międzynarodowej nie mają w tej sprawie żadnego znaczenia!

 • polski_lwow

  Oceniono 67 razy 7

  Nie jeden ale pięciu. Wybiórcza jak zwykle żłe jak bura suka .Tym razem pięciokrotne zaniżając liczbę jeńców którzy nie chcieliwracać do banderalandu.

 • div.pandora

  Oceniono 30 razy -4

  Wojna na Ukrainie ukazała ile Ruskich agentów "pracuje" na forach internetowych. Niewiarogodne by tylu Polaków uwielbiało ruskich a nienawidziło Ukraińców, ciekawe cym wam płaci Putin, mam nadzieję że rublami.

 • ireneusz50a

  Oceniono 25 razy 5

  jeden nie chciał wracać, to świadczy o terroryzmie w szeregach zbrodniczej armii ukraińskiej.

 • plastikpiokio

  Oceniono 10 razy 2

  chłopczyki NADAL BAWIA SIE W WOJENKE .

 • grey-sky

  Oceniono 59 razy 13

  To ciekawe, że GW pisze ciągle o Rosji, Ukrainie lub o celebrytach. A mało o problemach w Polsce.

 • pendrek_wyrzutek

  Oceniono 52 razy 20

  "Uwolniono 222 rebeliantów i 146 ukraińskich żołnierzy"

  Jakich "rebeliantów"? Przecież media mówią nam, że to rosyjscy żołnierze i zielone ludziki.

 • marl57

  Oceniono 50 razy -6

  a dlaczego głupia gazeta dalej nazywa ruskich bandytów bojownikami?
  Czy to tak dla wyrażenia uznania dla nich ?

 • googleon

  Oceniono 55 razy 1

  Daily Telegraph: "UE sprowokowała jatkę na Ukrainie"

  Wg Brookera jedną z "najdziwniejszych i najbardziej przerażających historii mijającego roku" jest "wprowadzanie w błąd zachodniej opinii publicznej ws. przyczyn tragicznych wydarzeń na Ukrainie".

  www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/the-telegraph-to-ue-sprowokowala-jatke-na-ukrainie-nie-putin
  www.telegraph.co.uk/comment/11305124/It-was-the-EU-that-provoked-the-Ukrainian-shambles-not-Vladimir-Putin.html

 • 12-digit

  Oceniono 75 razy 7

  Zdjęcie nr 2...

  Zobaczcie, jak ukraińcy wystroili żołnierza z obstawy.. Pierwsza klasa ;)
  Pełne umundurowanie, wyposażenie, hełm kevlarowy, giwera z kolimatorem, full wypas....Słuchawki, że niby łączność z drużyną...
  Gogle, kamizelka taktyczna, zasobniki..

  Reszta armii też jest tak wyposażona? Czy tylko ten jeden koleś do zdjęcia?

 • krawat23

  Oceniono 95 razy 17

  Zachwycają mnie te wojskowe kurtki pana Poroszenko. Istna rewia mody . Ciagle nowe emblematy na kurtce. Musi kiedyś o nich powiedzieć!

 • wiesscar

  Oceniono 57 razy -3

  "Jeden z nich nie chciał wracać do Kijowa."
  nie dziwie sie, widzi ze dni junty sa policzone,

 • wielkibrat100

  Oceniono 69 razy -9

  W niemieckiej prasie na szczescie mniej propagandy a wiecej konkretow i dziennikarskiej rzetelnosci. W Niemczech powoli wszyscy odwracaja sie od ukrainy i ich bandyckiego systemu. Ostatnie uchwaly banderowskiego sejmu mowiace o checi przynaleznosci do NATO bardzo negatywnie odebrane byly na zachodzie. W polsce o tym ani slowa.

 • yarloman

  Oceniono 151 razy 21

  Nie chciał wrócic do Kijowa ? Dziwne, pewnie podstęp Putina .

 • antypopisowiec

  Oceniono 130 razy 4

  W kijowskim Historyczno-Memorialnym Muzeum Mychajło Hruszewskiego miała miejsce wystawa popiersi Stepana Bandery autorstwa Iwana Lypowki, członka Związku Ukraińskich Artystów. Podczas prezentacji wystawy Jurij Syrotiuk z partii Swoboda zapowiedział budowę Ukrainy od Karpat po Kaukaz.
  Syrotiuk dodał również, że w wyniku rewolucji na Majdanie banderowskim hasłem "Sława Ukrainie" pozdrawia się już cały kraj - od Lwowa po wieś Pieski pod Donieckiem.
  A nasi dalej popierają bezmyślnie Ukrainę.

  www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/na-wystawie-popiersi-bandery-w-kijowie-zapowiedziano-budowe-wielkiej-ukrainy-od-karpat-po-kaukaz-video-foto

 • boguslawbch6808

  Oceniono 83 razy -7

  To Armia Ukraińska swoich kolegów odbiła, że witał ich sam prezydent? Czy to PR?

 • tolek398

  Oceniono 101 razy -7

  A czy wśród tych uwolnionych "rebeliantów" (terrorystów, specnazu z Moskwy:)) jest choć jedna osoba mieszkająca/zameldowana w Rosji?
  O to pech, wszyscy to Ukry.

 • polskie_wilno

  Oceniono 57 razy -15

  a POroszenko nie w mundurze ?
  pbs.twimg.com/media/Br5tj95CMAIQl6o.jpg

 • Ryszard Kubaszko

  Oceniono 89 razy -19

  Ci wredni separatyści wypuścili banderowców bez siekier, wideł i pił! Będą musieli poprosić Bananę z Ameryki o pomoc. No, chyba że Michnik z Kaczyńskim się o nich zatroszczą.

 • kain_brat_abla

  Oceniono 103 razy -5

  A tak się redakcja GW podniecała że separatyści nie dotrzymali umowy o wymianie jeńców.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX