Grand Press za aferę taśmową. Żakowski "wysadza się w powietrze": "Nie widzę dla siebie miejsca w tym jury"

Jury Grand Press zdecydowało, że nagrodę w kategorii news otrzyma "Wprost" za aferę taśmową. Jacek Żakowski, który zasiada w kapitule, zareagował stanowczo: "Wtedy powiedziałem: to ja wychodzę, nie widzę dla siebie miejsca w tym jury. Bo moim zdaniem to był materiał PR-owski" - mówi w wywiadzie dla "Newsweeka".
O "wysadzaniu w powietrze" dziennikarz mówi w kontekście wojny między "PiS i anty-PiS", jednak - jak przyznaje - odmawia udziału w wojennej konwencji. "Czasem ulegam. I są takie momenty, kiedy się trzeba wysadzić" - przyznaje.

Pytany o ostatnie "wysadzenie", tłumaczy, że taka sytuacja była na posiedzeniu jury Grand Press. Jury zdecydowało, że nagrodę w kategorii news otrzyma "Wprost" za aferę taśmową. "Wtedy powiedziałem: to ja wychodzę, nie widzę dla siebie miejsca w tym jury. Bo moim zdaniem to był materiał PR-owski. Ale wysadziwszy się w powietrze, usłyszałem od kilku kolegów, że jesteśmy w stanie napisać votum separatum od tego werdyktu. No i we trójkę udało nam się napisać" - dodaje.

"Metoda straszna, krzywda tysięcy ludzi..."

W rozmowie z Piotrem Najsztubem Żakowski zastanawia się też, czy Jarosław Kaczyński ma szansę "odnowić" naszą demokrację. Choć, zdaniem dziennikarza, prezes PiS "nie ma szans na pozytywny bilans rządów", to można wskazać kilka jego słusznych działań, m.in. zamknięcie sprawy lustracji.

"Metoda straszna, krzywda tysięcy ludzi, cierpienie... Nie wiem, jak można sobie coś takiego wziąć na sumienie" - mówi Żakowski o tym osiągnięciu rządów PiS. Jednocześnie przyznaje, że "każdy polityk ma swoje wady i zalety". "Hitler jest nie do przyjęcia, chociaż zbudował autostrady" - dodaje.

A czy do przyjęcia jest Jarosław Kaczyński z ceną jego metod? "Mnie się wydaje, że jest na granicy. Nie jestem uczestnikiem histerii, że świat się zawalił. Nie - nie zawalił się" - kwituje publicysta.

Przyjdzie PiS i was zje

Inną zasługą prezesa PiS jest "definitywne wykończenie" Ligi Polskich Rodzin, którą Żakowski nazywa "bardzo szkodliwym politycznym bytem". Jego zdaniem Kaczyński pełni też funkcję "strachu bożego" i czyhającego "potwora".

"I tylko się dziwię, że tak słabo mobilizuje - w PO wiedzą, że jest potwór i czyha, a nie są w stanie wziąć się do roboty i na przykład jakoś w miarę sensownie ustawić spraw w służbie zdrowia. Nawet fakt, że idzie ten potwór, nie jest w stanie Arłukowicza zmusić, żeby przygotował jakiś plan, przedyskutował go ze szpitalami, z lekarzami" - zauważa Żakowski i dodaje: "Może uważają, że jest niegroźny? Albo mają poczucie, że potwór im i tak nic nie zrobi, nawet jak będzie rządził, bo jest konsens bezkarności".

Więcej o:
Komentarze (21)
Grand Press za aferę taśmową. Żakowski "wysadza się w powietrze": "Nie widzę dla siebie miejsca w tym jury"
Zaloguj się
 • jedyny_twardziel

  Oceniono 1 raz 1

  Niechby Partie między sobą
  Miru nie zawarły,
  Niechby gryzły się, kąsały
  I wzajem pożarły.

 • adammichnikoff

  Oceniono 5 razy -3

  Jedynymi godnymi nagród są Paradowska, Lis, Olejnik, Żakowski, GazWyb, Newsweek, TokFm, i jeszcze grupka wytypowanych "komentatorów", którzy mają monopoli dezinformacyjny. W tokFm Żakowski będzie zapraszać Lisa, w Newsweeku Lis będzie drukować Żakowskiego.... i tak w kółko. Bp na tym polega pluralizm mendiów w ich wydaniu. W służalstwie i wazeliniarstwie prześcignęliście TuJedynkę ze stanu wojennego.

 • Bogusław Dobos

  Oceniono 5 razy 3

  Pismactwo tryumfuje !
  Jego bohater, któremu tak dzielnie sekundowało "środowisko" gdy dawał popis lekceważenia, ba ! olewania działań przedstawicieli prawowitej władzy, kryminalista Latkowski w pełnej glorii.
  Każda władza korumpuje, a IV władza najbardziej.
  Żakowskiemu resztek przyzwoitości szczerze gratuluję.

 • patriotaa

  Oceniono 23 razy -3

  Jacek Żakowski, który zasiada w kapitule, zareagował stanowczo: "Wtedy powiedziałem: to ja wychodzę, nie widzę dla siebie miejsca w tym jury. TO WLEŹ DO DZIURY BO JA NIE CHCĘ CIEBIE WIDZIEĆ I SŁYSZEĆ TWYCH KOMUNISTYCZNYCH KŁAMSTW

 • makaron530

  Oceniono 25 razy -5

  Nie bardzo rozumiem, czego ma się obawiać przeciętny Kowalski ze strony PiS-u?
  Na złodzieju czapka gore-mówi stare przysłowie-tak ci straszą PiS-em, co mają coś na sumieniu. A każdy uczciwy może spać spokojnie, nikt do niego o 6 rano nie przyjdzie, bo i po co.

 • Jerzy Jakacki

  Oceniono 25 razy -3

  Pan Żakowski jest żarliwym rzecznikiem PO i stąd ta decyzja.

 • chi_neng1

  Oceniono 35 razy 19

  Jezeli jest w Polsce jury Grand Press, ktore przyznaje nagrody przestepcom i kryminalistom pozujacym na dziennikarzy, to nie pozostaje mi nic innego, jak pogratulowac poziomu polskim mediom. No i oczywiscie dobrego smaku:).

  Brawo, panie Zakowski, za zajecie takiego a nie innego stanowiska.

 • maruti800

  Oceniono 9 razy 3

  Zbyt długo trwa zimna wojna między PiS i PO. To jest przyczyna tego, że ludzie już sie znudzili i wielu przestało się interesować tym tematem. Wszelkie medialne bomby niczego nie zmienią chociaż przez chwilę zainteresują parę osób. Tzw. żelazny elektorat nie potrzebuje newsów, bo i tak popiera określoną grupę. Natomiast niezdecydowani już dawno dali sobie spokój ponieważ nie mają wyboru - ewentualnie jest to wybór między dżumą a cholerą.

 • dziadekjam

  Oceniono 18 razy 6

  Jury Grand Press zdecydowało, że nagrodę w kategorii news otrzyma "Wprost" za aferę taśmową.
  ==============================================================
  Jaka prasa, takie i Grand Press...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX