Wojna na kilometrówki? Do prokuratury wpłynęły trzy kolejne zawiadomienia. Tym razem ws. posłów PiS

Zawiadomienie o nadużywaniu środków publicznych przez posłów, ministrów i wiceministrów PiS złożyły do prokuratury trzy osoby prywatne. Decyzja o ewentualnym wszczęciu postępowania będzie podjęta w ciągu kilku dni.
Do Prokuratury Okręgowej w Warszawie wpłynęły trzy nowe doniesienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez posłów rozliczających tzw. kilometrówki, czyli otrzymujących zwrot wydatków na paliwo za korzystanie z prywatnego samochodu do wykonywania obowiązków poselskich.

Jak potwierdził w rozmowie z Gazeta.pl rzecznik warszawskiej prokuratury Przemysław Nowak, doniesienia dotyczą dziewięciu obecnych lub byłych posłów PiS, w tym byłych ministrów i wiceministrów w rządzie Jarosława Kaczyńskiego oraz obecnego wicemarszałka Sejmu.

Miały samochód służbowy

Pierwszy wniosek, jak mówi Nowak, dotyczy Wojciecha Jasińskiego, Krzysztofa Jurgiela, Karola Karskiego, Sławomira Kłosowskiego, Bolesława Piechy i Beaty Kempy oraz wicemarszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Osoby te, jak donosi Radio Zet, które jako pierwsze poinformowało o sprawie, jako członkowie Rady Ministrów lub Prezydium Sejmu pobierały zwrot kosztów za korzystanie z prywatnego samochodu, mimo że miały do dyspozycji auto służbowe.

Kolejne dwa zawiadomienia dotyczą posłanek Jolanty Szczypińskiej i Krystyny Pawłowicz. Miały one pobierać z Kancelarii Sejmu "kilometrówkę", mimo że nie posiadają prywatnych samochodów.

Doniesienia zostały złożone przez osoby prywatne. Prokuratura w ciągu kilku dni zadecyduje o tym, czy należy wszcząć postępowanie.

Prokuratura Generalna bada teraz możliwość nadużyć w rozliczeniach marszałka Sejmu i byłego ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego. Miał on również pobierać kilometrówkę mimo korzystania z transportu służbowego.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!


"Wszyscy w sali weselnej płakali". Mąż naprawdę zaskoczył swoją żonę>>Więcej o:
Komentarze (171)
Wojna na kilometrówki? Do prokuratury wpłynęły trzy kolejne zawiadomienia. Tym razem ws. posłów PiS
Zaloguj się
 • bogda35

  Oceniono 1 raz -1

  to sa najwieksze problemy naszego Sejmu ? a co z reprywatyzacją ? co z fatalnymi skutkami reformy Arlukowicza ? co z innymi palacymi problemami ?

 • belmondo1956

  Oceniono 1 raz 1

  Może wreszcie dobiorą się do tej ........ Pawłowicz. Nie ma samochodu, a pewnie i prawa jazdy też bo psychicznym nie powinni go dawać.

 • aluksz

  Oceniono 1 raz 1

  1B to pestka!

 • ewa15713

  Oceniono 1 raz 1

  Kilometrówkę biorą a samochodu nie mają co tu jest grane????? "Sejm powinien w takim przypadku zmienić zasady rozliczania wyjazdów i wreszcie zająć się tym do czego go wybrano chyba ,ze można prawdopodobnie całkowicie zgodnie z prawem naciągnąć przepisy tak, aby zdrowo naciągnąć budżet. Skandal dotyczy prawie wszystkich "wybrańców narodu".Okazali się małymi ludzikami,które połaszczyły się na - w gruncie rzeczy - gó.wniane pieniądze,stosując prymitywne sztuczki z kilometrówkami. Wstyd na całą Europę. " Polaczki wiedzą jak kombinować należy na nich uważać prawda???? przecież takie małe mają apanaże w tym biednym rządzie nasze pieniądze.

 • 123jna

  Oceniono 2 razy 2

  Ich pies ogrodnika Seremet od razu te wnioski odrzuci, on jest tylko od przywalania PO.

 • mimrat1

  Oceniono 4 razy 4

  PiS-złodzieje, pod ochroną prokuratury i Seremeta ?

  "" prokuratorzy będą wybiórczy, tak jak w przypadku Sławomira Nowaka. Zabrali się do jego zegarka, bo to wdzięczny temat dla tabloidów. Ale już to, że w oświadczeniach majątkowych posłowie z PO i PiS (w tym Jarosław Kaczyński) nie wpisywali, od kogo brali pożyczki ani na jakich warunkach je zaciągali, jakoś prokuratora nie zainteresowało. Choć przepisy mówią o obowiązku ujawniania tych informacji. b"

  Kaczyński, gdy już tracił władzę, to obstawił, poprzez Ziobrę, prokuratury w całej Polsce swoimi ludźmi, wiernymi pieskami, usadawiając ich na dożywotnich stanowiskach..!
  Dlatego Kaczyński i jego sitwa, robią szwindle na miliony, a prokuratura udaje ślepego kominiarza !

 • a.k.traper

  Oceniono 4 razy 4

  Jak wszyscy to wszyscy, babcia też:)))
  Proponowałbym dostosować procedury delegacyjne do tych z których korzystają ludzie i będzie normalnie, bo z tego co ujawniono to i posłowie nie są zbyt rozgarnięci ani kancelaria pracowita, skoro poseł nie posiadający pojazdu może pobrać ryczałt na kilometry, niech spróbują to w zwykłej działalności wykonać, US szybko to skoryguje albo poczeka i przywali z odsetkami, co często robili.

 • matitalolo

  Oceniono 4 razy 4

  Piecha znalazł sobie nowe źródło dochodu po tym jak zaprzestał skrobać. Pozostali to przykłady hipokryzji katolickiej w klasycznej postaci. Uczą się od sukienkowych katabasów.

 • cezbak

  Oceniono 3 razy 3

  Smarkateria.
  Ich pazerność przypomina mi stary dowcip o pijaku i złotej rybce: jego 3 kolejne życzenia: 1/ żeby wszystkie oceany były z wódki; 2/ żeby wszystkie rzeki i jeziora były z wódki; 3/ daj jeszcze pół litra i spadaj.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX