"Kaczyński wypowiedział pogląd bezpodstawny. Ale żadnej strasznej obrazy nie widzę" - Dorn o liście sędziów

- Nie jestem za tym, żeby sędziów obrażać. Jednak jak patrzy się na linię orzeczniczą, to żołądek i zdrowy rozsądek się niekiedy burzą - mówił w TOK FM Ludwik Dorn. Wg byłego polityka PiS, Jarosław Kaczyński nie miał podstaw, by mówić o terroryzowaniu sądów przez prezydenta. - Ale ja tu żadnej strasznej obrazy nie widzę.
Prezesi Sądu Najwyższego i Naczelnego Sądu Administracyjnego oraz Prezes Trybunału Konstytucyjnego

oburzeni wypowiedzią Jarosława Kaczyńskiego.

"Fałszerstwem jest sytuacja, w której władza, gdy okazuje się, że wybory kończą się katastrofą, że ich wynik jest w gruncie rzeczy nieznany, natychmiast rozpoczyna kampanię ukrywania tego faktu, wpływa na sądy. Można powiedzieć - wręcz terroryzuje sądy, i to z udziałem prezydenta RP i z udziałem prezesów sądów, tych najważniejszych w Polsce" - stwierdził prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Według prezesów SN, NSA i TK słowa Kaczyńskiego "to bezprzykładny w Europie atak polityka pretendującego do sprawowania władzy wykonawczej na władzę sądowniczą w Polsce". "Jest to pełen pogardy atak wymierzony w każdego z tysięcy sędziów wszystkich sądów w Polsce. Takie znieważające, wiecowe zdanie nawiązuje do najgorszych zwyczajów walki politycznej sprzed 1989 roku" - napisano w specjalnym oświadczeniu.

Zdaniem byłego szefa MSWiA Ludwika Dorna, prezes PiS "wypowiedział pogląd bezpodstawny". - Ale ja tu żadnej strasznej obrazy nie widzę - mówił w "Poranku Radia TOK FM".

"Uraźliwi"

Zdaniem Dorna reakcja prezesów sądów nie powinna specjalnie zaskakiwać. Bo "skądinąd wiadomo, że korporacja sędziowska jest niesłychanie uraźliwa".

- Ja nie jestem za tym, żeby sędziów obrażać. Choć niekiedy, jak patrzy się na linię orzeczniczą sądów, to żołądek i zdrowy rozsądek się burzą. Zawsze mnie powalał na podłogę idiotyzm stwierdzenia, że z wyrokami sądów się nie dyskutuje - podkreślał były polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Jak ocenił, "uraźliwość" sędziów bierze się prawdopodobnie z tego, że "pewnej części z nich niezawisłość myli się z nieodpowiedzialnością, rozumianą jako fakt nieponoszenia odpowiedzialności przed nikim".

- Moim zdaniem koncepcja PiS, i wynikająca z niej krytyka dotycząca sądownictwa, wynika z poglądu, że największy wpływ na Polskę mają władze, które są w całości obsadzone ludźmi złymi i zdeprawowanymi. Niby czemu sędziowie mieliby być z tego wyjęci? Tak jak są źli i zdeprawowani posłowie czy ministrowie, to tacy sędziowie też się zdarzają - tłumaczył Ludwik Dorn w TOK FM.

Więcej o:
Komentarze (39)
"Kaczyński wypowiedział pogląd bezpodstawny. Ale żadnej strasznej obrazy nie widzę" - Dorn o liście sędziów
Zaloguj się
 • atyczarownico

  0

  "Kaczyński wypowiedział pogląd bezpodstawny. Ale żadnej strasznej obrazy nie widzę" - a to wypowiedz na trzeźwo czy pod wpływem...

 • michnikmenda

  Oceniono 1 raz -1

  niezależnie od mojej antypatii dla kaczora małego połowa polskich sędziów nadaje się do wymiany , druga połowa do resocjalizacji!

 • pogodny100

  Oceniono 2 razy 2

  Expert od burej suki wyjasnil wszystkim ciemniakom co jest grane. Czeski film oczywiscie.

 • pogodny100

  Oceniono 2 razy 0

  PanieDorn, poszczuj ich wszystkich bura suka moze zamkna pyski.

 • 1997linda

  Oceniono 3 razy 3

  Prezes Kaczynski ma da wypelnienia dziejowa MISJE....... Jaka? To scisle tajne!!! Tak tajne, ze sam Prezes nawet tego nie wie.......

 • zfd3

  Oceniono 3 razy -1

  Panowie PREZESI SĄDÓW III RP

  To dzięki wam

  codzienna praktykach w podległych wam sądach jest

  · składanie zeznań przez sędziów za świadków,

  · przeinaczanie zeznań świadków i stron procesowych,

  · fałszowanie protokołów z rozpraw
  · itd

  wszystko po z góry ustalony wyrok przed rozprawą,

  To dzięki wam i waszym poprzednikom w III RP

  · postępowania sądowe stały się farsą,

  · system apelacyjny stał się teatrzykiem

  · rozstrzygnięcia prawne zastępują rozstrzygnięcia ideologiczne,

  skale w korupcji sądowej w 1997 roku tylko w jednym okręgów sądowym ustalono
  na poziomie od 100 do 160 mln zł rocznie

  Zmiany w prawie procesowym cywilnym karnym nie tylko że legitymizują przestępcze zachowania sędziów ale pogłąbiają rozwój procesu bezprawia w wymiarze sprawiedliwości,

  W PRL wyroki politycznie ustawione orzeczenia stanowiły liczbę od kilku do co najwyżej kilkunastu czy kilkudziesięciu

  obecnie jest to fabryka orzecznictw polityczno- ideologicznych.

  Obywatele Polscy żyją w państwie w którym ustawodawcy , Trybunały, Sądownictwo i Sędziowie bezkarnie zamieniają prawo w bezprawie.

  Korporacja prawnicze przekształcają się w struktury przestępcze przy których Cosa Nostra, czy Al Kaida byli i są drobnymi wyrobnikami.

  ponieważ wam na rozum za późno to pozostaje złożenie życzeń dalszego samopoczucia

 • ramzes-ra

  Oceniono 4 razy 4

  Dlaczego opinia publiczna przyjmuje kolejne nieprawdziwe stwierdzenia Prezesa.? Przecież każdy inny polityk po publicznym stwierdzeniu że sfałszowano wybory i żądaniu ich powtórzenia bez wyroku Sądu, oraz ataku na Sędzi SN,TK i NSA, którzy wg niego mieli działać pod naciskiem , byłby politykiem skończonym. Marsz w Warszawie to dalszy trwały podział Polaków. Głupie były hasła wykrzykiwane przez Brudzińskiego i powtarzane przez ludzi typu "sierpem i młotem czerwoną hołotę".,tak jak za komuny w marszach 1 majowych.Bo gdzie w demokratycznym kraju który pierwszy zerwał kajdany ta czerwona hołota? A już zupełnym kłamstwem i całkowitym wprowadzaniem w błąd ludzi są słowa "ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie" Przecież żyjemy w demokratycznym wolnym kraju a kto tego nie widzi, i chce to zniszczyć, aby samemu dorwać się do władzy, to nie patriota a warchoł, którego można porównać do Targowiczan.Oni też mieli na ustach patriotyzm a efektem ich działań była utrata państwowości na półtora wieku. Polacy otrząśnijcie się,Rosja próbuje odbudować imperium zła, a my zamiast być razem i budować silną Polskę rozmieniamy się na drobne kolejną wojenką polsko-polską.

 • proteusz33

  Oceniono 3 razy -1

  Ale ja tu żadnej strasznej obrazy nie widzę
  **********************************************************
  No tak ale takie wypowiedzi wprowadzają niepokój w dobre samopoczucie skorumpowanych sędziów

 • antropoid

  Oceniono 3 razy 3

  "Dorn - Ale ja tu żadnej strasznej obrazy nie widzę."
  ----------------------

  Bo za dużo chlasz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX