Lisicki ubolewa, że opozycja w Polsce nie ma łatwiej od innych partii. "Zamiast korzystać ze swoistej taryfy ulgowej"

"Opozycja w Polsce jest na cenzurowanym" - ubolewa we wstępniaku najnowszego numeru "Do Rzeczy" Paweł Lisicki. Naczelny pisma krytykuje to - nadmierne jego zdaniem - recenzowanie opozycji, zamiast władzy.
Lisicki, który był w komitecie "honorowym" partyjnego marszu Prawa i Sprawiedliwości, utyskuje w najnowszym wydaniu "Do Rzeczy", że "niektóre media" poświęcają całą uwagę opozycji, zamiast przyglądać się głównie władzy.

Naczelny tygodnika widzi zagrożenie w zbyt silnie skoncentrowanej władzy. "Zbyt silna władza skupiona w rękach jednej partii, jednej grupy, jednego towarzystwa łacno się wyradza, korumpuje; miast troszczyć się o interes wspólny, dba o swój jedynie i swoich popleczników" - pisze.

I przechodzi do sedna: jego zdaniem przed tego rodzaju "zepsuciem" chronić miał system wolnych mediów. A nie chroni, ponieważ "niektóre wielkie polskie media zachowują się tak, jakby rządziła opozycja. To jej poświęcają ciągłą uwagę. Węszą i sprawdzają, dopytują się i prześwietlają".

Opozycja bez taryfy ulgowej

Paweł Lisicki broni marszu, które zorganizowało Prawo i Sprawiedliwość. Podkreśla, że to "najbardziej banalny pod słońcem element w systemie demokratycznym", a nie żadne "podpalanie państwa". "Opozycja miast korzystać ze swoistej taryfy ulgowej, jest w Polsce, odwrotnie, na cenzurowanym" - ubolewa autor.

Na podobny problem, ale z innej strony, zwrócił ostatnio uwagę w TOK FM Tomasz Lis. Jednak zdaniem naczelnego "Newsweeka" powód, dla którego media zajmują się Jarosławem Kaczyńskim, jest zgoła inny. "Kaczyński przez to, jak funkcjonuje, unicestwia realną politykę w Polsce. Polega to na tym, że przestajemy poświęcać energię na ocenę tego, co władza robi. Cała przestrzeń publiczna jest przepełniona strachem przed rządami wariatów" - przekonywał.

Cały komentarz Lisickiego w najnowszym wydaniu "Do Rzeczy".

Więcej o:
Komentarze (13)
Lisicki ubolewa, że opozycja w Polsce nie ma łatwiej od innych partii. "Zamiast korzystać ze swoistej taryfy ulgowej"
Zaloguj się
 • polak_k.prawy

  Oceniono 8 razy 8

  Największa partia opozycyjna w Polsce krytykuje nie rząd, władzę, tylko cały porządek demokratyczny, państwo - np. nie uznając wyborów, sądów, itp. Jest krytykowana nie za krytykę władzy, tylko za chęć zniszczenia państwa. Mamy pecha że druga partia w państwie chce je zniszczyć, albo upodobnić do reżimu putinowskiego.

 • kczyna

  Oceniono 7 razy 5

  Polska opozycja to oaza wolności w Europie, jak powiedział prezes, a on jest nieomylny.

 • antropoid

  Oceniono 12 razy 12

  "Lisicki ubolewa, że opozycja w Polsce nie ma łatwiej od innych partii."
  ------------------------------

  Czyli od dawna znany prawacki infantylizm w pełnej krasie - chcemy, żeby nam było wolno więcej niż innym :)))
  Czyli co - jeszcze za mało im bezkarności w obrażaniu i pomawianiu innych?

  "Do Rzeczy" - pisemko i środowisko politykierów w krótkich majtaskach, wiecznie mażących się, że nie mają w piaskownicy większej foremki niż inni. Bo przeca "im się należy"....

 • danuel

  Oceniono 15 razy 15

  Całe szczęście prezes ma jeszcze takich pomagierów jak Lisicki, którzy złego słowa na największe jego łajdactwa nie powiedzą.

 • fakiba

  Oceniono 16 razy 14

  Media nie powinny poświęcać żadnej uwagi opozycji , szczególnie pisowskiej , traktować ich jak powietrze i wodę w pisuarze

 • 7ogamihcra

  Oceniono 21 razy 21

  To na prawdę tragiczne, że mamy w niepodległej wreszcie Polsce tak kretyńską, antypolską, podłą, kłamliwą, pieniacką i kompletnie niekompetentną opozycję.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX