Janusz Palikot wystartuje w wyborach prezydenckich. Już oficjalnie

Janusz Palikot, lider Twojego Ruchu, będzie kandydował w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. - To nieprawda, że prezydent jest tylko strażnikiem żyrandola. Polska potrzebuje aktywnej prezydentury - przekonywał.
- Polska potrzebuje aktywnej prezydentury. Aktywnej na rzecz pozytywnej zmiany - podkreślał Palikot podczas konferencji prasowej przed Pałacem Prezydenckim. - To nieprawda, że prezydent jest tylko strażnikiem żyrandola. Dzięki inicjatywie ustawodawczej i możliwości weta może z koalicją rządzącą wypracować rozwiązania i kompromisy, które mogą spowodować, że setki tysięcy ludzi będą szczęśliwe - przekonywał.

"Kościół szarą eminencją"

Palikot kilkakrotnie powtarzał, że opowiada się za "aktywną" prezydenturą. Sugerował, że głowa państwa powinna częściej konsultować się z obywatelami. Tak, by wsłuchiwać się w ich głos nie tylko przed wyborami, ale też kiedy "podpisuje się ważne ustawy".

Lider Twojego Ruchu sporo mówił o problemach przedsiębiorców, którym państwo powinno ułatwić działanie. Nawiązał też do kwestii świeckiego państwa. - W Polsce wielu ludzi oczekuje, by Kościół przestał być szarą eminencją władzy - zaznaczył.

2 proc. dla Palikota

Choć do wyścigu o urząd prezydenta Palikot oficjalnie stanął dziś, już od kilku dni politycy Twojego Ruchu wspominali, że będzie kandydował. W ostatnim sondażu prezydenckim TNS Polska dla "Wiadomości" TVP Palikot zebrał 2 proc. poparcia, plasując się nawet za Ryszardem Kaliszem. Urzędujący prezydent Bronisław Komorowski mógłby liczyć na 56 proc. głosów i zwycięstwo w pierwszej turze.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!


Inna twarz konfliktu w Donbasie [ZDJĘCIA AGENCJI REUTERA]>>Więcej o:
Komentarze (98)
Janusz Palikot wystartuje w wyborach prezydenckich. Już oficjalnie
Zaloguj się
 • ador43

  Oceniono 1 raz 1

  Wiecej aktywnosci i wiecej starej retoryki antykoscielnej a napewno odzyska Twoj Ruch moj glos.Takich jak ja ,troche zawiedzionych sa tysiace p Palikot,niech Pan o tym pamieta.

 • panzerfaust39

  Oceniono 4 razy 0

  Jakaż cudowna przemiana od radykalnego walczącego katolika do zdegenerowanego lewaka Byle tylko przy korycie się utrzymać

 • arkadius.muhomory

  Oceniono 4 razy 0

  Panie Palikot - kibicowałem kiedyś Twojemu / Waszemu Ruchowi.
  Widziałem w was przeciwwagę dla Polski zacofanej, zadufanej w sobie, Polski wyznaniowej, katabasowej.

  Niestety Palikocie, nie nadajesz się na prawdziwego polityka, cala twoja walka to bardziej jarmark, setki zwrotów akcji, tysiące zmian kierunków politycznych. Te glupie nazwy Europa Plus minus... podzielić na ... dodać pomnożyć....

  W zasadzie to nie wiem jaki masz teraz program. Szkoda, że odszedłeś z PO, pozostawiając tam Jarka Gó...na, który rozpierniczał ją od środka, zawsze bliżej mu do PIS.

  W PO robiłeś Komisję Przyjazne Państwo - jako bizmesmenowi - bardzo ci to wychodziło. Wiem, że niewiele się udało wdrożyć, ale i tak ta aktywność była o wiele bardziej potrzebna niż inne idiotyzmy: koronna durnota to próba odwołania wszystkich marszałków sejmu w tym własną za jakąś tam premię niewielką

  Zajmuje się Palikot samymi pierdołami a mógłby wielkimi sprawami.
  Skończyłeś się - szkoda

 • sztucznamgla

  Oceniono 4 razy 4

  no wystartuje, koorwin tez wystartuje, jakiś narodowiec tez wystartuje, miller nie, bo cwany

  tylko że to niestety niewiele da - budowania struktur należy uczyć się od PIS (nie od PO), a wiekszość partii, w tym TR, nie przykąłda do tego wcale wagi

  dla mnie BARDZO symptomatyczne jest (zwłaszcza przy tak mizernych wynikach sondazowych), ze jak chce sie skontaktować z TR przez maila, to praktycznie NIKT nie odpowiada... tak zajeci balowaniem?

  to nie jest obserwacja jednostkowa i z ostatniego okresu, ale ogólna i 'rozciagnieta' na pare lat - czyli 'aktywisci' TR kompletnie olewaja wyborców

  niestety PiS potrafi odpowiadać i to czasem nawet z sensem...

 • dryl1

  Oceniono 9 razy -3

  Januszek ,żeby choć trochę przekroczyć ,0,00% powinien od dzisiaj paradować ze świńskim ryjem i penisem. A i powinien schudnąć bo spasł się niemiłosiernie. Czyżby choroba filipińska ?

 • 1pirat2

  Oceniono 6 razy 0

  Palikot ma nawet szansę wygrać - z Zawiszą?

 • mielis

  Oceniono 1 raz -1

  Bronio powinien po zakończeniu kadencji przeprowadzić się do bratniej Ukrainy. Tak skłóca Europę w jej obronie, że powinni powołać go tam na cara.
  Janusz może startować, ale tak jak kiedyś inni, Wynik wyborów jest już ustalony w knesecie. opublikuje się go po wyborach.

 • 20portal

  Oceniono 5 razy -3

  Palikot = 0 głosów. Świetny kandydat, który wysuwa sam siebie. Tej nepotycznej partii już nie ma.

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 10 razy 6

  Skoro mowa o Dudzie, zadam pytanie prostoduszne a fundamentalne: jakie są dalsze losy dyżurnego kandydata Glińskiego? I czy kandydata Dudy z ręki Prezesa Tysiąclecia nie spotka to samo?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX