Konwencja samorządowa PO, a Kopacz skupiona na ataku. "Czas spojrzeć prawdzie w oczy, prezesie Kaczyński"

- Kolejne klęski PiS-u nie biorą się z fałszerstw i spisków. Czas spojrzeć prawdzie w oczy, panie prezesie Kaczyński: biorą się z tego, że nie rozumie pan zwykłych Polaków - mówiła Ewa Kopacz podczas konwencji samorządowej PO. Przemówienie premier skupiało się na ataku w prezesa i jego partię.
PO podsumowuje podczas dzisiejszej konwencji wyniki wyborów samorządowych. Zaraz po rozpoczęciu głos zabrała Kopacz. Jeśli jednak ktoś spodziewał się, że w swoim przemówieniu premier skupi się na podziękowaniach i gratulacjach, musiał się zdziwić. Szefowa rządu postawiła na mocne uderzenie w PiS i Jarosława Kaczyńskiego.

- Kiedy w trakcie mojego expose pan Kaczyński podszedł do Donalda Tuska i podał mu dłoń, chciałam wierzyć, że to jest szczere, że zmiana jest możliwa - powiedziała Kopacz. I dodała: - Kiedy po kilku dniach, po kilku tygodniach ten sam pan Kaczyński znowu miotał z trybuny sejmowej oskarżenia o fałszerstwo, zrozumiałam, że niczego nie zrozumie, niczego się nie nauczy.

"Czas spojrzeć prawdzie w oczy, panie prezesie"

- Drodzy koledzy - premier zwróciła się do zebranych - dobrze wiemy, że Polacy nie chcą kolejnych seansów nienawiści. Chcą spokoju w kraju i u jego granic. Prezes Kaczyński nie gwarantuje ani jednego, ani drugiego. Chcę powiedzieć bardzo mocno: polityka współpracy nie może oznaczać zgody na politykę nienawiści. Nigdy na to nie będzie zgody - zaznaczyła Kopacz, na co sala zareagowała brawami.

- Kolejne klęski PiS-u nie biorą się z fałszerstw i spisków. Czas spojrzeć prawdzie w oczy, panie prezesie Kaczyński: biorą się z tego, że nie rozumie pan zwykłych Polaków - uderzyła po raz kolejny Kopacz.

"Jutro pan Kaczyński nie będzie musiał niczego podpisywać"

Premier nawiązała w przemówieniu także do jutrzejszego marszu współorganizowanego przez PiS. - 13 grudnia jest dla wielu Polaków święty. My nie zapominamy, że stan wojenny okupiony został krwią wielu Polaków. Dlatego - szanując prawo każdego do demonstracji - oburza mnie, że jutrzejsza data wykorzystywana jest cynicznie do celów politycznych - stwierdziła.

- Jutro pan Kaczyński nie będzie musiał niczego podpisywać. Jutro pan Kaczyński po swojej demonstracji wróci do domu, by cieszyć się przywilejami posła na Sejm i lidera opozycji - wiemy to wszyscy. Polska wolność, o której trzeba pamiętać, to prawo do wyboru, ten wybór jest w naszym kraju zagwarantowany konstytucją i innymi prawami Rzeczypospolitej - zaznaczyła.

- Żyjemy w wolnej Polsce, w Polsce, która o lata świetlne odległa jest od mrocznego kraju, w którym w grudniową noc czołgi tłumiły marzenia o wolności. Dzisiaj czas, aby podziękować bohaterom tamtych czasów. Wielu z nich jest obecnych na tej sali. Jestem dumna, że PO jest partią, w której ci, którzy walczyli o wolność, mogą z niej dzisiaj w demokratycznym kraju korzystać - mówiła szefowa PO.

"Polacy odpowiedzą, czy chcą żyć w kraju kłótni i podejrzeń"

Także odnosząc się do przyszłorocznych wyborów prezydenckich, Kopacz nie przestawała atakować opozycji. - Przyszły rok, to rok w którym Polacy staną przed wyborem. Odpowiedzą, czy chcą żyć w kraju strachu, kłótni i podejrzeń, poróżnionym z Europą, czy chcą, by będąca obok nich władza wsłuchiwała się w ich problemy i próbowała je rozwiązać - powiedziała. Jak dodała, jej zadaniem jest, aby Polacy wybrali spokój i nowoczesność, i głęboko wierzy, że tak się stanie.

Na koniec premier zwróciła się do członków PO. - Dziś zwracam się do was i mówię jedno słowo: "wygraliście". Wygraliście, a wraz z wami wygrała przyszłość - podkreśliła.


Inna twarz konfliktu w Donbasie [ZDJĘCIA AGENCJI REUTERA]>>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (574)
Konwencja samorządowa PO, a Kopacz skupiona na ataku. "Czas spojrzeć prawdzie w oczy, prezesie Kaczyński"
Zaloguj się
 • Leo Sikorski

  Oceniono 1 raz 1

  Co za kłamczucha zdrajczyni Polski precz z po !!! to wasz koniec !!!

 • sowa_i_przyjaciele_z_po

  Oceniono 1 raz 1

  Kłamca z ZSL, POłożna bo POłożyła Szydłowiecki ZOZ przekopała

  całe lotnisko na 1 m w dół. Pracowała w POcie czoła razem z

  rosyjskimi braćmi patomorfologami tak samo wiarygodnymi jak ona.

 • jacek-1111

  Oceniono 2 razy 2

  zupełnie jak Gomułka w 68 roku,,ni pies ni wydra coś na kształt świdra"

 • voiceinthedesert1

  Oceniono 1 raz 1

  Obrona nienarodzonych dzieci, pani Kopacz, nie jest "nienawiścią"! Ani też odpowiedzenie Żirinowskiemu, że Polska się jego nie boi "z całym regimentem.! Ta cisza wobec jego ataków źle mówi o pani "chęci pokoju."! Bo pokój jest podły, jeżeli jest "za wszelką cenę"!

 • Kardia Vengerberg

  0

  Kaczyński zło, ale że niby spokój, dobrobyt i same superlatywy od PO? Śmiech na sali, banda złodziei i tyle. Jedni warci drugich.

 • kmicic-1-1

  Oceniono 4 razy 0

  Co się dziwicie poczynaniom kaczora zachowuje się jak każdy dyktator ,pretorianie wokół kradną co się da ,knują tylko czekają na potknięcie aby zająć stołek. To puki się ma władze i 6-ciu ochroniarzy to połazi sobie po mieście.

 • nirelle

  Oceniono 2 razy 0

  Cały podział polityczny Polaków przez ten okrągły mebel.
  Panie Frasyniuk, dorobił się Pan i z tej pozycji proszę ostrożniej wyrażać opinię o J. Kaczyńskim.
  Kiedy zostanie osądzony Kiszczak. Czy nikt nie ponosi odpowiedzialnośći za śmierć górników z Wujka- co na to p. Frasyniuk?
  Dlaczego dziennikarze mediów głównego nurtu nie protestowali w obronie aresztowanych kolegów? Nie można słuchać kanału TVN24, to homo sovieticus. Przejdźcie na republika.pl.

 • single_malt

  Oceniono 2 razy 0

  bohater kaczynski powinien byc opzycjonsta w Argentynie za Pinocheta w Chile - juz dawno zrzucono by go z helikoptera do Batyku.
  debilny pokurcz wie ze tu nic mu fizycznie nie grozi wiec udaje bohatera zza plecow ochrony

 • lucjank510722

  Oceniono 2 razy 0

  Wściekłość z jaką reagują rożne pisowskie Warzechy, świadczy że pani premie trafiła celnie i boleśnie. Tylko natychmiastowa reakcja na pisowskie brednie, cięta riposta na każdy pisowski idiotyzm może spowodować że ich szalone teorie nie będą miały czasu na życie w przestrzeni publicznej. Każde kłamstwo należy natychmiast prostować i piętnować, nie pzostawiać pola na rozwijanie idiotycznych tez.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX