Córka Korwin-Mikkego zatrzymana na próbie kradzieży. A szef KNP na to: Jak głupia uznała, że prościej jest dokraść...

Córka Janusza Korwin-Mikkego została zatrzymana podczas próby kradzieży w warszawskim hipermarkecie OBI - dowiedziała się nieoficjalnie Gazeta.pl. "Kora robiła w tym OBI sporo zakupów, (...) kupiła frezarkę z kompletem frezów - i ten 'komplet' okazał się zdekompletowany. To jak głupia uznała, że prościej jest dokraść" - odniósł się do sprawy sam szef Kongresu Nowej Prawicy.
O sprawie jako pierwszy napisał portal dziennik.pl. Korynna Korwin-Mikke przyznała się do winy i została ukarana przez policję mandatem w wysokości 500 zł. Ponieważ czyn został zakwalifikowany jako wykroczenie, nie usłyszy ona zarzutów.

Sprawa najwidoczniej zaskoczyła ojca Korynny. "Ja tu wracam do Polski - a tu w Sieci huczy: Korwin-Mikke oskarżony o poświadczenie nieprawdy ( czytaj więcej >>); córka Korwina kradła w sklepie" - napisał na swoim profilu na Facebooku. Dalej wyjaśnił jednak: "I rzeczywiście. Kora robiła w tym OBI sporo zakupów, okradziono Ją na 2000 zł, potem kupiła frezarkę z kompletem frezów - i ten 'komplet' okazał się zdekompletowany. To jak głupia uznała, że prościej jest dokraść. Policzyli Jej za cały komplet + 500 grzywny za wykroczenie. I wcale tego nie bagatelizuję".


Post użytkownika Janusz Korwin-Mikke.


Szef KNP odniósł się w swoim wpisie również do wniosku do prokuratury, który skierował przeciwko niemu jeden z działaczy. "Istotnie, nie dopatrzyłem się błędu (a powinienem - bo był istotny), podpisałem, zwrócono mi uwagę, sprostowałem - już miesiąc temu... Chyba mnie nie zamkną" - napisał polityk. Czytaj więcej >>

W maju Korynna była kandydatką w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Korynna jest najmłodszą z sześciorga dzieci przewodniczącego Kongresu Nowej Prawicy. W rozmowach z prasą przedstawia się jako projektantka mody, prowadzi też butik Lila Róż na warszawskim Powiślu.

Choć córka prezesa KNP wcześniej nie była aktywna w polityce, w maju dość nieoczekiwanie wystartowała w tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Znalazła się wtedy na dziewiątym miejscu w okręgu gorzowskim. - Dowiedziałam się dopiero kilka dni temu, ojciec mnie wpisał bez mojej wiedzy. Pewnie potrzebowali kobiet na listach, poza tym chciał, żeby nazwisko ją uwiarygodniło - tłumaczyła w rozmowie z portalem natemat.pl. Mimo znanego nazwiska, Korynna nie zdobyła mandatu europosłanki.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!


Inna twarz konfliktu w Donbasie [ZDJĘCIA AGENCJI REUTERA]>>Więcej o:
Komentarze (619)
Córka Korwin-Mikkego zatrzymana na próbie kradzieży. A szef KNP na to: Jak głupia uznała, że prościej jest dokraść...
Zaloguj się
 • onufry_zagloba

  0

  Inteligencję córki dziedziczą akurat od ojców. Może to nie Pana?

 • ola-blue

  0

  Nasze elyty!!

 • qret1n

  0

  Korynna? To połączenie rynny z korytem?

 • red.kris

  Oceniono 3 razy 3

  A był kiedyś taki Moczulski Leszek, który miał zięcia czy cóś - mieli partię KPN, taką ultraprawicową, zięć zajumał starodruk z biblioteki publicznej ... Moczu, wyszło, był kapusiem SB, czy nawet wcześniej UB .... Taka to ultraprawica ....

 • heniobe

  Oceniono 3 razy 3

  Znowu wczoraj była mowa o tym niepełnosprawnym umysłowo, znowu ukradł stary rower, policja, prokurator, sąd. A tu, wartość ponad 2000 i co, mandat 500 PLN. Zestawcie te dwie / i dużo więcej / sprawy . Czyżby magia nazwiska ??? Przepraszam, czy to jest państwo prawa ???

 • ryszard07

  Oceniono 1 raz 1

  "Wpisał córkę na listę wyborczą bez jej wiedzy". Skoro tak postepuje z rodziną, to jak będzie postępował z pozostałymi gdy "dokopie" się do "koryta" JKM - Jego Karwa Mać

 • podanyloginjestzajety

  Oceniono 1 raz 1

  Czy Pan Janusz doszedł już którą ręką ukradła i czy zamierza ją odrąbać? Czy ogoli ją na łyso i puści na ulicę?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX