"Lewacka hałastra". Po fali hejtu w sieci uczniowie odwołali "gender day". A to miała być zwykła zabawa

"Gender day" w szczecińskim V LO się nie odbędzie - informuje TVP Info. To miała być zabawa tematyczna, jak co miesiąc. Uczniowie przebierali się już np. za dresiarzy czy wampiry. Tym razem chłopcy mieli założyć sukienki, dziewczyny - dorobić sobie wąsy. Ale w sieci pojawiły się komentarze o "indoktrynacji" i "lewackiej hałastrze".
Jak tłumaczy w rozmowie z TVP Info dyrektorka szkoły Hanna Bartnik, młodzież chciała poprzebierać się, dziewczyny - udawać Charliego Chaplina, chłopcy - baletnice z "Jeziora łabędziego". Dyrektorka nie może się nachwalić dzieci, podkreśla, że same wymyśliły comiesięczną formułę zabawy. A teraz okazało się, że "rzeczywistość jest okrutna".

"Indoktrynacja w czystej postaci"

"Lewacka hałastra", "indoktrynacja w czystej postaci", "spalić tę szkołę" - takie sformułowania pod adresem szczecińskiej "Piątki" i jej uczniów i władz padły m.in. w komentarzach na Facebooku. Awanturę wokół uczniowskiej zabawy zrobił m.in. Lech Walicki, prezes ogólnopolskiej sekcji młodzieżowej Kongresu Nowej Prawicy. Najpierw zresztą mylnie podał, że organizatorami zabawy są samorząd i dyrekcja szkoły.

Potem przyznał, że najwyraźniej się mylił, podtrzymał jednak swoją krytykę co do samego "gender day", co więcej, najwyraźniej nie zauważając zabawowego charakteru planowanej przez uczniów imprezy stwierdził, że jeszcze bardziej przerażające jest to, że wymyślili ją oddolnie, co świadczy według niego o tym, jak już są zindoktrynowani. Opublikował też na Facebooku zdjęcia plakatów zapowiadających zabawę.

"Gender day" odwołany

Licealiści, choć podkreślali w rozmowie z Radiem Szczecin, że impreza miała być "dla beki", zdecydowali, że ją odwołają.

Po stronie uczniów stoją i dyrektorka, i rada rodziców. Jej szef podkreśla, że osobiście odpisał na jeden z przykrych komentarzy i kwituje krótko: "na głupotę nie ma lekarstwa". A psycholog Aleksandra Piotrowska stwierdziła w rozmowie z telewizją, że również ubolewa nad tym, że młodzież, zamiast odrzucić naciski, uległa. - Ręce opadają, czego my, dorośli, uczymy dzieci? - dodaje.

Czym jest gender i czemu wzbudza takie kontrowersje? Przeczytaj w książce >>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!


Inna twarz konfliktu w Donbasie [ZDJĘCIA AGENCJI REUTERA]>>Więcej o:
Komentarze (296)
"Lewacka hałastra". Po fali hejtu w sieci uczniowie odwołali "gender day". A to miała być zwykła zabawa
Zaloguj się
 • adolescent

  Oceniono 1 raz 1

  Jak widać KNP chce mówić nam, jak żyć - takich mamy wolnościowców...
  www.youtube.com/watch?v=ZoHFjmS8M6M&list=UUP51Ex3NL30TrXsXDWiCk9g

 • 4dr14n2

  Oceniono 2 razy 0

  Tak to jest, gdy nie ma światłego przewodnika prawdy, kogoś kto mógłby wytłumaczyć ludziom, że mężczyzna jest mężczyzną, a kobieta kobietą (chłopiec chłopcem, a dziewczynka dziewczynką). W efekcie mamy tych, którzy uważają, że "to tylko zabawa" i tak to promują, oraz bandę oburzonych, dla których człowiek się nie liczy, tylko jakieś stereotypy. Osobiście nie chciałbym, żeby moje dziecko brało udział w takiej zabawie, tym bardziej że plakat wyraźnie wskazuje, że ci, którzy się nie przebiorą to jakieś "cebulaki".

 • dawidderyl

  Oceniono 1 raz 1

  proponuje rozszerzenie akcji "gender" na cala polske. Tej nauczki potrzebuja pasorzyty prymitywy i dupolizy. Chlopcy w calej polsce zrobcie prawidlowy gest. Dziewczeta i wy jestescie na rowni zadania. "gender days w calej polsce.

 • seviers

  Oceniono 3 razy 3

  Niech się lepiej choooj Walicki zajmie swoim skretyniałym guru w muszce, menelem Korwinem i jego odwołaniem!
  PS. choooj Walicki sam wygląda jak jakieś "gender", he he

 • darius112

  Oceniono 8 razy -6

  Gdyby były organizowane dni Ci.pki to co innego.

  A teraz wszyscy wyznawcy religii LGTB oraz stażyści z GW zaśpiewajmy razem:
  'Hej młody junaku, smutek zwalcz i strach,
  Może na tym piachu za 30 lat,
  Przebiegnie, być może, jasna, długa, prosta,
  Szeroka jak morze Trasa 'Anna Grodzka'

 • dziadzioniunio

  Oceniono 7 razy -5

  Dzień bez Gendera to w Trybunie Wyborczej Czarna Noc Rozpaczy

 • matahari530

  Oceniono 8 razy -4

  Trzeba być naćpanym politpropagandą półgłówkiem bez pojęcia o globalizacyjnych ideach we współczesnym świecie, żeby atakować tradycyjnie rozumiane role społeczne przy pomocy ideologii gender i LGBT. Zaraz powiem dlaczego. Otóż nie trzeba się bardzo rozglądać, aby dostrzec pochód ich prawnych usankcjonowań. USA, Francja, Niemcy, kraje skandynawskie-to czytelne przykłady. Próbuje się tego także w Polsce, choć na razie w ograniczonym zakresie. Jednocześnie środowiska lewicowe atakują Kościół i chrześcijaństwo, zaś ponadnarodowe organizacje i instytucje ograniczają suwerenność państw narodowych, których podstawową komórką społeczną jest przecież HETEROSEKSUALNA RODZINA. Pomiędzy tymi zjawiskami wydaje się istnieć ścisła korelacja, czego rodzimi apologeci zjawiska najwyraźniej nie rozumieją (bądź też nie chcą rozumieć, jako że biorą za to pieniądze z UE). Lewica walczy podobno przeciw zniewoleniu i globalizacji, ale atakując tradycyjne wizje ról społecznych i rodziny w imię gender/LGBT nieświadomie sama staje się tej globalizacji narzędziem. Gdyż prawdziwym celem NWO są PAŃSTWA NARODOWE, o czym raczył uświadomić nas Z.Brzeziński jeszcze na początku lat 70-tych, gdy współtworzył Trilateral Commission. Lewica jest już tylko marionetką, idzie absolutnie z prądem NWO i zżera własny ogon.

 • nf123

  Oceniono 8 razy -8

  jestem przeciw prawicowym oszołomom i nie mam nic do gejów - ALE TO JEST ZWYKŁY IDIOTYZM I PROWOKOWANIE

 • ewa5.0

  Oceniono 6 razy 2

  Te prawackie śmieci jak Walicki i inne odpady-jako faszyści powinni być zamykani do pierdla!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX