Amerykanie chwalą się nową, potężną bronią laserową. Jeden strzał ma kosztować mniej niż dolara [WIDEO]

Ta broń jest nie tylko supernowoczesna, potężna, ale i bardzo tania - chwali się Amerykańska Marynarka na swojej stronie internetowej. Jeden strzał z ich niezwykle skutecznego lasera kosztuje mniej niż dolara. A mimo to efekty są bardzo widowiskowe.
Potężny laser nazywa się LaWS (to skrót od angielskiego Laser Weapon System - System Broni Laserowej). Został umieszczony na okręcie USS Ponce, a jego test przeprowadzono w Zatoce Perskiej. Amerykańska Marynarka Wojenna jest zachwycona wynikami próby lasera, którego prototypy mają być instalowane na jednostkach pływających USA od 2020 r. Podkreśla się też, jak bardzo tanie jest użycie broni - jeden strzał kosztuje mniej niż dolara.

Światła lasera nie widać, ale co potrafi, już tak

"Sterowanie laserem przypomina grę wideo. Broń ma mnóstwo zakresów działania. Może całkowicie zniszczyć cel albo tylko lekko go uszkodzić. Może być stosowana przeciwko m.in. niedużym łodziom nacierającym na okręty" - piszą amerykańscy wojskowi. Choć światło lasera nie jest widoczne dla człowieka, na filmie zamieszczonym w serwisie YouTube pokazano, jak skuteczna jest to broń:Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!


10 tys. Niemców przeciw "islamizacji Zachodu": "Niech wracają do siebie">>Więcej o: