Giertych pisze list do Hofmana po raz drugi. Chce mu "pomóc": Polubiłem Pana, dostarcza Pan tyle radości

- Tak mało mamy w polskiej polityce radości, a Pan tyle nam jej dostarcza. W ciągu ostatnich dni zdążyłem Pana polubić - napisał w swoim już drugim liście do Adama Hofmana Roman Giertych. Zaproponował mu też "pomoc" w związku z ostatnimi kłopotami byłego już rzecznika PiS związanymi z imprezowym lotem do Madrytu, za który ten wyleciał również z partii Kaczyńskiego.
Tym razem były przywódca polskich narodowców postanowił odstawić na bok retorykę. Nie kłócił się, nie udowadniał swoich racji, a niczym prawdziwy "adwokat diabła" wyciągnął dłoń do Hofmana, w swoim liście ofiarowując mu pomoc. - Postanowiłem Panu pomóc i wymyśliłem (za darmo!) odpowiedzi na niektóre złośliwe i nie bójmy się tego słowa, podłe ataki - obwieścił Giertych.

Hofman powinien mieć bliźniaka

Były wicepremier zaproponował Hofmanowi odważną linię obrony wobec zarzutów o dar bilokacji. - Wystarczy ogłosić, że ma Pan bliźniaka! Jeden jest w Londynie, a drugi w Warszawie, a potem jeden w Madrycie, a drugi w Polsce - napisał Giertych, przekonując, że tłumaczenie tylko z pozoru brzmi durnie. Bo tak naprawdę jest bardziej wiarygodne niż do tej pory składane oświadczenia w tej kwestii.

Kolejna, rafa jaka staje na wzburzonych politycznych wodach przed walczącym ze sztormem Hofmanem to fakt, że udało mu się lecieć z dwoma przyjaciółmi jednym samolotem, a jednocześnie przekroczyć granicę Polski w... trzech różnych godzinach o 18, 20, i 22.

- Znalazłem rozwiązanie! Wystarczy powiedzieć, że samolot krążył nad granicą. Pan się obudził o 18 i zanotował przelot, kolega o 20, a drugi o 22. I tym sposobem podaliście odmienne godziny - pokpiwa Giertych. - A może za sterem siedział Sikorski i specjalnie tak krążył, żeby uzyskać Panów pomyłkę i Was załatwić. Przecież wszyscy wiedzą, że Sikorski ma czapkę pilotkę - żartował.

"Wiemy, że przed podróżą kupuje Pan alkohol"

Na koniec została jeszcze kwestia rozliczania podróży samolotem jako odbytych... samochodem. - Czy nie mógłby Pan wreszcie wytłumaczyć, że ponieważ zwykle Pan przed wyjazdem kupuje alkohol (wiemy to z Pana podróży madryckiej), po prostu nie rozróżnia Pan samolotu od samochodu? Kto Panu udowodni, że Pan nie rozróżnia? Przecież Pan nie ma wykształcenia technicznego - radzi z przekąsem Giertych.

Czy Hofman skorzysta z tych "dobrych rad" Giertycha? Po środowej konferencji prasowej wiemy już, że jest w stanie powiedzieć niemalże wszystko, żeby się wybronić ("To jest Hiszpania, Madryt. Tam się naprawdę wszyscy bawią. I nie zrobiliśmy nic takiego, co by odbiegało od normy"), więc któż to wie... wszak tonący Adam Hofman być może nawet brzytwy Romana Giertycha się chwyci.>>> TUTAJ przeczytacie pierwszy list Giertycha do Hofmana <<<

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!


Inna twarz konfliktu w Donbasie [ZDJĘCIA AGENCJI REUTERA]>>Więcej o:
Komentarze (308)
Giertych pisze list do Hofmana po raz drugi. Chce mu "pomóc": Polubiłem Pana, dostarcza Pan tyle radości
Zaloguj się
 • ozjasz_z_kpzu

  Oceniono 2 razy 2

  Tzw. "Listy Nazikonia do Madrytczyków."

 • ozjasz_z_kpzu

  Oceniono 2 razy 2

  Niedługo to te listy Nazikonia do kanonu Biblii judeobolszewia od Płonącokrzewego YHWH włączy.

 • hefalump001

  Oceniono 3 razy -1

  najlepsze jest stwierdzenie "Polska nie straciła nic a nic na wyjeździe naszych gwiazd" - pomijam sprawę wyłudzenia pieniędzy - ale przypominam że dwóch z tych trzech z tego co pamiętam pojawiło się na konferencji TYLKO i WYŁĄCZNIE podpisać listę - a ja się pytam: po co wysłaliśmy ich do Madrytu jak nie po to żeby uczestniczyli w tej piepr..... konferencji - ONI BYLI W PRACY i ICH ZAS...... OBOWIĄZKIEM BYŁO ODBĘBNIĆ GODZINY NA KONFERENCJI - za ten wyjazd zapłaciłem ja i reszta społeczeństwa - nawet tak która twierdzi teraz że nic się nie stało i że inni są gorsi - nie wiem jak to nazwać - ALBO OLBRZYMIA GŁUPOTA - ALBO JESZCZE WIĘKSZA BEZCZELNOŚĆ

 • ukos

  Oceniono 2 razy 0

  Wcale nie jest potrzebny od razu bliźniak. Wystarczy sobowtór i to niekoniecznie doskonały, byle trochę podobny. Tyle, że sobowtórów albo bliźniaków musieliby mieć też Rogacki i Kamiński.

 • ozjasz_z_kpzu

  Oceniono 5 razy 5

  To jeszcze nic. Ważniejsza wiadomość jest taka: GWno naprawdę POkochało niePOchodzącego od żadnych małp, tylko bezPOśrednio od gadów Konia-naziola. Może przedtem, tworząc radykalne bojówki jeszcze się nie jebnął łbem o beton? Może całe te MW, LPRy, etc. wymyślił stary komunistyczny ogier Maciek? Czy też raczej odPOwiedź jest znacznie prostsza? Mianowicie: judeobolszewickie POjeby mają na niego mocne haki? Chętnie POmogę w wymyślaniu jeszcze innych nowych usprawiedliwień...

 • wiesscar

  Oceniono 3 razy 1

  panie mecenasie Giertych:
  jak posel (wtedy nie byl marszalkiem tylko ministrem) Sikorski obliczyl te kilometry?
  jak pan mecenas wie to niech mi odpowie, z gory dziekuje,

 • m_234

  Oceniono 5 razy -1

  Panie mecenasie!
  Niech Pan przestanie tak upierdliwie próbować wracać do polityki. Odkąd Pan Prezes Panu podziękował, to zaczął Pan mówić całkiem sensownie. Niech już tak zostanie, bo inaczej, to wprowadzi Pan wielką niepewność. Tym adeptom sztuki prawa, którzy się zastanawiają, jaką drogę kariery wybrać. Politykę, czy stanowisko radcy/komornika/sędziego etc.
  Pan, będąc teraz najzwyklejszym mecenasem, zarabia całkiem nieźle, jednak pragnie Pan powrotu do polityki, co widać, słychać i czuć. W związku z tym, nasuwa się wniosek jeden, jedyny. Pan zarabiał lepiej, będąc ministrem i wicepremierem.

 • franek-janek

  Oceniono 5 razy 3

  Polski parlamentarzysta o Hiszpanii:

  To jest Hiszpania tam ludzie sie bawia, powiedzial Adas !!! Co za blyskotliwa bestia.
  Giertych razem z nami tez sie niezle bawi tez w Polsce! Tak trzymaj Adasiu

 • wiesscar

  Oceniono 3 razy 1

  jak jest sytuacja?

  Hofmana, Kaminskiego, Rogackiego przed orzeczeniem sadu - PiS z partii usunal,

  a Sikorskiego PO broni zeby go czasem nie sprawdzono gdzie on tak poselsko kilometrazowal,

  tu jest zasadnicza roznica,

  a PO/PSL rzadzi a PiS w opozycji parlamentarnej,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX