Hofman, Kamiński i Rogacki dostaną mniejsze pensje, bo nie uczestniczą w posiedzeniach Sejmu

Trzej uczestnicy afery madryckiej od kilku tygodni nie biorą udziału w obradach Sejmu, co jest obowiązkiem każdego posła. Marszałek potrąci pieniądze z pensji Adamowi Hofmanowi, Mariuszowi Kamińskiemu i Adamowi Rogackiemu za każdą nieusprawiedliwioną nieobecność w pracy - informuje RMF FM.
W listopadzie Sejm obradował sześć dni. Byli posłowie nie pojawili się ani razu.

Bez usprawiedliwienia

Ani Kamiński, ani Rogacki nie próbowali nawet wytłumaczyć, dlaczego nie było ich w pracy. Posłowie po prostu nie pojawili się na posiedzeniach Sejmu i jego komisji. Tylko Hofman próbował usprawiedliwić swoją nieobecność w pracy... wypełnianiem innych obowiązków poselskich - informuje RMF FM. Poseł jednak nie sprecyzował, jakie to miały być obowiązki, w związku z czym prawdopodobnie to wytłumaczenie nie zostanie przyjęte przez marszałka Sejmu.

Nieobecność warta 1/30 uposażenia

Posłowie zgodnie z regulaminem mają siedem dni na usprawiedliwienie swojej nieobecności na posiedzeniach Sejmu. Ponieważ panowie nie wywiązali się z tego obowiązku, za każdy opuszczony dzień pracy zostanie im potrącona 1/30 uposażenia. To wynosi prawie 10 tys. zł.

Rachunek jest więc prosty - w listopadzie Sejm obradował sześć dni. Posłowie dostaną zatem wypłatę mniejszą o 2 tys. zł!

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (231)
Hofman, Kamiński i Rogacki dostaną mniejsze pensje, bo nie uczestniczą w posiedzeniach Sejmu
Zaloguj się
 • bogdan_mowi_bankowy

  Oceniono 1 raz 1

  Proszę mnie zatrudnić za 8000 zł. Do pracy nie będę przychodził.

 • eu-antonio

  Oceniono 1 raz 1

  Są prawnikami z wykształcenia !!!!! To się nazywa kradzież !!!!!!!
  Skandal !!!!!!

 • romek4805

  0

  TO ZNACZY KIEDY SIĘ POJAWI CZLI NIGDY

 • romek4805

  Oceniono 2 razy 2

  normalny obywatel gdyby nie był obecny w pracy przynajmniej 2 dni bez uzasadnienia swej nieobecności w pracy wyleciał by na pysk a na pewno nie dostał by żadnego wynagrodzenia to dlaczego te pasożyty mają potrącone tylko 1\30 pensji czy oni to są święci jak długo będą tolerowane ich nieobecności już dość się nakradli !!!

 • ryllaa

  Oceniono 4 razy 4

  Ani grosza nie powinny gnidy dostawać!!! Nie pojawiają się w pracy-znaczy:nie pracują! A jak nie pracują, to nie zarabiają!!!! Proste?

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 2 razy 2

  No i widzicie ludziska jak osły sejmowe potrafią się integrować,komu tu w tym kraju można zaufać

 • ucago

  Oceniono 2 razy 2

  Czy oni są byłymi posłami? Nie, jeszcze nie. A może byłymi członkami?
  Nie, członkami to oni do końca życia zostaną.
  Może za to im płacą, znaczy płacimy.

 • w.ciemie.bity

  Oceniono 1 raz 1

  Ci trzej panowie, to w istocie bohaterzy i prawdziwi mężczyźni.
  – Poświęcili siebie, swoje kariery i reputacje, swoje żony i rodziny – po to, żeby ujawnić patologię w Sejmie, po to żeby Polska była uczciwsza i sprawiedliwsza, po to żeby nam wszystkim się lepiej żyło.

  Obecna władza i jej „służby porządkowe” nie chciały zadbać o uczciwą i praworządną Polskę – ale ci szaleńcy i patrioci całym sercem oddali się tej sprawie i wszystko poświęcili dla dobra kraju i narodu.

  I widać, iż zawstydzona obecna władza coraz bardziej zaczyna się bić w pierwsi. I na pewno nikogo nie zdziwi, jak niebawem ci panowie zostaną zrehabilitowani, i w glorii chwały udekorowani najwyższymi medalami zasłużonych dla Ojczyzny.

 • zbycho52

  Oceniono 1 raz 1

  Odbija to sobie na delegacjach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX