Ukraińscy deputowani znów pokazali temperament. Jest pierwsza bójka w nowym parlamencie [WIDEO]

W ukraińskiej Radzie Najwyższej doszło do pierwszej bójki od czasu październikowych wyborów parlamentarnych. Deputowani u naszych sąsiadów, niezależnie od kadencji, zawsze byli bardzo temperamentni. Według ukraińskiej Wikipedii od 2005 r. w Radzie doszło aż do 11 bójek.
Potyczka między deputowanymi wydarzyła się po głosowaniu ws. składu komitetów parlamentarnych - podaje serwis Hromadske.tv. Według relacji parlamentarzystów zaczęło się od próby uciszenia jednego z wybrańców narodu słowami: "(Nie krzycz), nie jesteś na Majdanie!".

Prowadzący obrady nawoływał deputowanych do uspokojenia się. Można powiedzieć, że jego apel został wysłuchany, bo starcie trwało tylko kilkanaście sekund:Bójki i "knopkodawstwo"

Bójki w Radzie Najwyższej mają długą historię. Ukraińska Wikipedia podaje, że od 2005 r., łącznie z ostatnią, dochodziło do nich aż 11-krotnie. Ostre sprzeczki to jednak niejedyna "tradycja" wśród członków Rady.

Innym procederem - szczególnie nagłaśnianym przez ukraińskie media od czasu obalenia prezydenta Janukowycza - jest tzw. knopkodawstwo (pol. przyciskactwo), czyli oddawanie głosu za nieobecnego kolegę z parlamentarnej ławy, często bez jego wiedzy i zgody. Przewodniczący Rady Najwyższej Ołeksandr Turczynow zapowiedział walkę z tego typu zachowaniami, jednak jak wynika z doniesień ukraińskich mediów, niewiele wskórał. W nowo wybranym parlamencie deputowani wciąż głosują za swoich kolegów.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (49)
Ukraińscy deputowani znów pokazali temperament. Jest pierwsza bójka w nowym parlamencie [WIDEO]
Zaloguj się
 • googleon

  Oceniono 2 razy 2

  GW znowu używa eufemizmów co do bandytów w krawatach, co w pełni odpowiada lini wytycznej ubeków z SBU. Bandytów rozgania się batem , również tych w krawatach.

 • 31.februarius

  Oceniono 8 razy 6

  "Deputowani u naszych sąsiadów, niezależnie od kadencji, zawsze byli bardzo temperamentni."

  Temperamentni?
  To świry! Ale teraz to już "nasze" świry!

 • Alejaja Niemaco

  Oceniono 12 razy 4

  BUAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!

  SZPICA !

  SZPION !

  PO-lacy ! Dlaczego nie hcecie pomuc ukrom wysylajonc wengiel za darmo ? Tyle go macie a tacy hytszy jestescie wobec braci benderofcuf kturzy jusz nie majom nerwuw zeby walczyc z kacapami f sfoim parlamencie. Sami widzicie ze musi dohodzic do renkoczynuf - tak zimno tam majom ! A tak wogle to partia f kturej jest kliczko zawsze fszystko 'pszeglosuje'.

  MAJDAN!

  KLICZKO!

  BUAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHA!

 • 18261826www

  Oceniono 6 razy 2

  Ukraincy sami niszcza swoj kraj na oczach calego swiata.

 • mustangmac

  Oceniono 8 razy 2

  Hołota zawsze będzie hołotą

 • stachkaz47

  Oceniono 6 razy 2

  Posłowie bardzo "temperamentni" to brzmi prawie jak pobożni i kulturalni.
  Ach ci nasi dziennikarze.

 • stachkaz47

  Oceniono 13 razy 5

  Ciekawe kiedy zaczną stawiać szubienice .
  Może Polaczki załapią się na dostawy sznura?

 • jsbmw

  Oceniono 7 razy 1

  Prawicowy prosty, lewicowy sierpowy. Walka trwa. Kto wygra, a kto padnie na fotel. Dalszy ciąg transmisji po przerwie na reklamę.

 • uzdek98

  Oceniono 21 razy 11

  pierwsza bojka, pierwsza krew ... to znaczy, ze czern kozacka i banderowcy rozpoczeli obrady...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX