Poseł Zbigniew Girzyński odchodzi z klubu i partii PiS

?W związku z zastrzeżeniami, jakie mogą się pojawić co do moich wyjazdów służbowych, pragnę poinformować, że w dniu dzisiejszym złożyłem rezygnację z członkostwa w Klubie Parlamentarnym i partii Prawo i Sprawiedliwość? - napisał w oświadczeniu na FB poseł Zbigniew Girzyński. Według dziennikarzy, Girzyński był jednym z tych posłów, którzy nie rozliczyli służbowych wyjazdów.
Wczoraj Radosław Sikorski, który jako marszałek Sejmu przedstawiał wyniki audytu podróży posłów, nie chciał mówić o konkretnych nazwiskach. Dziennikarzom udało się jednak ustalić, o kogo może chodzić. Wśród osób, które muszą złożyć wyjaśnienia, mają być m.in. Zbigniew Girzyński i Łukasz Zbonikowski z PiS oraz Paweł Suski i Jan Kaźmierczak z PO.Do wyników audytu dotarł tygodnik "Polityka". Z dokumentu wynika, że Zbigniew Girzyński, który "oprócz wyprawy madryckiej jeździł w tych samych dniach i do tych samych miejsc co" niesławni "posłowie podróżnicy", czyli Hofman, Kamiński i Rogacki.

Dziś poseł poinformował o swoim odejściu z partii i klubu PiS. Na wstępie zaznaczył, że nie mam sobie nic do zarzucenia jeśli chodzi o aktywność i pracę na forum Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.
Na końcu swojego oświadczenia poseł wyraził nadzieję, że jego decyzja "pomniejszy straty wizerunkowe tego ugrupowania [PiS-red.]", którego program cenił i cenić będzie.

"Do końca bieżącej kadencji sejmu pozostanę posłem niezrzeszonym. Wszystkich, których rozczarowała moja postawa lub jakieś elementy z mojego zachowania w tej sprawie pragnę bardzo przeprosić" - - napisał na swoim profilu na FB Zbigniew Girzyński.

Błaszczak: Zachowanie Girzyńskiego oceniam jako honorowe

- Zachowanie posła jest zachowaniem honorowym - powiedział w Sejmie Mariusz Błaszczak. Szef klubu PiS podkreślił, że poseł podjął samodzielną decyzję o opuszczeniu partii i klubu. - Tu chodzi o przyzwoitość. Chodzi o to, że tak trzeba się zachowywać w takich sytuacjach. A w Sejmie chociażby postawa posła Nowaka, który należał do klubu PO, chociaż miał postawione zarzuty, świadczy o tym, że takie zachowanie [rezygnacja posła - red.] była rzadkością - wyjaśnił Błaszczak i dodał, że jego rezygnacja została przyjęta.

- Nie mam informacji czy w przypadku posła Girzyńskiego doszło do nadużyć. Skoro złożył rezygnację to rozumiem, że nie chodzi o kaprys, tylko uważa, że takie zachowanie jest zachowaniem właściwym. Nie wiem, jakie dokładnie były intencje posła Girzyńskiego, ale jego zachowanie traktuje jako modelowe - powiedział szef klubu PiS.

Błaszczak zwrócił uwagę, że decyzja Girzyńskiego jest daleko idąca i nie oznacza zawieszenia, czy wstrzymania się z podjęciem ostatecznej decyzji, a jest rezygnacją z członkostwa w klubie i partii PiS.

Afera madrycka pogrążyła już trzech posłów PiS

Tuż przed wyborami samorządowymi z partii usunięto trzech posłów: Adama Hofmana, Mariusza A. Kamińskiego i Adama Rogackiego.

Decyzję podjął komitet polityczny partii w związku z ich służbową podróżą do Madrytu na posiedzenie Komisji Zagadnień Prawnych i Praw Człowieka Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy - rozpoczętą 30 października br. Media donosiły w ostatnich dniach, że w wyjeździe posłom towarzyszyły żony i że z ich udziałem doszło do incydentu na pokładzie samolotu, którym posłowie wracali z Madrytu. Media informowały ponadto, że posłowie wzięli na tę podróż kilkanaście tysięcy złotych zaliczki, zgłaszając wyjazd samochodem; w rzeczywistości polecieli tanimi liniami lotniczymi.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (754)
Poseł Zbigniew Girzyński odchodzi z klubu i partii PiS
Zaloguj się
 • matitalolo

  Oceniono 2 razy 2

  Kapciowy Muchomora nigdy nie zrozumie co to jest honor. Gdyby w jego katopsycholskim mózgu zagnieździło się pojęcie honoru - dano strzeliłby sobie w łeb.

 • kmicic-1-1

  Oceniono 2 razy 2

  Gęby pełne frazesów a "petunia non olet" ot i cały Pisek razem z prezesem któremu już nie wielu zostało do wyrzucenia na końcu wyrzuci się sam a kot zamknie drzwi. Amen

 • kaczort

  Oceniono 2 razy 2

  honorowo to byłoby, gdyby panowie "kombinatorzy" złożyli mandaty poselskie, ale na to się jak widać nie zanosi bo do końca kadencji jeszcze parę groszy na konto wpadnie i kilku znajomych w biurach poselskich coś zarobi, a za takie pieniądze to warto się trochę powstydzić....

 • matitalolo

  Oceniono 1 raz -1

  Odchodzi , ale potem wróci. Buhahahahahahahahaha

 • mistrz_liu

  Oceniono 3 razy 3

  Kto następny? Kto następny? Tyle radości z każdego wyrównanego do właściwego poziomu pisowskiego moralisty :)))

 • mistrz_liu

  Oceniono 4 razy 4

  "Zachowanie posła jest zachowaniem honorowym" - co to za bzdura? Honorowe to by było, gdyby sam się przyznał. Dorwali gnoja, przyłapali na kradzierzy - o jakim tu honorze pan Błaszczak mówi? I jeszcze będzie sukinsyn pobierał dietę do końca kadencji!

 • cubasz

  Oceniono 1 raz 1

  Fotoedytor się postarał. Z tyłu mapa rodowodowa posła :-)

 • plumgazeta

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Marszałku.
  Jak tu dorznąć watahę, jak zamiast samochodem polecieli samolotem?
  Tir na autostradzie zamówiony, mgła pod Hanowerem też , I klapa. Kto za to zapłaci?

 • 7ogamihcra

  Oceniono 4 razy 4

  Jak wszystkich przekręciaży, złodziei i szubrawców wyrzuca z pisiu, to nie będzie to już "największa partia opozycyjna" ...tylko taka całkiem malutka, malusieńka kanapowa nikomu niepotrzebna kliczka antypolskich kanalii.
  Nawiasem mówiąc to i teraz nie są nikomu potrzebni poza sobą, a raczej są całkiem zbędni a nawet poważnie szkodliwi dla kraju.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX