Brytyjska prasa: Al-Kaida planuje zamachy na samoloty pasażerskie w Europie. Jeszcze w grudniu

Al-Kaida planuje serię zamachów na samoloty pasażerskie w Europie jeszcze przed Bożym Narodzeniem - donosi brytyjski ?Express?. Z kolei FBI ostrzega przed zagrożeniem terrorystycznym IS w USA.
Brytyjski "Express" donosi o przygotowywaniu zamachów terrorystycznych przeciwko Zachodowi, i to nie przez Państwo Islamskie, a Al-Kaidę. Gazeta powołuje się przy tym na ekskluzywne informacje z kręgów sił bezpieczeństwa.

Zgodnie z posiadanymi informacjami próba zamachu na Wielką Brytanię jest "prawie nie do uniknięcia", zwłaszcza że wychowani w Zjednoczonym Królestwie dżihadyści, wrócili już z Iraku i Syrii do kraju.

Pięć samolotów celem jednego zamachu?

Pracownik służby ochrony lotniska powiedział gazecie: "Poinformowano nas, że pięć samolotów pasażerskich ma być przed świętami Bożego Narodzenia celem zamachów".

Terroryści z otoczenia Al-Kaidy mają szczególnie na oku loty z Wielkiej Brytanii do dużych miast w Europie.

IS szuka "bratnich dusz" w USA

Z kolei Federalne Biuro Śledcze FBI ostrzega armię amerykańską przed możliwymi atakami w USA Państwa Islamskiego (IS). W związku z tym wydano specjalny biuletyn, w którym kładzie się nacisk na okres przedświąteczny.

"Wielu wojskowych podróżuje w tym okresie w mundurach i dlatego są łatwo rozpoznawalni" - cytuje z biuletynu CNN.

Według eksperta ds. terroryzmu, IS poszukuje w USA "bratnich dusz" do dokonywania zamachów. Podobno IS przeczesuje w tym celu portale społecznościowe i podobne sieci.

We wspomnianym biuletynie wzywa się żołnierzy USA, by przyjrzeli się dokładniej swojej komunikacji w internecie. Mają szczególnie uważać na informacje, które "mogłyby zwrócić uwagę gotowych do przemocy ekstremistów".

Artykuł pochodzi z serwisu ''Deutsche Welle''

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (23)
Brytyjska prasa: Al-Kaida planuje zamachy na samoloty pasażerskie w Europie. Jeszcze w grudniu
Zaloguj się
 • plorg

  Oceniono 4 razy -4

  Brytyjski "Express" powinien zostać poddany likwidacji i konfiskacie mienia za uprawianie terroryzmu - zastraszania swoich czytelników. FBI powinna zostać rozwiązana za działalność terrorystyczną. A Gazeta powinna zostać ukarana wielomilionową grzywną za kolportowanie terrorystycznych pseudo-wiadomości.

 • city-zen

  Oceniono 2 razy -2

  Brytyjska prasa wie wszystko z zawczasu.
  Konspiracja anglo-aszkenazistowska ostrzega jakie mogą być konsekwencje niewygodnych postaw.
  Osobiście obawiam się, że będzie to kolejny niewypał dla bardzo uważnej i wyekwipowanej technicznie światowej widowni. Za kogo trzymam w tej chwili kciuki? Nieważne. Ważne kto wygra w tej wojnie informacyjnej!

 • blue911

  Oceniono 13 razy -7

  Mossad zawsze atakuje gojow w okresie swiatecznym. Tak samo pracodawcy nowojorscy. Jak zwolnic goja to najlepiej tuz przed Gwiazdka. Nic nowego. A propos: od kiedy to JetBlue (na zdjeciu) lata po Europie?? Znow pijecie w redakcji?

 • blue911

  Oceniono 6 razy 0

  To Al-Kaida wydaje biuletyny swiateczne??

 • milden_hall

  Oceniono 16 razy 14

  Imigrancji z Unii - beee...fuj... Ale brudasy z bliskiego wschodu - super! Jak wysadza jakis samolot (oby nie!), to dopiero wtedy sobie Camerony przypomna o wlasciwym porzadku swiata i przestana opowiadac brednie.

 • cezaryk

  Oceniono 15 razy 3

  Coś do pooglądania zamiast 'Kevin sam w domu' będzie w TV.

 • hristomoltisanti

  Oceniono 4 razy 2

  Właśnie lecę do Londynu , a rano z Londynu dalej ... Chyba nie pośpię .

 • jkredman

  Oceniono 15 razy -3

  straszenie Al-Kaidą wchodzi w krew

 • dziadekjam

  Oceniono 29 razy -3

  Opinia publiczna w Europie niezbyt entuzjastycznie popiera "walkę o demokrację" na Bliskim Wschodzie więc trzeba ich zachęcić nową akcją w stylu "podpalenie Reichstagu"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX