Córki Obamy przesadziły? To zdjęcie jest na ustach całej Ameryki. Doprowadziło też do dymisji

Żona Cezara musi być ponad wszelkimi podejrzeniami i wygląda na to, że córki prezydenta USA również powinny zastosować do siebie tę zasadę. Ich ubiór na dorocznej imprezie z okazji Dnia Dziękczynienia wywołał bowiem najpierw małą burzę, a następnie stał się asumptem do zakończenia jednej z politycznych karier.
Dorastające córki Baracka Obamy pojawiły się wraz z tatą na imprezie, podczas której prezydent USA tradycyjnie "ułaskawia" dziękczynnego indyka. Wydarzenie to pewnie przeszłoby bez większego echa, gdyby nie współpracownica jednego z republikańskich kongresmenów, która postanowiła zaistnieć przy tej okazji.

"Rzucały się w oczy jak w barze"

Elizabeth Lauten skrytykowała bowiem nie tylko ich stroje, ale także zachowanie. Współpracownica kongresmena Stephena Finchera napisała w jednym z serwisów społecznościowych: - Ubierajcie się tak, by zasłużyć na szacunek, a nie po to, by rzucać się w oczy w barze - komentowała krótkie spódniczki 16-letniej Malii i 13-letniej Sashy. - Jesteście nastolatkami i przechodzicie przez ten okropny okres, ale jesteście częścią pierwszej rodziny i spróbujcie okazać choć odrobinę klasy - pouczała.

Przeprosiny i dymisja

Jak nietrudno się domyślić - jej wpis wywołał burzę dyskusji w amerykańskim internecie. Część komentarzy skierowana była oczywiście przeciwko córkom Obamy, ale nie zabrakło również głosów atakujących konserwatywną działaczkę. Na Twitterze furorę zrobiły memy mające przedstawiać ją w o wiele bardziej kompromitujących okolicznościach, niż te, które stały się udziałem córek Obamy.Koniec końców współpracownica kongresmena Finchera usunęła swoje wpisy i przeprosiła za nie. Uznała, że musiały one być "bolesne" dla dziewczynek. Zrezygnowała także z piastowanych przez siebie funkcji - i jak nietrudno się domyślić - musiało to mieć związek ze sprawą."Dzieci prezydenta poza krytyką"

Wszak głos zabrał w niej także Sean Spicer, szef komunikacji Parii Republikańskiej, który napisał: - Dzieci, szczególnie "pierwsze córki" są poza krytyką.Spicer przyznał jednakże, że to media rozdmuchały aferę, której tak naprawdę nie było.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (189)
Córki Obamy przesadziły? To zdjęcie jest na ustach całej Ameryki. Doprowadziło też do dymisji
Zaloguj się
 • stachkaz47

  0

  Jedynie takich dzieci można pozazdrościć Prezydentowi.
  Wspaniałe dziewczynki.

 • happylogin124

  0

  Dziewczyny na tym zdjęciu wyglądają.....normalnie. Aż zbyt normalnie jak to tego typu okoliczność i w tym tkwi główny problem. Nie zostały przecież zaproszone do telewizji na jakiś "talk show" czy do "Big Brother'a" lecz mają towarzyszyć publicznemu wystąpieniu swojego ojca - prezydenta kraju. Czy słowo "etykieta" tak istotne w biznesie, dyplomacji polityce nic dla nich nie znaczy??? One wyglądają dokładnie tak jakby dopiero co wróciły ze szkoły i nie zdążyły się przebrać lub jakby były wzywane do tablicy. Jak na warunki szkolne - może być. Taki zwykły codzienny wygląd jest oznaką braku szacunku dla zebranych. Nawet do elitarnych restauracji można wejść tylko po aprobacie selekcjonerów (u mężczyzn sprawdza się przede wszystkim posiadanie krawata) a córkom prezydenta to już wolno wszystko? Co do mini to powiem tak: ta wyższa córka wygląda w normie bo jest zgrabna, natomiast ta niższa ma nadwagę i grube nóżyska jeszcze w jasnych rajstopach bardziej nadają się na reklamę sklepu mięsnego gdzie sprzedaje się kurze udka. Niezbyt to smaczny widok. Najlepszym przykładem stosownego zachowania w każdej sytuacji może być konserwatywna etykieta brytyjska. Księżna Diana zawsze wyglądała Ok. Nie wiem z jakim projektantem mody współpracuje żona Obamy ALE...czy nie mógł on zaprojektować jakiś odpowiednich strojów dla nastolatek choćby miały te ciuchy założyć na siebie tylko raz? No co, nie stać ich na to? Niech biorą przykład choćby z Wielkiej Brytanii. Księżna Sarah Fergusson (dobra przyjaciółka Diany) całe życie miała problemy z nadwagą ale ona wiedziała w co się ubrać by wyglądać dobrze i nie straszyć innych.
  Pytanie: Czy ktokolwiek z Was, pracując np. w Banku miałby odwagę obsługiwać klienta mając na sobie np. kurtkę skórzaną ze ćwiekami i wojskowe buciory? Zastanówcie się! Będąc prezydentem i mając taaaaaką pensję trzeba zgodzić się na "drobne" poświęcenia. To kwestia KLASY.

 • az555

  0

  Ta z lewej przypomniała mi pobocze przy drodze na Rimini :)

 • az555

  0

  no to Obamuś pokazał jaka jest wolność wypowiedzi w tym Wolnym Kraju :)))

 • jaenson

  0

  Pryszczata hipokrytka i zlodziejka. Popatrzcie na googlach, nie ma sie co dziwic, ze nie chce widziec mlodych nóg.

 • molly_wither

  Oceniono 4 razy -2

  Bardzo dobrze,ze tak napisala. Funkcja,jaka pelni ojciec w panstwie zobowiazuje.

 • jumare

  0

  Czy ktoś może mi powiedzieć o co chodzi z tymi zdjęciami, bo nie łapie ?

 • mikael0

  0

  Idź se chłopak spuść z krzyża.

 • jadwisia9

  Oceniono 2 razy 2

  Mnie się podobają

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX