Komentarze (273)
Bieńkowska narzeka na Brukselę. "W Polsce żyło mi się lepiej, tu urzędnicy pracują, jak u nas w latach '90"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • spokojny102

  Oceniono 5 razy 1

  Kochana Gazeto. Prawdziwa cnota krytyki sie nie boi. Jak Ty tego nie kumasz to usun mnie z forum, wlasnie o to mi chodzi.

 • spokojny102

  Oceniono 4 razy 0

  co ? znowu klimat do dupy.

 • qaszkaj

  Oceniono 7 razy -1

  Nie rozumiem Was tu ludzie ? Skąd wiecie jak funkcjonuje administracja w Brukseli ? Może rzeczywiście jest tam zbiór leni, którzy żyją tylko od kawki do kawki , od śniadania do lunchu, a robota nie zając nie ucieknie. Może niech się wypowie tu na forum osoba, która pracowała /pracuje w Brukseli, a nie cała reszta. Ja osobiście od wielu lat pracuje w korporacji i mam kontakt z różnymi oddziałam na świecie i zazwyczaj najbardziej kompetentni ludzie są z Polski.
  Zmieniają się czasy, a jedna polska cecha nigdy się nie zmieni - MALKONTENCTWO. Zamiast docenić, że mamy ważnych urzędników w najwyższych władzach UE to wiecznie chu...., zawsze nie tak. I trzeba skrytykować, ponapieprzać w internecie. Chociaż tematu od wewnątrz się nie zna. Polska obecnie jest jednym z szybciej rozwijających się krajów, ale nasza historia wpłynęła na to, że musimy gonić zachód, do którego wiele osób się odnosi, a tak naprawdę nie ma o nim pojęcia.

 • zielarzzwyboru

  Oceniono 4 razy 2

  Nie masz racji, idac do urzedu to urzednik ciebie slucha I pomaga ci jak tylko prawo mu na to pozwala, gdy chcesz zalatwic jakas sprawe I masz wymagane dokumenty to niema odsylania do pani "Krysi" bo pani "Zosia" pije kawe I wszystko jest zalatwiane od reki, a Ciebie pewnie wyrzucili bo wrzeszczales spolszczonym angielskim, lub jezykim " migowym"....... , a na temat, polscy urzednicy nie sa przyzwyczajeni do sluzenia spoleczenstwu ,wrecz przeciwnie.

 • ergosumek

  Oceniono 12 razy 6

  "W Polsce żyło sie jej lepiej..."

  A co, siłą ją tam trzymają?
  Pakować walizy i do domu.
  W Polsce Tusk kadził, że taka genialna, a tam już na wstępnym przesłuchaniu wyszło, że się w zasadzie nie nadaje.

 • Oceniono 14 razy 10

  Nasze media też na początku piały peany na temat Bińkowskiej i jej elokwencji podczas przesłuchania w Parlamencie UE. Później wyszło na jaw, że było blisko mułu i tak faktycznie wypadła najgorzej ze wszystkich. Ale o tym już było cichutko. Z Tuskiem jest podobnie a Polska i Polacy zamiast korzyści dostaną jeszcze kilka kamieni do tego wora, który i tak dzięki temu panu dźwigamy.

 • jkredman

  Oceniono 12 razy 10

  platfusia zdziwiona że pracownika trzeba szanować, ze nie wolno nim pomiatać, że pracownik robi to co ma w zakresie, a praca trwa maksimum 8 godzin i nie można wzywać do nadzwyczajnych mobilizacji o nakładać obowiązków ponad miarę,

 • japiota

  Oceniono 15 razy 9

  To tylko świadczy jaki obóz pracy stworzono w Polsce. Dla szeregowych pracowników.
  Tłumacząc na nasze - ludzie tam pracują w normalnych godzinach, godnych warunkach, bez mobbingu i są szanowani.
  Słyszałem o emigracji z Europy Wschodniej do Zachodniej ale nie słyszałem o odwrotnym kierunku.

 • krysios

  Oceniono 5 razy 3

  Staramy się pracować wydajnie z całych sił pani Bieńkowska żeby wam tam w Brukseli żyło się lepiej. Wybory nawet nam się fajnie udały. Wytrzymaj kobieto te okropności, dasz rade..

 • gorillaglu

  Oceniono 10 razy 10

  Olaboga...może trzeba ich przenieść na umowy zlecenie? Od razu wzrośnie...a nie, przepraszam, oszczają panią Be i pójdą pracować gdziekolwiek indziej, bo praca w administracji EU to najlepsze referencje jakie można dostać- polecam sprawdzić jak wygląda rekrutacja nawet na niskie szczeble.

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 9 razy 7

  W Polsce nie robiło się nic a pieniądze na konto wpływały,w Eurolandzie trzeba się wykazać jednak pracą,a do tego nie jest przyzwyczajona,za darmo umarło.

 • ozjasz_z_kpzu

  Oceniono 11 razy 7

  POszła Ela do Brukseli,
  się nie sPOdobało Eli,
  bo tam inny klimat mają
  dam tlenionych nie kochają.

 • ozjasz_z_kpzu

  Oceniono 12 razy 8

  Leniwi Niemcy, biedna Grecja, tylko u nas dobrobyt...

 • ostatniaparoweczka

  Oceniono 11 razy 7

  Nic dziwnego, że nikt nie mógł dopasować się doi tej nadętej, tlenionej milfy- kartofel. Ona myślała, że w Brukseli niekompetencja, wazeliniarstwo, brak kompetencji, wyzywanie od k... są jak w Polsce na porządku dziennym. Biedny telniony kartofel musi dostosować się do standardów cywilizacji

 • ozjasz_z_kpzu

  Oceniono 7 razy 1

  Znakowana Zajęczyca chce wracać, FADROMA ze Skaryszewa chce POdbijać Ojropę. Może niech obie się zamienią, co za różnica?

 • ostatniaparoweczka

  Oceniono 7 razy 5

  To zabawne, że ktoś z takiego burdelu administracyjnego, gdzie nikt za nic nie ponosi odpowiedzialności i mówi "sorry, taki klimat", nagle narzeka na Brukselę. Jak ci sie nie podoba wracaj na dziadostwo w urzędach polskich i polskiej administracji. Typowa polska menadżer-kartofel: jestem gwiazad, wiem najlepiej.

 • princealbert

  Oceniono 5 razy 3

  Ale co konkretnie jej nie pasi? Chcialbym wiedziec.

 • ozjasz_z_kpzu

  Oceniono 7 razy 3

  Jednak w odróżnieniu od Chyżego Ruja obecnie zwanego Bogiem Ojropy ona angielski znała jeszcze tutaj: "Sorry, mamy taki klimat. No niestety…" - to dwujęzyczne, do tego slang!

 • ergosumek

  Oceniono 11 razy 1

  "W Polsce żyło mi się lepiej, tu urzędnicy pracują, jak u nas w latach '90"

  Nasz desant w Brukseli to jedna wielka kompromitacja.
  Nie znają sie na niczym, a narzekają.

 • ozjasz_z_kpzu

  Oceniono 5 razy 1

  W odróżnieniu od Boga Ojropy, ona angielski znała już tutaj perfekcyjnie: "Sorry, mamy taki klimat. No niestety…".

 • mcgoo

  Oceniono 2 razy 0

  czyli, że co w Polsce przedobrzono ?

 • ozjasz_z_kpzu

  Oceniono 7 razy 1

  Takich tlenionych "dam" też tam niewiele.

 • wejsunek47

  Oceniono 12 razy 6

  i proszę pamiętać ,że za straszenie zwolnieniem to tam jest natychmiastowy sąd i ogromne odszkodowanie.... nadęta babo...

 • nino.rota

  Oceniono 9 razy 1

  ot, "gwiazda z Pcimia" się znalazła...

  nie mam zaufania do ludzi, którzy "nie pozbywają się bezkrytycznego zapału do pracy"

 • marcinblonie

  Oceniono 7 razy 3

  Dobre-a ciekawe jak pracują urzędasy w polsce-może czas wyrwać się z marazmy i wyjrzeć poza skorupę którą pani obrosła-tam pracuje się normalnie za godziwe pieniądze, u nas jest obóz pracy za gó.niane pieniądze często płacone pod stołem wtedy kiedy się podoba szefowi-skoda, że na swoim podwórku pani i pani koledzy nie potrafią zrobić porządku zamiast krytykować normalność

 • wejsunek47

  Oceniono 11 razy 7

  bo nadludzie tacy jak Bieńkowska i inni polscy pracodawcy nauczyli się zarządzać strachem....i normalność w pracy budzi ich zdziwienie...

 • ozjasz_z_kpzu

  Oceniono 7 razy 1

  Przychodzi kontroler na budowę, każdy z pracowników chwyta za co się da, a jeden jeździ pustą taczką w kółko. Zdziwiony kontroler pyta, dlaczego taczka jest pusta, na co słyszy:

  - Panie majster, bo my tu mamy taki pieronowy akord, że nawet nie ma czasu, by ją załadować.

  Brodaty dowcip, ale tak niestety działa przerośnięta judeobolszewicka administracja lemingów. Brukselczycy lepsi nie są, ale mogą Znakowanej Zajęczycy też POwiedzieć i to: "Sorry, mamy taki klimat. No niestety…".

 • quiconque

  Oceniono 3 razy 3

  jak mieszkałam nie dawno w Paryżu i mówiłam że to nie do pomyslenia u nas, to widziałam jak się francuzi z politowaniem podsmiechiwali

 • recsiu

  Oceniono 4 razy 2

  Zagadka: Naburmuszony, wiecznie niesadowolony pracownik, krytykujacy swego pracodawcę, no kto to taki?

 • karan-6

  Oceniono 8 razy 6

  Uciekinierka z gułagu. To co razi w Polkach za granicą to to, że są to zapatrzone w siebie narcystyczne księżniczki, przekonane o tym że stworzono je do lepszego życia, często prymitywne chamki bez kindersztuby, które "wiedzą lepiej" a tak naprawdę to brakuje im empatii i wyczucia, żeby zrozumieć, że są w świecie którego nie rozumieją i to one powinny się dopasować do niego, a nie świat do nich.

 • grupalakatuz

  Oceniono 6 razy 4

  Ona myśli, że jest fajna.

 • grzegorz-g1953

  Oceniono 4 razy 2

  Oj jakie te urzędasy w Polsce pracowite. A jakie lotne. Coś mi się zdaje, że p.Bieńkowska odleciała kompletnie. Takich mamy ministrów (sorry, mieliśmy).

 • kot2ka

  Oceniono 4 razy -2

  Ta banda urzędniczych darmozjadów w Brukseli jest nastawiona tylko na wielką kasę, a robotę traktują jak w tym powiedzonku - nie zając, nie ucieknie !!!! Zastanawiam się po jaką cholerę komu jest potrzebna taka Europa ???? Przegonić kijami tych nierobów i niech się ten zlepek różnych idiotów czym prędzej rozpadnie !!!!!

 • dokowski

  Oceniono 1 raz 1

  Przecież to bełkot i w dodatku z powtórzeniami w takim kótkim tekście - nic konkretnego, jak w tej piosence ogniskowej z czasów jeszcze przyjaźni PRL z Chinami: "jedzcie ryż, choć śmiesznym może się to wydać, to się jeszcze kiedyś może przydać, lepiej teraz więcej wydać, by w przyszłości uniknąć przykrości". Teraz już rozumiecie, dlaczego Bruksela jest be, a ryż nie.

 • realistas

  Oceniono 10 razy 6

  Tam są ludzie kompetentni, a nie kolesie jak w Polsce. Kobieta była jak kapral i mogła wrzeszczeć na pracowników.

 • 123szklarnia

  Oceniono 4 razy -2

  Może ta pani jeszcze nie zrozumiała,że ten cały "parlament europejski", to praktycznie o niczym nie decyduje?To taka wielka,fasadowa instytucja, do okradania podatników europejskich.Po co urzędnicy mają się wysilać, jak to praca na niby, na aby,aby...?Im szybciej upadnie ZSRE(Związek Socjalistycznych Republik Europejskich), tym lepiej.

 • stachkaz47

  Oceniono 15 razy 13

  Nie pozwalają sobą ORAĆ I PONIEWIERAĆ?
  Nie chcą harować po 12 godz za FRICO ?????
  Może nauczą czegoś tego polskiego babunsa.

 • jerzysm42

  Oceniono 3 razy -1

  Wiele rzeczy trzeba zmienić, a zmieniać można wszędzie.
  W swoim mieście na swojej ulicy, na swoim podwórku.
  Czekasz, że ktoś coś zmieni, a co ty zmieniłeś?
  Zacznij od siebie i będziesz mógł krytykować.

 • tadjan

  Oceniono 7 razy 1

  a ona co tu się mądrzy..... nie chciała uzdrawiać polskiej gospodarki (jeśli w ogóle potrafiła), to niech spada do Brukseli.

 • andrzej23195

  Oceniono 4 razy 0

  Dlatego Tusk ją tam zabrał ma zrobić porządek z urzędasami . Oby nie skończyło się jak w Polsce przyrost braci urzędniczej od czasów Komuny to ponad 400% . Na zachodzie nie trzeba tworzyć klasy średniej , bo w przeciwieństwie do naszego kraju to klasa przedsiebiorców a nie urzędników i budżetówki .

 • kol.3

  Oceniono 2 razy 2

  Coś o tym wiem. Olewka 100 proc.

 • jerzysm42

  Oceniono 8 razy 0

  Urzędasy wszędzie są tacy sami.
  Czy się stoi, czy się leży ... Euro się należy.
  Wiele zależy od dobrego szefa.
  Mam nadzieję, że Pani Bieńkowska (baba z jajami) zmieni urzędników.

 • wol777

  Oceniono 8 razy 0

  Och jak boli sukces D.Tuska i E.Bieńkowskiej .Żółć którą wylewacie jest namacalnym przykładem. Frustratom i nierobom przeszkadza że są tacy którzy chcą pracować ,coś osiągnąć.Lepiej nic nie robić ,narzekać i krytykować tak jak wasz guru Kaczyński.

 • uthark

  Oceniono 20 razy 18

  Na Zachodzie pracuje się spokojniej niz w Polsce. Kolega (informatyk) pojechal na kilka miesięcy na delegację do Holandii. Miał do zrobienia jakieś zadanie, Holendrzy dali mu na to 2 tygodnie. On napisał skrypt, dzięki któremu zautomatyzował zadanie i zostało ono wykonane (razem z pisaniem i testowaniem skryptu) w jeden dzień. Holendrzy byli zdziwieni, nie byli przygotowani na "tempo" pracy kolegi. Miał 9 dni wolnego, gdyż następne zadanie było przewidziane na za 2 tygodnie.

 • lukamipisze

  Oceniono 1 raz 1

  sorry ale taki tam klimat (czyli zdrowy) mimo wszystko idzie do przodu i "da sie:
  tylko w cebulandzie mamy klimat niemocy

  nie ma co narzekać

 • tujacek

  Oceniono 16 razy 12

  JP Ela i jej niewolnicy :) Ci w Polsce byli lepiej wytresowani?

 • azalka12

  Oceniono 15 razy 5

  Czyli za trudna i ciezka jest praca w Brukseli dla pani 'Taki mamy klimat' Bienkowskiej?
  Trzeba pracowac, a nie jedynie czarowac koralikami?
  Najpierw sie mysli, a pozniej dziala i mowi pani premier!

 • vomitorium1

  Oceniono 21 razy 17

  "Nie mogłam się dopasować, a raczej otoczenie nie mogło się dopasować do mnie ... "
  rozumiem otoczenie

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 20 razy 12

  "- Nauczyłam się w Polsce, że nie powinno się mówić tego, co się myśli - stwierdziła Elżbieta Bieńkowska"

  Pewnie super minister ma problem, że niektórzy urzędnicy mówią jej wprost, że jej pomysły nie są do końca słuszne i czekają na jakąś dyskusję wokół tematu, argumenty.
  W Polsce po prostu urzędnicy nauczeni tak jak superministra, że się nie mówi, co się myśli wykonywali rozkazy bez szemrania - nie ważne, czy bezmyślne, czy słuszne. Ważne, że rozkaz przyszedł. Faktycznie taką administracją ciężej zarządzać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX