Kutz: Czuję się jak wieprz prowadzony do rzeźni. Czubaszek: Nie obchodzę świąt. Barszcz w kartonie i parówki [W TYGODNIKACH]

W tygodnikach wywiady idące na przekór politycznej poprawności. W "Newsweeku" Kazimierz Kutz o starości: "Czuję się jak wieprz prowadzony do rzeźni. Żyję, ale noże już ostrzą". W "Newsweeku" Maria Czubaszek: "Ja w ogóle świąt nie obchodzę. Kiedy ktoś jest głodny, to w lodówce są parówki". Oto okładkowe tematy najnowszych wydań "Newsweeka", "Wprost" i "Do Rzeczy".
ZOBACZ WSZYSTKIE OKŁADKI >>>

We "Wprost" wywiad z Marią Czubaszek. O świętach, choć mało świątecznie. - Ja w ogóle świąt nie obchodzę. U nas nawet stołu nie ma, więc nie ma przy czym usiąść. Piszę, siedząc po turecku. Kiedy ktoś jest głodny, to w lodówce są parówki i coś tam jeszcze. () Barszcz kupuję w kartonie, rybę solę i czasem znajoma z radia robi dla Karolaka sałatkę śledziową, której się brzydzę - mówi Czubaszek. - Nie jestem rodzinna. Już jako dziecko nie znosiłam świąt. Chciałam się urodzić sierotką Marysią, nikogo nie mieć. Nie cierpię rodziny - dodaje.

Tygodnik pisze też o polskich emerytach, którzy coraz częściej popełniają samobójstwa. "Jaka jest różnica między próbującym popełnić samobójstwo nastolatkiem a podejmującym decyzję o rozstaniu się z życiem seniorem? Seniorom zwykle się udaje" - czytamy. "Polscy seniorzy popełniają samobójstwo z biedy".

Więcej we "Wprost" >>>

W "Newsweeku" Kazimierz Kutz o starzeniu się. - Czuję się jak wieprz prowadzony do rzeźni. Żyję, ale noże już ostrzą. Skończyłem 85 lat. Jestem na tyle stary, żeby dać sobie już spokój, czyli pozostać w dołku - mówi w wywiadzie reżyser. - Starość jest okropna, obrzydliwa, nieestetyczna. Oznacza, że już nigdy nie będzie fajnie i że my już nigdy nie będziemy fajni - dodaje.

W numerze także reportaż o szeptuchach, czyli wiedźmach na Podlasiu oraz tekst o przegranej wojnie z dopalaczami.

Więcej w "Newsweeku" >>>

"Do Rzeczy" najnowszy numer promuje opowieścią o "łowcy Sowietów". "Zbigniew Lubieniecki historię swojej samotnej walki z Sowietami ukrywał przez kilkadziesiąt lat. Mówić o niej zdecydował się dopiero teraz" - zapowiada tygodnik.

W numerze znajdziemy także rozmowę z Joachimem Brudzińskim, który zdaniem "Do Rzeczy" "nie ma już konkurentów w walce o schedę po Jarosławie Kaczyńskim". Jest też wywiad z Januszem Korwin-Mikkem. "Czy te wybory przesuwają nas w kierunku Białorusi? Nie, na Białorusi wybory są uczciwe. Tu są fałszowane" - przekonuje europoseł.

"W Sieci" jak dotąd nie opublikowało zapowiedzi najnowszego numeru.

Więcej w "Do Rzeczy" >>>

"Wprost", "Polityka", "Do Rzeczy" i wiele innych. Sprawdź e-prasę na Publio.pl >>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (170)
Kutz: Czuję się jak wieprz prowadzony do rzeźni. Czubaszek: Nie obchodzę świąt. Barszcz w kartonie i parówki [W TYGODNIKACH]
Zaloguj się
 • readme.txt

  0

  Te huye z Wprost obsmaruja każdego człowieka.

 • m.arco

  0

  Konkurs pt. ,,Kto bardziej brzydzi się Polski i polskiej tradycji"- trwa w najlepsze.

 • jan_sobczak1

  Oceniono 2 razy 2

  Taki już los czerwonych wieprzy i innych przydupasów nazistów czy komunistów. śmiech tylko wzbudzasz a nie współczucie.

 • komix1

  Oceniono 6 razy -2

  Pani Czubaszek, może zamiast dwukrotnie usuwać sobie ciążę, bo dzieci przeszkadzały w karierze trzeba było pozwolić im się urodzić. Wówczas nie było by problemu z samotnością podczas świąt...

 • edza4

  Oceniono 4 razy -2

  Kutz nareszcie dostrzegł kim jest naprawdę,facet od mącenia Ślązakom w głowach przyznał się że coś go łączy z wieprzem i słusznie.

 • sigillum.2

  Oceniono 3 razy 1

  Dygresja: Jeśli wieprz na starość dostrzega, że ma ryj, to znaczy, że kolaborował z masarzem !!!

 • sigillum.2

  0

  "Wszystkie wieprze są równe. ale niektóre są równiejsze ..."

 • lotczik-kosmonawt

  Oceniono 6 razy -2

  Zdychaj w zapomnieniu stary wieprzu. Przypomnij swoim wielbiecielom, że to ty nakręciłeś ,,Kanał", a nie żaden Wajda.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX