Podlaskie: nie żyją dwie nastolatki. Zatruły się spalinami. Dwie kolejne osoby trafiły do szpitala

Do tragicznego zdarzenia doszło w Biebrzy pod Grajewem: czworo nastolatków spędzało wieczór w zaparkowanym w garażu samochodzie. By się ogrzać, nie wyłączyli silnika auta - w efekcie wszyscy zatruli się spalinami. Dwie dziewczyny, 16-latka i 17-latka, zmarły - podaje portal Grajewo24.pl.
Trzy nastoletnie dziewczyny i 21-latek spędzali wspólnie wieczór w miejscowości Biebrza. By było im cieplej, siedzieli w zaparkowanym w garażu samochodzie, którego silnik był włączony. Niestety, wszyscy czworo zatruli się spalinami - informuje portal Grajewo24.pl.

"Po przybyciu na miejsce służb ratunkowych żadna z dziewczyn nie dawała oznak życia, natomiast chłopak był nieprzytomny. Natychmiast przystąpiono do reanimacji" - czytamy w portalu.

Chłopak i jedna z dziewczyn zostali przewiezieni w stanie krytycznym do szpitala w Grajewie. Niestety, pozostałe dwie nastolatki zmarły. Sprawę bada prokuratura.

Stan rannych ciężki i "względnie dobry"

Młodszy aspirant Bartosz Kajewski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku mówił na antenie TVN24, że policja informację o tym zdarzeniu otrzymała od straży pożarnej. Wedle jego słów dwie ofiary śmiertelne były w wieku 16 i 17 lat.

Kajewski dodał też, że przewieziony do szpitala chłopak jest w stanie "względnie dobrym". Jego nastoletnia koleżanka wciąż jest w stanie ciężkim. Dr Sławomir Cymek ze szpitala w Grajewie mówił dziennikarzom stacji, że "pacjentka jest w stanie krytycznym i leży na oddziale intensywnej terapii".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (124)
Podlaskie: nie żyją dwie nastolatki. Zatruły się spalinami. Dwie kolejne osoby trafiły do szpitala
Zaloguj się
 • felicjan.dulski

  Oceniono 9 razy 5

  Widziałem mnóstwo filmów, w któtych pokazywano skutki odpalenia auta w zamkniętym nieprzewietrzanym garażu. Były to morderstwa, samobójstwa ... Nie były to filmy ambitna, a takie oglądane przez "wszystkich". Zastanawiające więc jest to, że są ludzie na świecie, którzy nie czytają gazet, nie słuchają radia, nie oglądają telewizji, filmów, nie czytają książek, nie interesują się informacją z internetu. Bo jak można nie wiedzieć, że pozostawienie żywego stworzenia w zamkniętym samochodzie w upał grozi jego śmiercią? Jak można nie mieć świadomości, że spaliny są trujące? No chyba, że ktoś specjalnie...

 • ppo

  Oceniono 3 razy 1

  Negacjoniści holocaustu?

 • ubrana_prawda

  Oceniono 4 razy 0

  Chemia to trudny przedmiot niemniej może Pan Prezydent przyzna jakieś pośmiertne odznaczenia.

 • alt-stettin

  Oceniono 9 razy 3

  Nieważne, że nie znali produktów spalania paliw węglowodorowych i ich toksycznego działania na organizm. Z pewnością znali za to Dziesięć Przykazań, Siedem Grzechów Głównych, znali też pewnie wielkość eksportu orzechów włoskich z Republiki Konga i nazwy pięćdziesięcu najdłuższych rzek Ameryki Południowej.

 • tomekk46

  Oceniono 8 razy -6

  to jedt klamstwo,zmyslili to irving i inni udowodnili zs spalnimai nie mozna sie zatruc

 • papaleone

  Oceniono 5 razy -1

  Uwierzyli w życie wieczne?

 • felekstankiewicz

  Oceniono 4 razy 4

  Gdyby w szkole juz podstawowej,byla chemia,a przed tzw "reforma" byla,mogly by sie dowiedziec cos niecos o tlenku wegla.....ale maja teraz przyrode.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX