Gowin w Radiu ZET: Prócz werdyktów sądu, mam jeszcze własny rozum. Wybory zostały sfałszowane

- Nie znajduję innego racjonalnego wyjaśnienia niż fałszerstwo - mówił w Radiu ZET o wynikach wyborów samorządowych Jarosław Gowin. Lider Polski Razem przekonywał też, że w swojej ocenie nie musi czekać na wyrok sądu. - Prócz werdyktów kieruje się jeszcze własnym rozumem - tłumaczył.
- Czy Platforma ma dziś twarz Urbana, a głosowanie na PO jest głosowaniem na niego? - tym mocnym pytaniem rozpoczęła program "Gość Radia ZET" Monika Olejnik. - Nie powiedziałbym tak. Ale to nie zmienia faktu, że jeszcze parę lat temu ani mnie, ani pewnie milionom innych ludzi sympatyzującym z PO nie przyszłoby do głowy, że ktoś taki jak Jerzy Urban będzie znajdował satysfakcję w popieraniu PO - mówił Gowin.

- A ma pan satysfakcję, kiedy Jarosław Kaczyński mówi, że Ewa Kopacz to jest Urban w spódnicy? - dopytywała prowadząca. - Nie mam i nie używam takich sformułowań. Co nie zmienia faktu, że polityka miłości, jaką ogłosiła premier, okazała się nader krótka - podkreślił.

Gowin przekonywał też, że po bliższym poznaniu prezesa PiS zmienił zdanie na jego temat i - choć sam nie jest członkiem ugrupowania (ale przewodniczącym klubu Sprawiedliwej Polski) - w wielu kwestiach się z nim zgadza.

"Prócz werdyktów sądu kieruje się jeszcze własnym rozumem"

- W tej chwili mężowie zaufania PiS dostarczają materiały, które trafiają do sądu - mówił przewodniczący PR zapytany, czy ma dowody świadczące o tym, że PO i PSL sfałszowały wybory samorządowe. - Natomiast oprócz twardych dowodów empirycznych jest jeszcze kwestia wyjaśnienia rozbieżności między badaniami Ipsos a wynikami, które w rzeczywistości osiągnęły PiS i PSL. Nie znajduję innego racjonalnego wyjaśnienia niż fałszerstwo - tłumaczył.

Gowin wyjaśniał, że ośrodek badań bardzo precyzyjnie określił w sondażach wyniki osiągnięte przez prezydentów miast, PO czy SLD, ale rażąco pomylił się w przypadku powyższych ugrupowań. Zdaniem gościa Radia ZET rozbieżność wynika z "książeczki", czyli numeru list PSL; komitet tej partii wystartował w wyborach jako jedynka. Prowadząca przypomniała jednak, że cztery lata temu listy wyborcze otwierało SLD, co nie przełożyło się na ostateczny wynik.

- Dziwi mnie, że pan, jako były minister sprawiedliwości, nie czeka na wyrok sądu - dopytywała Olejnik. - Prócz werdyktów sądu kieruję się jeszcze własnym rozumem. Tych różnic nie da się racjonalnie wyjaśnić. Oczekuję rzetelnego zbadania tych wątpliwości - przekonywał Gowin. Jak dodał, 13 grudnia pójdzie z Jarosławem Kaczyńskim protestować przeciwko sfałszowaniu wyborów.

Kaczyński w Sejmie: Wiem, że was to boli, ale sfałszowaliście wybory

O tym, że wybory samorządowe zostały sfałszowane, od kilku dni mówi sam prezes PiS. W środę Kaczyński domagał się w Sejmie, aby posłowie już na tamtym posiedzeniu zajęli się projektem ustawy, zakładającym skrócenie kadencji nowo wybranych władz. - Ja wiem, że was to boli, ale sfałszowaliście wybory - odpowiedział szefowi klubu PO Rafałowi Grupińskiemu, który odpierał te zarzuty.Więcej o:
Komentarze (221)
Gowin w Radiu ZET: Prócz werdyktów sądu, mam jeszcze własny rozum. Wybory zostały sfałszowane
Zaloguj się
 • 0

  Ten wiejski glupek tylko tokuje, wlasna i ubeckiego Kaczynskiego papke wydala z wlasnych usteczek przezuta przez kaczynskiego z kursow PZPR na UW, na skroconym dla ubekow itp kursie "prawa pracy", wot prawnik, do dzis nie wie na czym prawo polega, dla niego zawsze dziala wstecz jak i jego wsteczny mozdzek zza Buga - ten wiejski syn stolarza te papke przejal i po przezuciu wypluwa jak tutaj, cwok z czworakow z podejrzanym ubeckim zyciorysem, w tej malopolsce to ubecy stali sie wszyscy PiSlamem, naszym IS "katolicy".

 • sta-n2

  Oceniono 1 raz 1

  Potwierdza się moja teza, że każdy w otoczeniu Jarosława Kaczyńskiego idiocieje. Jego aura
  działa na nich tak, jakby prezes był Duchem Świętym.

 • ramzes1960

  Oceniono 1 raz 1

  BISKUP GOWIN NA AMBONĘ TE GŁUPOTY WYGADYWAĆ ZACOFANEMU CIEMNEMU LUDOWI

 • Adam Kubic

  Oceniono 1 raz 1

  Pseudo prawnik który był ministrem sprawiedliwości wprowadził ułomne prawo w postaci e-sądów i nawet nie powiedział przepraszam.

 • liftertoja

  Oceniono 1 raz 1

  No i jeszcze ma "instynkt klasowy" nie beda mu tam sady prawniczym belkotem jasnosci myslenia burzyc.

 • da-jan55

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Gowin - to może zlikwidujmy sądy i jak do wyroczni będziemy chodzić do Pana - szybciej i taniej !?. Myślałem że to ja ciemny głupi - ale ludzie z dorobkiem , wykształceniem jeszcze gorsze głupoty opowiadają . Czy to czar Kaczyńskiego tak na nich działa - bo na mnie nie choler.... !!!.

 • orion57

  Oceniono 3 razy 3

  Panie Gowin rozumu braknie to się podpierasz Pis em a to niebezpieczne- bo zabraknie Panu nawet tej odrobiny rozumu która jeszcze się tli.

 • Lucyna Gawronska

  Oceniono 3 razy 3

  wielki przydupas kaczyńskiego, wielki wydalony minister sprawiedliwości,tylko kaczyński mógł go przytulić,bo on zdrajców uwielbia.Polska razem, ale nie mówi która jego i kaczyńskiego,moja jest ta z niższej półki a ich trzy razy wyższa .gowin.....czy to brzmi dumnie?

 • Bogusław Dobos

  Oceniono 6 razy 6

  ROZUMKU obecnemu przydupnikowi Kaczyńskiego starczyło na to, by jako konstytucyjny minister pospołu z Królikowskim wysmażyć prawnicze horrendum, "ustawę o bestiach".
  Gowin, spadaj do kruchty, Rydzykowi czyścić buty !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX