Kopacz do Polaków: Zagłosujcie w II turze. Możecie zaprzeczyć, że Polska jest bliżej Białorusi niż Zachodu

- Dajmy świadectwo temu, że w Polsce władzy nie można przejąć na ulicy a jedynie przy urnie wyborczej - tak premier Kopacz zaapelowała do Polaków o udział w II turze wyborów, które odbędą się w niedzielę. - Tylko wy możecie zaprzeczyć tezie, że Polska jest dziś bliżej Białorusi niż Zachodu - powiedziała premier.
Premier Ewa Kopacz, w swoim wieczornym wystąpieniu na antenie TVP1, zaapelowała do Polaków, by wzięli udział w nadchodzącej II turze wyborów. - W tym akcie oddawania głosów jest zawarty cały sens demokracji. W najbliższą niedzielę możemy udowodnić, że polska demokracja jest silniejsza od wojen politycznych i awantur. Tylko wy możecie zaprzeczyć bardzo niebezpiecznej tezie, że Polska jest dziś bliżej Białorusi niż Zachodu - powiedziała premier.

"Każdy z nas ma tyle samo: jeden głos"

- Dajmy świadectwo temu, że Polska jest państwem prawa, że w Polsce władzy nie można przejąć na ulicy, a jedynie przy urnie wyborczej, i że każdy ma tyle władzy, ile przyznali mu obywatele, a nie tyle, ile przyznaje sobie sam - dodała.

Premier podkreśliła, że "wierzy w wolność demokratycznego wyboru". - Każdy z nas ma dokładnie tyle samo, dokładnie tylko jeden głos. Polska potrzebuje waszego zaangażowania. Polska potrzebuje dziś każdego z was - podkreśliła.

"Nikt nie ma wątpliwości, że PKW zawiodła"

Ewa Kopacz dodała też, że "członkowie PKW ponieśli już konsekwencje swojej niekompetencji". Zapewniła też, że NIK sprawdzi nowy system informatyczny, a sądy zbadają protesty wyborcze.

- PKW miała za zadanie sprawnie i bez zakłóceń policzyć oddane w I turze głosy. Nikt nie ma wątpliwości, że z tego zadania się nie wywiązała - powiedziała premier Ewa Kopacz. - Ale na tej podstawie nikt, zwłaszcza politycy, nie ma prawa twierdzić, że polska demokracja nie działa. Jest odwrotnie. Polska demokracja jest silna, stabilna i niezagrożona - dodała.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (83)
Kopacz do Polaków: Zagłosujcie w II turze. Możecie zaprzeczyć, że Polska jest bliżej Białorusi niż Zachodu
Zaloguj się
 • liryczny

  Oceniono 2 razy 2

  Donek gdzie moja Irlandia? a Kopacz teraz ponoć będzie obiecywała Emiraty hehe

 • liryczny

  Oceniono 2 razy 2

  PiS to PiS sramto oni w PO więcej bełkoczą na PiS niż pis na nich a pies ich je...,po wyborach się zdziwią jakie ludzi większość ma poglądy,więcej polaków myśli niż nie myśli.

 • baby1

  Oceniono 2 razy 0

  Akurat nie mam pewności kto jest bliżej demokracji Polska czy Białoruś?

 • uzdek98

  Oceniono 6 razy 0

  teoretyczne panstwo, w ktorym premierem jest dyrektor wiejskiego szpitala, ktora przy okazji doprowadzila go do ruiny, jest tylko o jeden krok na zachod od bialorusi...

 • chi_neng1

  Oceniono 1 raz 1

  Liderowi "ze wschodu", ktory wlasciiwie stal sie konkretnym liderem "smolenskim" od 5 lat,
  a ktory ma w planie przetransformowanie calej Polski na smolenska, z gotowa juz nowa mapa Polski, wlacznie z nowymi stolicami, powiedzmy wreszcie jasno i stanowczo:

  Wierzymy w opinie Twojeo zaufanego socjologa, ze cierpisz na paranoje.
  Dlatego dziekujumy za jaznie i wyobraznie i zyczymy spokojnej emerytury.

 • ramzes-ra

  Oceniono 5 razy 1

  Kaczyzm w Polsce nie przejdzie chociaż Prezes wychodzi ze skóry i próbuje coraz to nowych sztuczek aby podzielić i przekonać szczególnie prostych niewykształconych ludzi . Po idiotycznej tezie "zamachu smoleńskiego" która kompletnie się nie sprawdziła bo nie była oparta na twardych dowodach i zapisach czarnych skrzynek,lansuje kolejną nieprawdziwą tezę sfałszowania wyborów. Rozdwojenie jaźni Prezesa polega na tym że z jednej strony akceptuje wynik wyborów tam gdzie wygrywa PIS , a tam gdzie władze po wyborach przejmuje koalicja rządząca to wg prezesa fałszerstwo i winę ponoszą PO i PSL. Typowa mentalność Kalego. Szczytem wszystkiego jest występowanie w tej sprawie do Unii Europejskiej jakby w Polsce nie było Sądów które zgodnie z prawem są arbitrem w wyborach. Ale to Kaczyńskiemu nie wystarcza. Publicznie oskarża kilka tys ludzi zaangażowanych w wybory o fałszerstwa co spowoduje szereg procesów w Sądach i wnioski u ukaranie do Komisji Etyki Poselskiej ale zanim zapadną wyroki Prezes wyprowadza" sektę ludu smoleńskiego" na ulicę aby próbować dalej destabilizować i ośmieszać Polskę. Może już dosyć tych bredni, psucia Polski i paranoi Prezesa ,jak mówi była zwolenniczka Prezesa Profesor Staniszkis.

 • fakiba

  Oceniono 7 razy 3

  Prezio i tak twierdzi że pis to partia zachodu , a według niego najpiękniejszymi miastami tego zachodu są Moskwa i Odessa

 • plautilla

  Oceniono 8 razy -4

  Gorliwe zapewnianie o wzmocnieniu polskiej demokracji i pewność o niezakłóconych i wolnych od fałszerstw wyborach samorządowych graniczy ze śmiesznością. Zwłaszcza w kontekście zapowiadanej kontroli NIK-u, dymisji członków PKW i informatycznych dziurach podatnego na ataki systemu komputerowego. Który, wbrew zdrowemu rozsądkowi - ma być ponownie użyty w wyborczy weekend. Więcej Salon 24.

 • candid13

  Oceniono 5 razy 1

  panna mania wspomina piosnkę, co raduje wielce.

  Eiaculacio Precox wciąż mają PISdzielce.

  Radosna piosenka na melodię: Umarł Maciek, umarł…

  Włazi kaczor, włazi na władzy piedestał.
  Jednak przy włażeniu, od razu się zes rał.
  Kaczyńskiego taka wada,
  Jak drgną słupki w gó wno wpada.
  Oj dana, dana, dana, dana, dana, da.

  Przecież sam nie włazi, i sam też nie śpiewa.
  Innu biorą przykład, szambo się wylewa.
  W oczy nam rzucają sadzę,
  Myślą, że przejęli władzę.
  Oj dana, dana, dana, dana, dana, da.

  Poczekajmy kochani, wkrótce się wyjaśni.
  Dzisiaj rządzi scenariusz z ogrodniczej baśni.

  Baśń ogrodnicza

  Zosia podlewa róże, Henio chwasty pieli,
  A Tusk prawie codziennie, w piątek, przy niedzieli,
  Czarnego luda hoduje, czyli Kaczyńskiego.
  Może na dobre wyjdzie? Nie ma tego złego…

  Uprawa Kaczyńskiego to łatwa robota.
  Wystarczy jeden sondaż, a gorzki idiota
  Wyskoczy znów przed szereg, pokaże ryj krzywy.
  Zatem Tusk pozostaje. Bez alternatywy!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX