Miller wszędzie powtarza "żart" o 1100 proc. PSL. Żakowski: Skąd ta liczba? Z prawicowych portali

Leszek Miller powtarza w mediach zasłyszaną plotkę o 1100 proc. wzrostu poparcia dla PSL. "Pozdrowienia dla 8800 gdyńskich rolników!" - powiedział w "Rzeczpospolitej". Trudno jednak się tego gigantycznego wzrostu dopatrzeć, bo liczby to internetowy "żart". - Skąd się wzięła ta liczba? Ona się wzięła z prawicowych portali - mówił w Poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski.
- Wielu ludzi zajmujących się zawodowo polityką traci kontakt z rzeczywistością - stwierdził w Poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski. - Nie są w stanie nad nią zapanować, a potem wytwarzają różne fikcje. Leszek Miller, szef SLD, przez wiele lat chodzący po ziemi, należy niestety do tej grupy - dodał publicysta. Podkreślił, że słowo "niestety" bierze się z wpływu SLD na kształt polskiej lewicy. - Polityka na dwóch prawych nogach nie może być dobrą polityką - zaznaczył.

Tysiące gdyńskich rolników

Chodzi rzecz jasna o krytykę wyborów w wykonaniu Millera. Choć po spotkaniu z Jarosławem Kaczyńskim lider SLD dość jasno sugerował fałszerstwo, teraz w mediach stara się tonować swoje stanowisko. - Wolę mówić o wyniku wypaczonym - zaznacza w "Rzeczpospolitej".

Nie oznacza to, że rezygnuje z podszczypywania PSL, które uznawane jest za największego wygranego wyborów. - PSL w Gdyni skoczył z 800 do 8800 głosów, czyli o 1100 proc. Przesyłam pozdrowienia dla 8800 gdyńskich rolników! Wszyscy jesteśmy zaskoczeni, że jest was tak wielu! - mówił Miller w "Rzeczpospolitej". To samo powtarzał w Radiu Zet.

Procenty Millera

- Gratuluję! Skąd się wzięła ta liczba? Ona się wzięła z prawicowych portali - mówił Żakowski. A konkretnie - z portalu społecznościowego. Sprawę tę wyjaśnia w "Gazecie Wyborczej" Agata Nowakowska. 1100 proc. wzrostu poparcia dla PSL jest bowiem internetowym "żartem", a raczej błędem, na który powołały się prawicowe portale.

W Gdyni PSL w ostatnich wyborach do sejmików zebrało ponad 8,8 tys. głosów. W tym Janusz Kupcewicz, znany piłkarz, zdobył 5,7 tys. Cztery lata temu PSL w gdyńskim okręgu zebrało ponad 10 tys. głosów, a Kupcewicz 3 tys.

Gdzie te 1100 proc.? Zdaniem Zbigniewa Kozaka, byłego posła PiS z Trójmiasta, nigdzie. Polityk wskazuje jednak źródło błędu. W 2005 roku Kupcewicz, startując do rady miasta z list PO, zebrał 917 głosów. To wciąż nie 800 głosów, ale już bliżej tej liczby. Zestawiono więc wybory do sejmików z tymi do rady miasta.

- Gratuluję premierowi dobrego źródła informacji - skwitował Żakowski.

Członek Rady Krajowej SLD podaje 7 przyczyn wyborczej porażki Sojuszu [BLOG]

Więcej o:
Komentarze (17)
Miller wszędzie powtarza "żart" o 1100 proc. PSL. Żakowski: Skąd ta liczba? Z prawicowych portali
Zaloguj się
 • klara551

  Oceniono 3 razy 1

  Panie Żakowski premier to stanowisko a nie dożywotnia synekura/takie to są tylko w PKW/.Pan Miller był premierem ,a pan nie powinien mylić osób zajmujących to stanowisko bo zacznę pana jak pana Millera podejrzewać o demencję. Pan Miller bajdurzy a to jak stwierdził sąd w przypadku p. Kaczyńskiego nie jest zabronione. A ja pytam po co komentujecie i oceniacie te bajdurzenia które nawet nie są literackimi gniotami tak jakby w Polsce nic innego nie było warte komentowania. Rozumiem,że gotowce podrzucane przez pp. Millera i Kaczyńskiego to gotowce, a wam dziennikarzom chyba nie chce się szukać bardziej ambitnych tematów.

 • 12345janka

  Oceniono 5 razy 3

  Jak głosowano? Obywatel który ma już dość PiS-orów i PO głosował albo na PSL /nigdy nie na byłych komuchów/ albo celowo stawiał tyle krzyżyków, żeby głos był nieważny. Na PiS-orów i PO głosował ich stały elektorat. Taka jest prawda i niech baran Kaczyński z baranem Milerem to pojmą.Oczywiści dużo było cielaków co nie wiedziało ile stawiać krzyżyków i to były stare bawoły z PiS-_dziectwa i cielaki z SLD

 • witeral

  Oceniono 4 razy 2

  Powtarzanie w kółko tego samego jest objawem starczego zdziecinnienia. Wydaje się, że wkrótce Miller będzie musiał powtórzyć inne słowa, mianowicie tekst Rakowskiego: "sztandar wyprowadzić!"

 • pyffello114

  Oceniono 7 razy 5

  Miller swoje spotkanie z Kaczyńskim nazywa "ratowaniem państwa".
  Jeśliby PiS wygrał wybory par;lamentarne, Miller ochoczo zawrze z nimi koalicję, oczywiście znów dla "ratowania państwa".

 • mimrat1

  Oceniono 12 razy 10

  Tak właśnie PiS i Kaczyński, wraz z towarzyszem Millerem, jadą na ciemnocie ludzkiej, w myśl starej zasady PiS-u..."Ciemny naród to kupi"..!

 • 31.februarius

  Oceniono 3 razy -3

  "Podkreślił, że słowo "niestety" bierze się z wpływu SLD na kształt polskiej lewicy."

  Panie Żakowski, po raz setny pierwszy;
  polska lewica skończyła się w grudniu 1948. !

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 15 razy 11

  dla Prezia nie ma znaczenia że te 1100% to kłamstwo, wczoraj dostał od sadu upoważnienie na piśmie że możne bez żadnych konsekwencji opowiadać co mu ślina na język przyniesie, jak to mówił klasyk: wszystkie zwierzęta są równe ale świnie najrówniejsze

 • adamtko

  Oceniono 9 razy -3

  Dziś rano w PR3 Miller wcale nie żartował, tylko uzasadniał te 1100 porównaniem ilości głosów na PSL w wyborach samorządowych (8800) do głosów w wyborach do europarlamentu (800).

  Postkomuszków nie bardzo szanuję, ale Millerowi trzeba oddać, że miewał niezłe bonmoty i był sprawnym dyskutantem. Teraz nawet tego mu brakuje.

 • fakiba

  Oceniono 16 razy 10

  Z kim się zadajesz takim się stajesz , Miller zadał się z kaczorem i ześwirował i za każdym kontaktem jest coraz gorzej

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX