Urban: Kaczyński jest jak Putin, tylko zdziczały. Buduje struktury poza państwem, jakby miał zamiar robić leśną partyzantkę

"Urbanem w spódnicy" nazwał Ewę Kopacz Jarosław Kaczyński. - On chciał obrazić Kopacz, a w istocie rzeczy obraził mnie - stwierdził w Radiu TOK FM Jerzy Urban. Zdaniem naczelnego "Nie" Kaczyński po wyborach zachowuje się jak "zdziczały Putin". - Buduje strukturę polityczną poza państwem, jakby na zimę miał zamiar robić leśną partyzantkę - stwierdził Urban.
"Urbanem w spódnicy" nazwał Jarosław Kaczyński Ewę Kopacz w wywiadzie dla "Wprost". Jego zdaniem premier odmawia opozycji "prawa do krytykowania przebiegu liczenia głosów". "Z jej strony to zrozumiałe, ale tu słychać Urbana" - stwierdził prezes PiS. Gościem Cezarego Łasiczki w Radiu TOK FM był więc Jerzy Urban, redaktor naczelny tygodnika "Nie", w latach 80. rzecznik rządu Wojciecha Jaruzelskiego.

"Urban jest dla Kaczyńskiego ohydny, a stworzenie w spódnicy..."

- To dowód uznania? Wciąż jest pan dla prezesa Kaczyńskiego autorytetem - zaczął Łasiczka. - On chciał obrazić Ewę Kopacz, a w istocie rzeczy obraził mnie. Dotychczas byłem porównywany do Goebbelsa, człowieka mądrego, sprawnego, prawdziwego doktora. Teraz jestem porównywany do Kopacz, niedługo do Breivika. Strasznie się obsuwam w tym publicznym obiegu - stwierdził Urban. Odniósł się też do akcentu genderowego: - Urban jest samo przez się dla Kaczyńskiego ohydny, a stworzenie w spódnicy jest ohydne w dwójnasób - ocenił.

Celiński: To prezes PiS decyduje, kto jest polskim politykiem >>>

Urban skomentował też awanturę wokół wyborów samorządowych. - Awantura o wybory, jak wszystkie awantury o podsłuchy i zegarki, przeminie. Taki jest rytm polskiego życia politycznego, że jest wielki gwałt, a to o katastrofę smoleńską, o jakieś epizody, a potem wszystko wraca do normy - stwierdził szef "Nie".

Jak Kaczyński władzę zdobędzie, to już nie odda?

Zdaniem Urbana jednak postawa Jarosława Kaczyńskiego i Leszka Millera, którzy głośno podważają wynik elekcji, jest groźna. Możliwe jest bowiem, że PiS wygra wybory parlamentarne, a nawet zdobędzie władzę. Kolejne wybory mógłby jednak przegrać. - I już władzy nie odda. Powie, że wybory, przez które traci władzę, były w sposób oczywisty sfałszowane, i tak zamrozi cały system przemiany władz demokratycznych - przekonuje Urban.

Naczelny "Nie" zaznaczył, że Kaczyński kontestuje wyniki wszystkich wyborów. - Teraz mówi, że sfałszowano wybory, w których osiągnął najlepszy z dotychczasowych wyników, jest symbolicznym zwycięzcą tych wyborów. A co dopiero, gdy będzie miał władze, policję, służby specjalne, wojsko. I przyjdą wybory, które będą chciały mu to odebrać. Już mamy Putina, tylko bardziej zdziczałego - stwierdził.

Zdaniem Urbana Miller "zbłaźnił się", towarzysząc Kaczyńskiemu w krytyce wyborów. Naczelny "Nie" ocenił, że szef SLD jest już "schyłkowy" i "o ile się orientuje" w partii chcą się już Millera pozbyć. Na jego stanowisko ma się szykować Włodzimierz Czarzasty, dziś szef mazowieckiego SLD. Generalnie Urban już przyszłości dla Sojuszu nie widzi. "SLD we wszystkich swoich wcieleniach jest tak wytarty, że widać przez niego podłogę - stwierdził.

"Na zimę ma zamiar robić leśną partyzantkę"

Urban odniósł się też do zapowiedzianych przez prezesa PiS na 13 grudnia demonstracji. - Kaczyński buduje strukturę polityczną poza państwem, jakby na zimę miał zamiar robić leśną partyzantkę. Samo wyjście na ulicę pod hasłem majdanu oznacza, że on chce zmierzać do władzy systemem pozademokratycznym, systemem ulicznego buntu. Takich ludzi się w demokracji po prostu wsadza - ocenił.

Łasiczka zapytał też, jak w obliczu śmierci gen. Wojciecha Jaruzelskiego przebiegać będą obchody wprowadzenia stanu wojennego, którym towarzyszyły zawsze demonstracje pod domem generała. - Podobno kombinują, żeby iść pod dom Kiszczaka, a jak go nie znajdą, to pod mój dom - powiedział Urban. - Byłbym bardzo uhonorowany, gdyby ta hołota przyszła pod mój dom. Oczywiście, póki nie strzela i nie pali - skwitował.

Więcej o:
Komentarze (101)
Urban: Kaczyński jest jak Putin, tylko zdziczały. Buduje struktury poza państwem, jakby miał zamiar robić leśną partyzantkę
Zaloguj się
 • mikron

  0

  Urban jako Wyborczy ekspert oceniający Kaczyńskiego... nie przypuszczałem, że GW się do tego posunie.
  No ale widać, że nie przez przypadek naczelny GW pijał wódkę z Urbanem.

 • olecki11

  Oceniono 2 razy 0

  żydy cenzurują tak jak za czasów urbana

 • iwasntborntofollow

  Oceniono 2 razy 0

  nie jestem fanem Kaczynskiego, ale cytowac Urbana? jest pewien poziom bagna ktorego nie powinno sie przekraczac...

 • razb1947

  Oceniono 2 razy 0

  obrzydliwy wielkouchy stwór

 • aldrarian

  Oceniono 5 razy -3

  TO jeszcze żyje ów relikt systemu zapomnianego ??? No tak komuchy wiecznie żywe ... ups przepraszam bo to najlepszy przyjaciel naczelnego rabina ups ma być naczelnego "jąkały" III RP Michnika (w końcu dzięki milicyjnej "ścieżce zdrowia" dorwał się do koryta! i nawet ma "własną" gadzinówkę ... ups ma być gazetę oczywiście)

 • sowa_i_przyjaciele_z_po

  Oceniono 9 razy -1

  Już medialne antypolskie SBeckie ścierwo poleciało do swojego medialnego guru.

 • blski

  Oceniono 9 razy 3

  Jak zwykle przxyjemnie czytac wypowiedz Urbana.
  Jeden, z wielu przykladow, ze nie koniecznie trzeba spedzic wielu lat w lawce szkolnej zeby wypowiadac sie w sposob zrozumialy, prosty i z humorem.
  Niedlugo po zmianie ustroju Urban kandydowal na jakis urzad polityczny i oczywiscie, zenienawidzony przez ludzi i bogow, moze uzyskal dwa glosy (swoj i kogos kto nienawidzil wszystkich). Po prostu spoleczenstwo nie dojrzalo do tego zeby ludzi o takim intelekcie docenic, a na domiare zlego Zyd.
  Jedynym powodem dla ktorego byl tak nielubiany bylo to, ze to on usilowal wytlumaczyc dzialania znienawidzonej wladzy, co gorsza robil to dobrze i z humorem (gdy okolicznosc na to pozwalala).
  Odrzucajac jego oferte zostania politykiem spoleczenstwo wiele stracilo.
  Jeden z przykladow, ze kraj ma takich politykow na jakich zasluguje.

 • princealbert

  Oceniono 20 razy 14

  Urban jest gigantem. Jak on kiedyś odejdzie, zostanie właśnie sama hołota.

 • yautvingian.minority

  Oceniono 12 razy 8

  To jest jeszcze motywowane czwartym przykazaniem w tak obłudny sposób, że włosy stają dęba ze strachu. Schizofreniczne interpretacje, które stwarzają sposobność do koszmarnych nadużyć. Najpierw się to zaczyna w domu, a potem jest przenoszone na cokolwiek, co akurat pasuje, żeby uwiarygodnić swoje postępowanie. Wierzą w to, mają poczucie słuszności, i będą się znęcać, a potem pójdą w niedzielę do kościoła, przekonani o swojej praworządności.

  Uznaj autorytet Kościoła, uznaj autorytet Kościoła, i tak w kółko, raz: po to, żebym posłuchał się konkretnej osoby, która chce mi coś narzucić, dwa: odmienne zda ie odbiera im poczucie bezpieczeństwa, i neutralność, obojętność traktują jako atak, a kiedy reagują agresywnie, prowokują wrogość, co stanowi dla nich dowód. Na koniec jeszcze uprojektują własną postawę na ofiarę nękania i tego będą się trzymać. W końcu ofiara świruje i jest tak, jak powinno być. Na odszkodowanie nie ma co liczyć, smutna wegetacja przez resztę życia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX