Sondaż dla "Newsweeka" po wyborach: PO i PiS idą niemal łeb w łeb, Korwin-Mikke i Twój Ruch poza Sejmem

Zwycięstwo PO w granicy błędu statystycznego i również w granicy błędu niedoszacowanie PiS - to główny wniosek płynący z sondażu Millward Brown dla "Newsweeka". Został on przeprowadzony już po wyborach samorządowych.
"Newsweek" wskazuje, że dwie największe partie idą niemal łeb w łeb. Jak wynika z sondażu Millward Brown, w wyborach do Sejmu na PO swój głos oddałoby 33 proc. ankietowanych, na PiS (wraz z Polską Razem i Solidarną Polską) - 30 proc.

Miejsce na podium zajął także SLD - na tę partię swój głos oddałoby 10 proc. respondentów. Zaraz za Sojuszem znalazło się PSL z wynikiem 9 proc. głosów.

Według sondażu Millward Brown do Sejmu nie weszłyby: Nowa Prawica Korwin-Mikkego (3 proc.), Twój Ruch (2 proc.) oraz Ruch Narodowy (1 proc.).

4 proc. ankietowanych nie wie, na kogo zagłosowałoby w wyborach parlamentarnych, a 8 proc. odmówiło odpowiedzi na to pytanie.

Sondaż telefoniczny Millward Brown przeprowadził już po wyborach samorządowych - w dniach 18-22 listopada. Wzięła w nim udział reprezentatywna grupa 1001 dorosłych osób.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (203)
Sondaż dla "Newsweeka" po wyborach: PO i PiS idą niemal łeb w łeb, Korwin-Mikke i Twój Ruch poza Sejmem
Zaloguj się
 • Paweł F.

  Oceniono 1 raz -1

  Yhy to taki sam sondaż jak ten że Komorowskiemu ufa 80 % Polaków buhahaha chyba na Syberii. Prawdziwy sondaż macie w komentarzu pod artukułem ! Warto zobaczyć :)
  fakty.interia.pl/polska/news-cbos-polacy-najbardziej-ufaja-komorowskiemu,nId,1563739,s,1,strona,1,pst,82167881#pst82167881

 • glinojack

  Oceniono 3 razy 3

  Havel powiedział kiedyś, że w Polsce nie ma demokracji i rządzą nią rosyjscy agenci. Proponował przy wyborach w Polsce nadzór Unii Europejskiej. Oczywiście agentura się oparła i sfałszowała wybory po raz enty. Rosja nie jest taka mocna jak się wydaje, jest oczywiście mocniejsza od nas ale nikt o wojnie nie myśli jak na razie więc politycznie moglibyśmy ich znieść... gdyby nie ich agentura tutaj rządząca w tym kraju. Dlatego najwyższy czas z tym skończyć. Oni nie mają oporów wykańczać polskich generałów, polityków, opozycjonistów, zwykłych obywateli protestujących np w internecie o których nie usłyszycie że im coś zrobiono. Czas zabrać się za agenturę sowiecką w PL. Bez litości.

 • matahari530

  Oceniono 2 razy 2

  Sondaż u Lisa? o-brzyd-LIS-two!!!

 • 1neo1

  Oceniono 1 raz 1

  To bez znaczenia - POliczą głosy jak trzeba, połowa znowy będzie nieważna.

 • Mariusz Połocki

  Oceniono 1 raz 1

  Jeżeli Newsweek robi zamówienie na sondaż i podaje 3% przewagi 33 do 30% PO-miotów nad PiS- em to tak naprawdę jest co najmniej 25 do 38% dla PIS-u !!!!

 • Mariusz Połocki

  Oceniono 2 razy 2

  WSZYSTKO JEST ZMANIPULOWANE I OSZUKANE - NIE WIERZĘ W WYNIKI WYBORÓW ANI W SĄDŻE TE ! NA ZMOWIENIE RZĄDOWE,NEWSWEEKOWE,G.WYBORCZEJ I CALEJ RESZTY OBRONCÓW PO-owskiej mafii !!! Nie pozwolą mam się wyrwać z tej PO-PRL-owskiej władzy - czy Polska będzie musiała czekać na 2-giego Jana Pawła II - czy Jozefa Piłsudzkiego - czuje się jak śmieć a nie obywatel niegdyś NAJJAŚNIEJSZEJ RZECZYPOSPOLITEJ OSŁAWIONEJ MĘSTWEM,PATRIOTYZMEM - i 1000 LETNIM HASŁEM NASZEGO NARODOU - BÓG - HONOR - OJCZYZNA.

 • junkamm

  Oceniono 2 razy 0

  młodzi 13 go pokażą rzodowi ewy kopacz czerwoną kartke . nigdy nie zapomną sfałszowanych wyborów do których poszli . demonstracjia rozruba murowana . zablkowana cała warszawa okrzyki precz z kopacz bandyci hitlerowcy złodzieje .... to bedzie wszystko do czego doprowadziły rządy tuska ewy kopacz z poparciem prezydenta polski komorowskiego . naród nie chce komorowskiego za prezydenta i wybierze kogos innego w zemscie za sfałszowane wybory głód nedze morderstwa i złodziejstwa rzadowe .

 • junkamm

  Oceniono 2 razy 0

  wybory sfałszowane ginące głosy prezydenci miast nie ci co kandydowali . polskie stronictwo ludowe sfałszowali wybory razem z platformą obywatelską burdel w kraju nedza głód bezrobocie morderstwa z głodu samobójstwa z nedzy bezkarnini urzednicy sedziowie prokuratorzy i politycy . rozwalające sie nowo wybudowane drogi pozbawianie ludzi oszczednosci i bezdomnosc służba zdrowia na samym dnie morderstwa i bezkarnosc . pijanstwo kierowców w czasie jazdy prezydent partyjny stroniczy dla jednej parti dziejnikarze władzą wykonawczą platformy obywatelskiej brak sprawiedliwosci .... oto jest polska demokracjia . brud smród złodziejstwo korupcjia .to tylko niektóre przykłady .

 • klingor_76

  Oceniono 1 raz -1

  Oho, już opłaceni pałkarze zaczynają drzeć łacha z KNP. Powiem tak: ci co wyzywają Nową Prawicę od idiotów sami jak następnym razem PO, albo PiS podniesie wiek emerytalny do 70 a potem 75 lat, niech zamkną ryje i nie narzekaj. W końcu to wasz wybór, lemingi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX