Rosyjskie ministerstwo drwi z Łotwy: "Czy Bałtyk jest ich własnością?". A o Szwecji: "Ośmieszyła się"

"W atmosferze sensacji łotewskie media obwieściły światu o pojawieniu się w Morzu Bałtyckim rosyjskiego okrętu podwodnego. Bardzo dziękujemy za prowadzenie tak aktywnej kampanii PR-owej na rzecz Marynarki Federacji Rosyjskiej" - czytamy na Facebooku rosyjskiego Ministerstwa Obrony.
Rosyjski resort niepochlebnie wyraża się również o Szwecji. Ministerstwo Obrony FR zamieściło na swoim Facebooku prześmiewczy wpis po tym, jak jego łotewski odpowiednik poinformował na Twitterze, że 23 listopada 27 mil morskich od brzegu odnotowano obecność rosyjskiego okrętu podwodnego. O tej sprawie pisaliśmy wcześniej >>>


Fragment wpisu rosyjskiego ministerstwa. Fot. facebook.com

"Teraz pewnie będą drżeli na dźwięk syreny"

"Łotewskie środki masowego przekazu przejęły pałeczkę od swoich szwedzkich kolegów. Prawdopodobnie gdzieś w czeluściach łotewskiego ministerstwa znajduje się jakiś ściśle tajny dokument, który stanowi, że Bałtyk w całości należy do Łotwy i pojawienie się w nim jednostek rosyjskich, a także jednostek jakiegokolwiek innego państwa, będzie postrzegane przez łotewskie władze wojskowe jak zagrożenie" - czytamy we wpisie rosyjskiego ministerstwa.

Rosjanie dodają, że teraz zapewne niepokój u Łotyszów będą wzbudzały także rutynowe czynności marynarki rosyjskiej, a przerażenie wywoływać będzie zwyczajny dźwięk syreny okrętowej używanej podczas ceremonii wciągnięcia flagi na maszt.

"Trudniej im mówić o swoich osiągnięciach"

"Najprawdopodobniej naszym łotewskim kolegom łatwiej zajmować się nagłaśnianiem działalności marynarki wojennej Rosji niż swoich osiągnięć w sferze obronności" - drwi Ministerstwo Obrony FR. "Za taką uwagę możemy tylko podziękować łotewskim rzecznikom i dziennikarzom tego bałtyckiego państwa" - dodaje.

"Wypada też wspomnieć, że 19 października podobna sytuacja miała miejsce w Szwecji. Media ogłosiły, że w okolicach Sztokholmu zauważono zagraniczną, prawdopodobnie rosyjską, łódź podwodną. Wywnioskowano to po tym, że jednostka nadawała na częstotliwości, z której korzystają rosyjscy marynarze w sytuacjach zagrożenia. A wszystko zakończyło się całkowitym ośmieszeniem się strony szwedzkiej" - konkluduje resort obrony, przypominając głośną sprawę sprzed ponad miesiąca. Więcej >>>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (247)
Rosyjskie ministerstwo drwi z Łotwy: "Czy Bałtyk jest ich własnością?". A o Szwecji: "Ośmieszyła się"
Zaloguj się
 • mate29

  Oceniono 2 razy 0

  Brawo Rosja !!!

 • vanad48

  Oceniono 3 razy -3

  czas panie buk - humor - dziczyzna zwijać manatki - i won do kremlowskiej centrali - jesteś już rozpoznany /IP/ więc to ostatnia szansa by nie znaleźć się za obrażanie Polski i działalność wywrotową na dołku...

 • vadirum

  Oceniono 1 raz 1

  Panowie Rosjanie: wiemy że wasz kraj potrafi zrobić łodke podwodna, i bombowiec. Ale czy udało sie wam juz po 100 latach budowania szczęśliwości zapewnić chociaż 50 % rosjan zwykłe kible ? czy nadal chodzicie w za dom? Niestety: militaryzacja jest przeciwieństwem cywilizacji

 • que-sera-sera

  Oceniono 4 razy -4

  "Rosyjski MON drwi z Łotwy. "A Szwecja? Ośmieszyła się"

  Całkiem jak Polska z Górnego Śląska.
  To jest dość charakterystyczne dla wschodniej słowiańszczyzny, która zaczyna się na linii Wisły.

 • sir_fred

  Oceniono 5 razy 3

  Po paru "przypadkowo" zrzuconych bombach głębinowych skończą się te żarciki...

 • Maria Romanova

  Oceniono 3 razy -3

  chylę czoła przed twoją трусостью przed "Potężne" z Łotwą.
  Ośmielę się uzupełnić twoje "najbogatsi" znajomość historii jest fakt, że do marca 1940 roku финское rząd uznaje, że mimo wymagania kontynuowania oporu, żadnej pomocy wojskowej, oprócz wolontariuszy i broni, Finlandia od sojuszników nie otrzyma. rząd Finlandii zwróciła się do ZSRR z propozycją rozpoczęcia rozmów pokojowych.
  Jakiej pomocy oczekujesz od Liechtensteinu, NATO i UE? was jak rzucił w 1940 roku, tak i teraz wrzucą.
  Ciekawe, jaki masz zawód? mam nadzieję, że nie nauczyciel historii ))

 • mawohe

  Oceniono 8 razy 4

  A czego można się spodziewać po wypowiedziach przedstawicieli bandyckiego kraju

 • mefis58

  Oceniono 4 razy 0

  Jak widzę na tym forum jeszcze całkiem niemała ilość tych, którzy UWIERZYLI, że koło Sztokholmu pływał rosyjski okręt podwodny. Jednak wiara to zdecydowanie NIE JEST łaska.

 • polujacy_na_kaczki

  Oceniono 7 razy 1

  Kolejny raz Rosja pokazuje swoją słabość. Silne państwo o mocarstwowych ambicjach w ogóle nie reagowałoby na zarzuty wkroczenia na cudze wody, albo wręcz stwierdziłoby, że tak, zrobiło to bo może i nikt mu tego nie zabroni. Natomiast Putin niemal obraca całą sytuacjęw żart. Dla tego warto by było, też tak dla żartu, coś rosyjskiego zatopić albo zetrzelić. A na oburzenie Putina zareagować śmiechem: "wielka flota/lotnictwo Federacji rosyjskiej boi się (np.) Litwy? Przecież my nawet nie mamy lotnictwa, a flota to kilka kutrów!"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX