Żakowski: "Działanie PiS było jasne od pół roku. Nawet dla takiego głupiego komentatora jak ja". I daje dowód

"Wszyscy zaczęli robić wielkie oczy i doszukiwali się racjonalności w żądaniu unieważnienia, zamiast potraktować je jak rutynę w rodzaju słynnej frazy Leppera: Balcerowicz musi odejść" - pisze na blogu na Polityka.pl Jacek Żakowski. Publicysta też udowadnia, że pretensje Jarosława Kaczyńskiego były do przewidzenia już pół roku temu.
Jarosław Kaczyński nie uznaje wyników wyborów samorządowych. W niedzielę podkreślił, że dla niego (i jego ugrupowania) są one "nieprawdziwe, nierzetelne, żeby po prostu nie użyć słowa sfałszowane". Członkowie PiS zamierzają jednak brać udział w drugiej turze wyborów.

To działanie szefa Prawa i Sprawiedliwości było do przewidzenia - tak uważa Jacek Żakowski, dziennikarz tygodnika "Polityka". Publicysta na swoim blogu udowadnia, że "nawet dla takiego głupiego komentatora jak on" wszystko było jasne od blisko pół roku, i niepotrzebne były do tego analizy ABW. Wystarczyło się kierować "w miarę zdrowym rozsądkiem". A dowód?

"Nawet Miller przyłączył się do rutynowej zagrywki Kaczyńskiego"

Żakowski przytacza na Polityka.pl fragment swojego tekstu z "Gazety Wyborczej", który napisał po wyborach do Parlamentu Europejskiego. A pisał wtedy m.in. tak: "Jeśli PiS nie wygra, będzie to "sprawka" sędziów zasiadających w komisjach wyborczych, przez których PiS nie może wygrywać, choćby wszyscy Polacy głosowali na Kaczyńskiego. W oczach dużej części Polaków ład państwowy zostanie zdelegitymizowany, a prezes Kaczyński mimo nieustannych porażek zostanie politycznie kanonizowany".

"Wiadomo było, co się stanie, z jakiego powodu, za czyją przyczyną i przeciwko komu. A jak ktoś tego sam nie zauważył, to mógł sobie przeczytać w największym polskim dzienniku. I co? I kompletnie nic. Albo jeszcze gorzej" - puentuje teraz Żakowski.

Dziennikarz podkreśla, że żądanie unieważnienia wyborów to teraz dla Kaczyńskiego rutyna, jak słynne "Balcerowicz musi odejść" Andrzeja Leppera. "A Leszek Miller tak bardzo dał się na ten greps złapać, że się do rutynowej zagrywki Kaczyńskiego przyłączył".Cały wpis na blogu Jacka Żakowskiego na Polityka.pl.

Więcej o:
Komentarze (37)
Żakowski: "Działanie PiS było jasne od pół roku. Nawet dla takiego głupiego komentatora jak ja". I daje dowód
Zaloguj się
 • candid13

  0

  Wrog demokracji, nawoluje do rozruchow w dniu 13 grudnia i 10 kazdego miesiaca.
  Kaczynski chce destabilizacji Polski w interesie Putina.

 • 12345janka

  Oceniono 7 razy 5

  Czy wszyscy muszą się zajmować tym karlim stworzeniem z PiS-dziectwa.

 • plautilla

  Oceniono 20 razy -10

  Żakowski, pańskie pieprzenie oceniam na 10 kublików prawdy. I czekam na jutrzejsze.

 • plautilla

  Oceniono 19 razy -11

  Czy łobuzerka wyborcza przeleje szalę goryczy? ... Owszem, już pierwsi zniecierpliwieni wyłamują drzwi do zamków władzy. Szczury pochowały się głęboko. Ciekawe, kto podejmie się obrony nieudolnych decydentów ... Ciekawe, czy p.Komorowski zacznie straszyć, czy podwinie ogon pod siebie ... Tusk już uciekł. Ale łatwo będzie go sprowadzić, by postawić przed sądem ... Piechociński się pyszni i nie czuje jeszcze oddechu rozgoryczonych i wściekłych ... Jak więc potraktować wyborcze chamstwo wobec całego społeczeństwa? ... Jak zachowają się dziennikarze? Czy nastąpi przebudzenie, olśnienie, że dalej już nie można iść tą drogą? .... Redaktorki przyłańcuchowe milkną jeden po drugim – oprócz zaczadziałego Żakowskiego &spólka. Coś się zmienia. Przebudzenie? Czy to strach by nie zostać z ręką w nocniku? (...) I uwaga, całość artykułu znajduje się w lokalnej sieci internetowej!/Farmer John/

 • baby1

  Oceniono 14 razy -6

  "dla takiego głupiego komentatora jak ja" - no, no. Skąd tyle samokrytycyzmu?

 • oeiy

  Oceniono 16 razy 8

  Mieli swoich za*ranych "mężow zaufania" w komisjach, wyniki były wywieszane w każdym obwodzie. Wiem, bo we Wrocławiu głosowałem na kandydata który otrzymał w mojej komisji jeden głos, czyli mój zapewne (mały komitet, nie doszukuję się fałszerstw). Proszę bardzo, spisać wyniki z wywieszonych kart, przesłać do centrali swojej żałosnej partyjki na Nowogrodzką w Warszawie i policzyć samemu w głupim Excelu. Nie zrobiliście tego? Więc nie macie prawa mataczyć i rzucać niczym niepopartych oskarżeń. Głupia gra pod głupią publiczkę, w sam raz na elektorat tej ciemnogrodzkiej partyjki

 • postawa11

  Oceniono 32 razy -20

  Sytuacja musi być naprawdę dramatyczna, jeśli agent wpływu "na specjalne okazje" Żakowski został już uruchomiony.

 • 2jan5

  Oceniono 21 razy 13

  Miller dał się złapać jak mały chłopczyk.Działanie Kaczyńskiego jest nie wprost,zawsze trzeba szukać prawdziwych intencji.Intencją było wywołanie jazgotu na całą Polskę i pół Europy.Drugą sprawą jest przechwycenie wyborców.

 • olecki11

  Oceniono 33 razy -21

  no a co ten resortowy chłopak ma pisać ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX