Kaczyński we "Wprost": Polska nie jest demokratyczna, nie spełnia wymogów członkostwa w Unii

"Kluczowe jest to, żeby nie sfałszowano kolejnych wyborów, nieważne, czy z bałaganu, czy w sposób intencjonalny" - mówi Jarosław Kaczyński i porównuje działania podejmowane przez PiS wobec "niewiarygodności" wyborów do protestów przeciw stanowi wojennemu.
"Te wyniki, które zostały już ogłoszone, są całkowicie niewiarygodne (...) Demokracja jest tam, gdzie opozycja może przejąć władzę. A jeśli opozycja faktycznie nie może przejąć władzy, tam demokracji nie ma" - mówi Jarosław Kaczyński w najnowszym wydaniu "Wprost". Opisuje przy tym najbliższe plany - wezwanie do głosowania w drugiej turze na dowolnych kandydatów, którzy nie są z PO i PSL, protesty wyborcze i demonstrację w Warszawie.Kaczyński zapowiada też "międzynarodową akcję w OBWE i Parlamencie Europejskim". Ma zamiar wykazać, że Polska straciła charakter demokratyczny, a w związku z tym nie spełnia wymogów członkostwa w UE.

Gorsza już tylko wojna

Prezes PiS tłumaczy, że nie we wszystkich okręgach mężowie zaufania PiS pilnowali wyborów, bo ogromna część osób związanych z partią startowała w wyborach. Odnosi się przy tym do Solidarnych 2010, którzy - choć mają dobre intencje - "reagują zbyt emocjonalnie".

Kaczyński odcina się od osób, które okupowały siedzibę PKW. "Nie na tym polega skuteczna polityka" - mówi i dodaje, że politykom PiS, którzy byli na miejscu, zostanie to "odpowiednio wytknięte". "Natomiast zgadzam się z panią Stankiewicz, że gorsza od tego, co się stało, mogłaby być tylko wojna".

PRL-owska narracja Ewy Kopacz

Pytany o Ewę Kopacz, mówi, że klub PiS musi się zastanowić nad zaproszeniem jej na posiedzenie, bo "poziom hipokryzji i cynizmu jest taki, że jest pytanie, czy to jest osoba, z którą w ogóle warto rozmawiać. Z Urbanem w spódnicy".

Kaczyński porównuje działania opozycji do protestów przeciwko stanowi wojennemu. "Wielki błąd po 1989 r. polegał na tym, że nie ukarano tych, którzy dopuścili się w ciągu kilkudziesięciu lat komunizmu zbrodni, że nie wyeliminowano ich trwale z życia publicznego. I to nie na zasadzie kar symbolicznych, tylko ciężkich kar, łącznie z dożywociem, choć pamiętajmy, że wtedy kara śmierci istniała w kodeksie" - dodaje.

Zdaniem prezesa PiS ta "pobłażliwość wobec komunizmu" poskutkowała "niesłychanym cynizmem, bezczelnością, wiarą, że władzę utrzymamy w każdej sytuacji". Ewa Kopacz ma według niego kontynuować narrację PRL.

Kaczyński nie widzi jednak problemu we współpracy z postkomunistycznym SLD. "Na wojnie każdy bagnet dobry" - ocenia, ale zaznacza jednocześnie, że nie zamierza współpracować z Palikotem, bo ten jest "poniżej wszelkich możliwych norm".

Prorosyjski PSL

Kaczyński krytykuje sposób przeprowadzenia wyborów i przypomina: "My już dawno złożyliśmy w tej sprawie dziesięć poprawek do Kodeksu wyborczego. Wszystkie zostały odrzucone. Jakie było uzasadnienie tego odrzucenia? Można sobie wyobrazić tylko jedno - chęć fałszowania wyborów".

Zdaniem prezesa PiS problem z wyborami ma "wyraźny akcent międzynarodowy". "W Polsce jest tylko jedna partia od lat konsekwentnie prorosyjska. ZSL, czyli PSL (...) Jest jedna partia, która zawierała korzystne kontrakty dla Rosjan i ta partia jest dzisiaj forsowana. Ja sobie to skojarzyłem w poniedziałek rano po wyborach. Polska wyruszyła w drogę na wschód i trzeba ją z tej drogi zawrócić" - opisuje.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (713)
Kaczyński we "Wprost": Polska nie jest demokratyczna, nie spełnia wymogów członkostwa w Unii
Zaloguj się
 • kmicic-1-1

  Oceniono 1 raz 1

  Poprawka PiS do ustawy o wyborach: Tyle razy powtarzać wybory aż "kaczorek" wygra czyli do usr....ej śmierci Amen.

 • almagus

  Oceniono 2 razy 0

  >Sekta wyłoniona z „miłujących” łona.

  Życiorys pisze partyjna marność.
  „Katolik Prawy i Solidarność”.
  Nie pisze swojego on życiorysu.
  Pisze niewinnym wrogom zaPiSu.

  Po pierwsze zarzuci, że jesteś żydem.
  Z małej litery, nie grzeszy wstydem.
  Po drugie komuchem i to ubekiem.
  Ruskim, niemieckim wyssanym z mlekiem.

  Po trzecie wrogiem radia ma ryja.
  Polskojęzyczny co Unii sprzyja.
  Po czwarte chętny do rozbierania.
  Ksiądz, episkopat od oceniania.

  Po piąte wiara starcza za wiedzę.
  Po szóste żydzie uchodź za miedzę.
  Polska Wolaków przyparafialnych.
  Nepotyzm, dewiant zasad moralnych.

  Po siódme z wodzem huzia na Józia.
  Mordą w areszcie obita buzia.
  Po ósme podsłuchy, teczki i haki.
  Jeśli nie znajdą, robią poszlaki.

  Dziewiąte „ponoć”, wywołać potem.
  Na pomówieniu niszczyć z łoskotem.
  Dziesiąte krzyczeć innym złodzieje.
  Sami bezprawie i kaznodzieje.

  Więc jak przeczytasz własny życiorys.
  To sam na tory głowę położysz.
  Utrwala TR-wam. Zziobrany w zombi.
  Nie wytłumaczysz, gdy larum trąbi.

  Mają miłość bliźniego nawróconego, kraju klerykalnego!
  Nawracanie, złe słowa, Komisja Majątkowa!
  Stocznia redemptozyści w Porcie Drzewnym!
  Ratowana dusza sposobem wywiewnym!

  kwiecień 06, 2011 almagus
  almagus.blox.pl/html

 • damphpu

  Oceniono 3 razy 1

  Chory psychicznie, a co jest najgorsze w jego przypadku zraża swoją chorobą !!!!!
  To groźne i smutne za razem.

 • magdalena25025

  Oceniono 4 razy 0

  Tak czytam te komentarze i zastanawiam się jak określić poziom intelektualny lektoratu PO. Ludzie czy wy oprócz opluwania innych nie macie nic innego do roboty ????Zajrzyjcie w swoje nosy....Oto własnie przykład degrengolady moralnej społeczeństwa. Oto wyprane mozgi ludzi , którzy myślą telewizorem i radiem. Bo już poobserwować rzeczywistość i wypowiedzieć swoje zdanie bez szkalowania kogokolwiek- no nie, na to jak widzę nie stać nikogo na tym forum.
  Nie należę do żadnej partii i nie jestem zwolenniczką żadnej z opcji politycznych. Obserwuję społeczeństwo polskie i zastanawiam się jak bezkrytycznie daje się wkręcać we wzajemną nienawiść..
  Krytykujesz Forumowiczu Jarosław Kaczyńskiego?. A TY jakim człowiekiem jesteś????
  Żegnam WAS , zmywam się z tego towarzystwa - Nienawistni POLACY .Z tego się śmieją na całym świecie, Z nienawiści Polaka do Polaka. Jeżeli się z kimś nie zgadzasz - to czy musisz opluwać go . Dlaczego na tym forum nie ma merytorycznych konstatacji, argumentów ??? Bo tego właśnie uczą nas sprawujący władzę Politycy i dziennikarze na ich usługach np.Pani Monika Olejnik . Skakania sobie do gardeł. A bezkrytyczna( żeby nie napisać -bezmyślna) część "kupuje" takie postawy. I oto rezultat -chociażby na tym forum.

 • henryk domagala

  Oceniono 3 razy -1

  Panie Kaczyński.....to pan zniszczył zalążek Polskie Demokracji.....niszcząc SAMOOBRONĘ zniszczył pan wolność....jest pan największym wraz z POparciem szkodnikiem Polski i NARODU Polskiego.....pana perfidna i wyrachowana gra POlityczna prowadzi ludność naszego kraju do zagłady......

 • jan-ru

  Oceniono 3 razy -1

  To co sadownicy też są prorosyjscy,buntujesz ich przeciwko rządowi a tu mówisz że jest prorosyjski.I pamiętaj Jarku jakby Polska była nie demokratyczna to ty ze swoimi wypowiedziami siedziałbyś w ciupie.

 • vladek

  Oceniono 2 razy 0

  tlumacze: Demokracja jest tam gdzie PIS moze przejac wladze,jesli PIS nie moze przejac wladzy tam nie ma demokracji.

 • dzikimietek

  Oceniono 6 razy 2

  kluczowe jest to, zebys juz poszedl w p i z d u i nie wracal nigdy przenigdy....

 • 123t-olek

  Oceniono 3 razy 3

  Blaszczak, wyczysc wreszcie nos Prezesowi, jak on wyglada i on chce rzadzic Polska. WSTYD

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX