Przywódca Ługańskiej Republiki Ludowej wyzwał Poroszenkę na pojedynek. "Niech wybierze broń i miejsce"

"Pójdźmy śladem pradawnych słowiańskich wodzów i wspaniałych kozackich atamanów i zmierzmy się w pojedynku. Zwycięzca będzie dyktować warunki dla przeciwnej strony" - napisał w liście Ihor Płotnicki, który nazywa się premierem Ługańskiej Republiki Ludowej.
Ihor Płotnicki, przywódca samozwańczej Ługańskiej Republiki Ludowej, w liście otwartym wyzwał premiera Ukrainy Petra Poroszenkę na staroświecki pojedynek. W ten sposób chce rozwiązać sprawy na wschodzie Ukrainy - informuje rosyjska agencja informacyjna TASS.

Poroszenko może sam wybrać miejsce pojedynku oraz broń, jaka zostanie użyta - pisze Płotnicki. - Nie będę przeciwny transmisji w telewizji - dodaje. Informuje też, że każda ze stron może przyprowadzić na pojedynek 10 sekundników i 10 przedstawicieli mediów.

20 listopada mija rok od masowych protestów w Kijowie, które doprowadziły do obalenia ówczesnego rządu, a następnie do zajęcia Krymu i konfliktu zbrojnego na wschodzie kraju. W zeszłym tygodniu NATO i OBWE ostrzegały przed ponownym zaostrzeniem konfliktu w tym regionie. Podpisany we wrześniu rozejm pomiędzy siłami rządowymi i prorosyjskimi separatystami nie jest przestrzegany.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (207)
Przywódca Ługańskiej Republiki Ludowej wyzwał Poroszenkę na pojedynek. "Niech wybierze broń i miejsce"
Zaloguj się
 • anders76

  0

  Jaki to z niego separatysta jezeli wierzy w atamanskie (ukrainskie) tradycje i chce sie nim podporzadkowac ?

 • Jerzy Cmok

  Oceniono 2 razy 0

  Czytam i oczom nie wierzę, bo widzę,że uaktywnili się mocno agenci GRU. Ja mam propozycję,aby oni zrobili najpierw porządek ze swoim Putinem, a nie wtryniali się się do suwerennych państw jakimi są Ukraina i Polska.

 • city-zen

  Oceniono 1 raz -1

  Tchórz i złodziej pewnie nie przyjmie wyzwania. Wiecie, że łacińskie słowo privare = rabować? Prywatyzacja = rabunek.

 • jedyny_twardziel

  0

  No wreszcie te wojny
  Już modne się stają,
  Gdzie tylko przywódcy
  Po mordzie sobie dają.

 • zyks

  Oceniono 4 razy -2

  P. Putin powtarza w kółko: mu nie jesteśmy stroną, nic do tego nie mamy, nas tam nie ma. Ukraina powinna procedować z wybranymi prawomocnie rządami tych dwóch republik. No i , zgodnie ze słowami p. Putina, p. premier Republiki Ługańskiej właśnie zaproponował tryb procedowania.

 • bamburyllo

  Oceniono 3 razy 1

  jeżeli to prawda to Poroszenko ma dowód na to, że Płotnicki ma w d.... ie dobro ludzi i regionu,
  które mu Rosjanie dali do potrzymania. jest to dowód na boskość Płotnickiego, który decyduje
  sam o przyszłości innych. Mały Płutin

 • kastoripollux

  Oceniono 7 razy 1

  Kapitalny pomysł watażki. Proponuję na miejsce pojedynku wybrać Plac Czerwony w Moskwie a jako broń wybrać jadiernoje orużie. ( o mocy przynajmniej 100 kiloton)

 • amur-49

  Oceniono 3 razy -1

  Faceta kompletnie po*ebało. To jest XXI wiek, cywilizowane narody już dawno zrezygnowały z barbarzyństwa pojedynków. Tylko g*wniarze w wieku szkolnym jeszcze wzywają się na "solo".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX