Bałwana jeszcze nie ulepimy, ale zimowe opony warto już założyć. Czekają nas opady śniegu i gołoledź

Mieszkańcy Mazur pierwsze starcie ze śniegiem mają już za sobą. Wprawdzie zima nie zaskoczyła drogowców, bo w Krainie Wielkich Jezior jedynie lekko poprószyło. Kierowcy jednak mieli pełne ręce roboty. Nie obyło się bez skrobania szyb. Niebawem czeka to pozostałych mieszkańców Polski.
Zima zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią śnieg i ochłodzenie. Ziąb da się odczuć już dziś. Synoptycy ostrzegają mieszkańców Podlasia i Lubelszczyzny przed czwartkowymi okresowymi opadami mokrego śniegu. Z kolei w piątek w części kraju przywitają nas mgły, w pozostałych miejscach deszcz ze śniegiem.

Więcej informacji o pogodzie>>>>

Pochmurna, szara środa

Pogoda dziś nie nastraja, choć poranne opady śniegu u niektórych wywołały uśmiech. W większości kraju jest jednak chłodno i pochmurnie.W Warszawie wieczorem temperatura spadnie do 2 °C. Najzimniej będzie w Suwałkach, gdzie termometry pokażą 0 °C, w Olsztynie i w Gdańsku 1 °C. Dużo cieplej będzie na południu. We Wrocławiu i Krakowie w nocy ze środy na czwartek będzie 5 °C, w Opolu i Katowicach o stopień więcej.

Czwartkowa plucha i gołoledź

Jutrzejszy dzień w całej Polsce nie będzie należał do najcieplejszych. Mieszkańcom Suwałk radzimy napalić w kominku. Temperatura w dzień, po chłodnej nocy, podniesie się tylko o jeden stopień. Później znów spadnie do zera. Podobnie będzie w Warszawie, Lublinie i w Rzeszowie. Nieco cieplej zapowiada się czwartek w Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie i w Zielonej Górze, gdzie termometry wskażą od 4 do 5 °C.

Po południu warszawiacy mogą spodziewać się lekkiej mżawki, którą wieczorem zastąpi śnieg z deszczem. Gorzej będzie wyglądała sytuacja na Podlasiu i Lubelszczyźnie. Tam pod wieczór przewidywane są okresowe opady mokrego śniegu. Synoptycy ostrzegają, że na drogach może być gołoledź. Kierowcom, którzy jeszcze nie zdecydowali się na zmianę opon, radzimy szybko odwiedzić zaprzyjaźniony warsztat.

W piątek bez skrobaczki ani rusz

W ostatni dzień przed weekendem mieszkańcom Szczecina, Poznania, Wrocławia i Krakowa życie utrudnić mogą mgły, które utrzymają się do wieczora. W reszcie kraju poranek przywita nas chłodem i śniegiem. Tego dnia skrobaczki i zmiotki mogą okazać się pomocne.

W Warszawie, Lublinie i Suwałkach temperatura będzie się wahać od 0 do 1 °C. Maksymalnie do 5 °C wzrośnie temperatura we Wrocławiu, Poznaniu i Opolu.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: