PiS wygrał, ale przegrał. Min. Sawicki nie wyklucza, że tylko na Podkarpaciu będzie rządzić PiS

PSL i PO szykują się do koalicji w sejmikach województw. Największym przegranym okaże się PiS, który wygrał niedzielne wybory samorządowe. - Mam nadzieję, że w Małopolsce Prawu i Sprawiedliwości zabraknie głosów do samodzielnego rządzenia. Zobaczymy, jak będzie na Podkarpaciu... - mówił w TOK FM Marek Sawicki. Min. rolnictwa zapewnia, że PSL stawia na dobrze sprawdzonego koalicjanta. Bo ?polityka to nie psikusy i żarty?.
Choć PiS wygrało wybory samorządowe, bardzo trudno będzie partii Jarosława Kaczyńskiego przekuć wynik na faktyczne sprawowanie władzy. Tym bardziej że najpoważniejszy kandydat do rozmów o koalicji w regionach - PSL - konsekwentnie stoi przy Platformie Obywatelskiej.

- Polityka to nie psikusy i żarty. Umawialiśmy się z PO przed laty na określone działania i staramy się być konsekwentni. Jak powiedział prezes Janusz Piechociński, w pierwszej kolejności budujemy koalicję z Platformą Obywatelską - podkreślał Marek Sawicki w "Poranku Radia TOK FM".

PiS w mniejszości

Z deklaracji liderów PSL i PO wynika, że koalicji uda się objąć władzę w większości sejmików wojewódzkich. Tym bardziej że jak mówi minister rolnictwa, informacje spływające z regionów pokazują, że PSL może mieć nieco większy stan posiadania niż sondażowe 17 proc.

- Mam nadzieję, że w Małopolsce Prawu i Sprawiedliwości zabraknie głosów do samodzielnego rządzenia. Zobaczymy, co będzie na Podkarpaciu... - stwierdził minister rolnictwa Marek Sawicki.

Według zapowiedzi szefa klubu parlamentarnego PO Rafała Grupińskiego rozmowy o stworzeniu koalicji w sejmikach wojewódzkich mogą trwać 3-4 tygodnie.

Więcej o:
Komentarze (17)
PiS wygrał, ale przegrał. Min. Sawicki nie wyklucza, że tylko na Podkarpaciu będzie rządzić PiS
Zaloguj się
 • piters333

  0

  Pis się skręca ze zlości ale niech zrrozumią że ich jednak większość nie chce !!!!

 • amur-49

  Oceniono 2 razy 2

  Cieszy mnie wszystko, co działa na niekorzyść PiS-u, ale konieczność dalszego utrzymywania, a nawet pogłębienia koalicji z PSL - już nie. To jak zastąpienie dżumy, no może nie aż cholerą, ale przynajmniej ciężką grypą. A tak by się marzyło zdrowe wywalenie do lamusa historii zarówno schzofreniczno-paranoicznego PiS-u, jak i supernepotycznego PSL. Niestety, okazuje się, że głupich w Polsce dostatek (31+17=48 %, prawie połowa społeczeństwa).

 • 7ogamihcra

  Oceniono 6 razy 4

  Nie da się pisich rządów w sejmiku podkarpackim najpierw wypróbować na myszach, trzeba niestety dla mieszkańców tego nieszczęsnego województwa wypróbować na nich.
  Sami tak chcieli niech zobaczą jak wyglądają rządy grupy niekompetentnych opętanych Smoleńskiem oszołomów. Tak im będzie dobrze, że dobrze im tak.

 • antropoid

  Oceniono 12 razy 6

  Podkarpacie - ładny region, ale głupi ludzie, skoro tyle lat dają się mamić PiSowskim cwaniaczkom służącym tylko swemu portfelowi i watykańskiej mafii.

 • mimrat1

  Oceniono 16 razy 12

  Mówiąc serio, koaalicja PiS-u z Gowinem, Ziobrą, zdobyło 31,5 % poparcia, a PO - PSL, też koalicja mają 44,5% ..więc kto tu wygrał, do cholery !?

  " zadaję panu prezesowi Kaczyńskiemu pytanie: w jakim sensie pan wygrał? Czy będzie pan premierem? Nie, nie będzie. Czy pańscy politycy zostaną ministrami? Nie, nie zostaną. Czy pańscy ludzie wygrali wybory na prezydenta w jakichś dużych miastach? Nie, nie wygrali. Wszystko wskazuje na to, że nadal największym miastem, w którym wygrają, będzie Radom. Z całym szacunkiem dla Radomia, to nie jest przełom. "

 • tetradrachma

  Oceniono 5 razy 1

  Rozmowa z Polakami o państwie, demokracji, rządzeniu i systemie politycznym to jak rozmowa ze slepym o .....kolorach !

 • e-komentarz

  Oceniono 15 razy 11

  PIS jednak zwyciężył, tyle że było to kolejne 'zwycięstwo moralne'.

 • vomitorium1

  Oceniono 15 razy 9

  "Największym przegranym okaże się PiS, który wygrał niedzielne wybory samorządowe."
  jak ten
  który wygrał milion na loterii
  i zgubił los

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX