Katechetka zwolniona, bo żyła w konkubinacie. "W Kościele Franciszka potraktowano by ją bardziej ewangelicznie"

"Sprawa krakowskiej katechetki jest dla mnie przykładem komplikacji wynikających z tego, że przywracając katechizację w szkołach publicznych, przyjęto formułę monopolu Kościoła w tej dziedzinie" - pisze na swoim blogu na Polityka.pl Adam Szostkiewicz.
Szostkiewicz wraca do sprawy opisanej przez "Gazetę Wyborczą". Chodzi o to, że Szkoła Podstawowa 62 w Krakowie zwolniła z pracy katechetkę w ciąży. Powód? Kobieta się rozwiodła i żyje w konkubinacie. - Ta pani nie spełnia naszych oczekiwań moralnych - tłumaczy krakowska kuria.

Zdaniem dziennikarza "Polityki", to jest oznaka komplikacji związanych z monopolem Kościoła na prowadzenie katechezy w szkołach. "Taki monopol może być w szkołach katolickich, w publicznych jest coraz większym problemem. Katecheza rzadko bywa okazją do zapoznania uczniów ze światem religii, choćby innych wyznań i Kościołów chrześcijańskich czy na przykład - ta wiedza coraz bardziej by się młodzieży przydała - islamu" - zauważa Szostkiewicz.

W jego opinii krakowska katechetka byłaby zupełnie inaczej potraktowana w Kościele Franciszka, niż jest w kurii krakowskiej. "Potraktowano by ją bardziej ewangelicznie" - podkreśla publicysta.

Cały komentarz w serwisie Polityka.pl.

Więcej o:
Komentarze (42)
Katechetka zwolniona, bo żyła w konkubinacie. "W Kościele Franciszka potraktowano by ją bardziej ewangelicznie"
Zaloguj się
 • aveallah

  0

  Ewangelia a KK to raczej różne rzeczy.
  www.zbawienie.com/balwochwalstwo.htm

 • elzbieta09

  0

  A księża nie żyją w konkubinacie? Hetero lub homoseksualnym? Niektórzy nie ograniczają się do jednego partnera.

 • Bogusław Dobos

  0

  Zwykle nie mający problemów z klarownością wypowiedzi red Szostkiewicz wyraźnie się plącze.
  Zapewne dlatego, że zabrakło mu odwagi /ciekawe, dlaczego?/ by wyłożyć wprost : w szkołach wyznaniowych niech sobie odchodzi indoktrynacja religijna, w państwowych powinniśmy uczyć nie r e l i g i i a o r e l i g i a c h.
  I najzupełniej słusznie. Szczególnie obecnie, gdy niedouczone pismactwo wyczyny barbarzyńców z tzw. Państwa Islamskiego / w Europie w XVI w. mieliśmy do czynienia z podobną barbarią/ przedstawia jako realizację doktryny islamu.

 • compagno

  Oceniono 6 razy 6

  Gdyby była aborterką i rozwódką, tak jak Chazan to z pewnością by jej nie zwolniono. Ale przecież nieformalny związek to złowieszczy gender, to prawie tak jakby była żonata.

 • kazek1948

  Oceniono 13 razy 13

  "Ta pani nie spełnia naszych oczekiwań moralnych". Szlag mnie trafia, klechy i moralność , ja cierpię dolę.

 • piotr.nariel

  Oceniono 12 razy 12

  Ludzie, ksiadz były proboszcz z Czeremchy żyje w regularnym zwiazku z kobieta od 10 lat!!! dostał nowa parafie i dyma jak dymał...szkoła im tylko płaci, tzn. RP placi, a o zatrudnieniu decyduje ku...a...RP utrzymuje tez ku...e...

 • stachkaz47

  Oceniono 14 razy 14

  Państwo płaci- kościół rządzi.
  Katechetce ksiądz powinien zrobić dzieciaka a nie jakiś konkubin.
  Wtedy wszystko po pobożnemu.

 • djenn

  Oceniono 18 razy 16

  To nie kompromitacja kosciola, tylko panstwa. Kobieta zatrudniona w sferze budzetowej (za indoktrynacje religijna placi jej panstwo a nie kosciol) wypiprzona za "zle prowadzenie sie" , jak w sredniowieczu a panstwo morde w kubel, bo obywatele nie sa rowni a kosciol stoi ponad prawem. Panstwo jak jakis glupi ciul placi i nie ma kontroli nad niczym a kosciol rzadzi.

 • Roman J

  Oceniono 20 razy 20

  Znam przypadek gdzie młody ksiądz miał romans z nauczycielką w dodatku mężatką w szkole w której uczy religii. Został przyłapany w pokoju nauczycielskim w niedwuznacznej sytuacji. Sprawa przycichła, nadal pracuje widocznie on spełnia oczekiwania moralne kurii. Kościół to fałszywa zakłamana organizacja.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX