Żakowski: Kaczyński olał wystąpienie Schetyny. Robić afront ojczyźnie - niepoważne

Dla Jacka Żakowskiego największą niespodzianką sejmowej debaty o polskiej polityce zagranicznej była... nieobecność prezesa PiS. - Można lubić Schetynę lub nie. Można lubić ten rząd lub nie. Być krytycznym to prawo opozycji. Ale robić ojczyźnie afront z tego powodu, to nie jest poważne - ocenił gospodarz ?Poranka Radia TOK FM?.
W kolejnej ważnej debacie sejmowej to nie prezes Kaczyński przedstawiał stanowisko Prawa i Sprawiedliwości. Po expose Ewy Kopacz w imieniu klubu występowała Anna Zalewska, wczoraj, po wystąpieniu programowym szefa MSZ Grzegorza Schetyny - Krzysztof Szczerski.

Nieobecność Jarosława Kaczyńskiego była dla Jacka Żakowskiego największą niespodzianką czwartkowej debaty. - Można lubić Schetynę lub nie. Można lubić ten rząd lub nie. Być krytycznym to prawo opozycji. Ale robić ojczyźnie afront z tego powodu, to nie jest poważne. A nawet powiedziałbym - antypaństwowe - mówił w "Poranku Radia TOK FM".

- Zrozumiałbym, gdyby prezes Kaczyński wszedł na mównicę i poddał miażdżącej krytyce wystąpienie ministra Schetyny. Jest się czego czepiać w polskiej polityce zagranicznej i w polityce każdego rządu. Ale olać - to było po prostu niegrzeczne. Nie wobec ministra, tylko wobec kraju, który będzie ponosił skutki tej polityki zagranicznej - uważa Jacek Żakowski.

Szef naszej dyplomacji w wystąpieniu,dotyczącym zadań polityki zagranicznej na lata 2014-2015, mówił między innymi o współodpowiedzialności Polski za bezpieczeństwo w regionie, zwiększeniu pomocy dla Ukrainy i utrzymaniu współpracy z Rosją.

Więcej o:
Komentarze (65)
Żakowski: Kaczyński olał wystąpienie Schetyny. Robić afront ojczyźnie - niepoważne
Zaloguj się
 • elzbieta09

  0

  Od kiedy to "olanie" (przepraszam za słowo, ale cytuję p. Żakowskiego) Schetyny jest "robieniem afrontu Ojczyźnie". Panu Żakowskiemu chyba klepki z głowy wypadły. Nie wiedziałam, że dla niego Schetyna jest ucieleśnieniem Ojczyzny.

 • monci1974

  Oceniono 2 razy 0

  Ważni posłowie PiS, którzy polecieli do Madrytu, pokazali, jak traktują Ojczyznę:-(

 • luckatwarz

  Oceniono 2 razy 0

  "Olać - to było po prostu niegrzeczne"
  Można byłoby nawet rzec niehigieniczne...

 • adawlo221

  Oceniono 5 razy 3

  a czego się Pan spodziewał po tym jełopie. Przecież on wręcz zieje nienawiścią i tylko czeka by zostać premierem alby wymordować pół Polski za Smoleńsk

 • obserwer81

  Oceniono 4 razy -2

  Panie Żakowski ,a ile można słuchać tej mowy trawy platformerskiej?Ja wysłuchałem całego
  socjalizmu i drugi raz tego słuchać nie należy.Rozpieprzony polski przemysł .Nawet te
  światowe zakłady nie istnieją /Elbląg Kwidzyń, Cegielski ,Stocznie/Powiesz Żakowski -autostrady,no tak ale one są po to żeby niemcom lepiej jeżdziło się do ruskich.Miliony młodych musiało i dalej musi szukać chleba za granicą.Z Polski zrobiliście kolonię.
  Nie wdając się w szczegóły jak patrzy się na działania rządzących to nie czuje się że to
  dla Polski dla polskiego społeczeństwa, to
  dla sąsiadów utrąca się w Polsce konkurencję.A ci wszyscy co tak nienawidzicie PIS-u,obudzicie się z ręką w nocniku,tak jak ja co słuchałem socjalistycznych gadek.

 • ahsowa

  Oceniono 6 razy 4

  Kaczyński znowu pokazał że Polskę i Polaków ma gdzieś jemu chodzi tylko o stołki dla jego zapijaczonych kolesi i ich żon awanturujących się o wódkę

 • unamatita

  Oceniono 5 razy -1

  "Robić afront ojczyźnie - niepoważne" - chyba, że Schetyna jest twoją ojczyzną Jacku.
  Powiedz, co bierzesz, bo chciałbym spróbować tego samego.
  u.

 • 2jan5

  Oceniono 7 razy 5

  Kaczyński swoim zachowaniem obraża większość Polaków.Powinna zostać uchwalona UCHWAŁA SEJMOWA potępiająca takie zachowanie.To niedopuszczalne aby poseł który ślubuje lekceważył majestat SEJMU RP.

 • ramzes-ra

  Oceniono 3 razy 1

  Kolejne pokazanie przez Prezesa jak traktuje swoje obowiązki względem nie Schetyny, ale Ojczyzny.Po prostu olewa,dzieli i przygotowuje kolejne wnioski o odwołanie już nie tylko Ministrów ale Marszałka Sejmu. Doskonale wie że wnioseki nie ma najmniejszych szans na przegłosowanie i akceptację ale zajmowanie się nim może spowodować że Sejm nie zdąży z innymi ważnymi dla kraju i obywateli ustawami. Czyli dla niektórych czym gorzej tym lepiej. Ta zaściankowa i szkodliwa dla Polski i Polaków polityka powinna być publicznie pokazana i ostro skrytykowana, bo Ci co ją robią mają za to płacone, głównie z podatków ciężko pracujących Polaków.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX