"W rządach Kopacz brak nowej jakości. Miota się między pożarami"

Dla posła PiS Krzysztofa Szczerskiego rządy Ewy Kopacz nie przyniosły pozytywnej zmiany. Jak mówi w rozmowie z "Gościem Niedzielnym", w PO nadal dominuje walka wewnętrzna. "Nie wiedzę realnego przywództwa pani premier ani oznak tego, że opanowała problematykę rządzenia Polską" - ocenił były wiceminister spraw zagranicznych.
Krzysztof Szczerski ocenia pierwszą odsłonę rządów Ewy Kopacz. Dla byłego wiceszefa MSZ - w czasie premierostwa Jarosława Kaczyńskiego - zmiana premiera niewiele dała.

"Oceniam krytycznie pierwszy okres działalności pani premier, gdyż nie widzę w tych działaniach żadnej nowej jakości, poza dominującą walką wewnętrzną w Platformie i niespójnością programową koalicji. Nie widzę też realnego przywództwa pani premier ani znaku tego, że opanowała problematykę rządzenia Polską" - mówił w rozmowie z "Gościem Niedzielnym".

Zdaniem posła PiS, Ewa Kopacz "na razie miota się wśród pożarów, które wywołują sami rządzący".

Fatalne decyzje

Według Krzysztofa Szczerskiego, o tym, że premier Kopacz nie radzi sobie z rządzeniem, najlepiej świadczą ustalenia szczytu klimatycznego. "To są fatalne dla Polski decyzje, które w dłuższej perspektywie mogą spowodować, że Polska straci szanse na rozwój i pozostanie w Unii w dotychczasowej pozycji - podwykonawcy i dostarczyciela prostych usług i taniej siły roboczej dla krajów bardziej rozwiniętych" - uważa były wiceminister spraw zagranicznych.

Wg założeń unijnej polityki energetyczno-klimatycznej, do 2030 roku emisja dwutlenku węgla ma zostać zredukowana o 40 proc. Energia ze źródeł odnawialnych ma stanowić 27 proc. Mniej zamożne kraje UE podzielą się też środkami ze specjalnej rezerwy utworzonej z 2 proc. pozwoleń na emisję. Dzięki temu Polska może zyskać ponad 7 mld zł na modernizację sektora energetycznego.

"Potrzebne było weto. Wiarygodność Ewy Kopacz zerowa" - oceniał Jarosław Kaczyński>>

Więcej o:
Komentarze (36)
"W rządach Kopacz brak nowej jakości. Miota się między pożarami"
Zaloguj się
 • gerana

  Oceniono 4 razy 0

  Pisowcy są jak katarynki - ta sama melodia, te same słowa....

 • deryl01

  0

  A kto o tym smieciu pisowskim wogule slyszal. Odezwalo sie gowno w sprawie w ktorej nie ma zielonego pojecia. Skup sie i wal paleczke prezesika az do skutku.

 • 2jan5

  Oceniono 1 raz -1

  Przeczytał na forach,że Kaczyński miota się,czy prowadzić politykę negacji i nienawiści,czy podjąć dyskusję merytoryczną.Szczerski sam nic nie potrafi wymyślić więc wykorzystał te wypowiedzi zmieniając adresata.Takich mamy cieniasów.Myślę,że będzie powrót do polityki nienawiści.

 • tp70

  Oceniono 4 razy 2

  Oszczerski, nie dość, że masz wredny ryj z uśmiechem kretyna, to po PISdzielsku nie dostrzegasz, że miota się głównie w Polsce taki mały, stary paranoik.

 • nedlog123

  Oceniono 6 razy 4

  To dziwne ale moim zdaniem członka PiSu można rozpoznać po twarzy na odległość.
  Jakąś taką jakby specyficzną bruzdę tam mają.... albo może to po prostu pycha i głupota?

 • tp70

  Oceniono 4 razy 2

  Nie wolno podnosić ręki za czymkolwiek związanym z destrukcyjną, sekciarską organizacją Rydzyka i Kaczyńskiego pod fałszywą nazwą "Prawo i Sprawiedliwość".
  Nazwa tej sekty TO oczywista KPINA !!!

 • Andrzej Bargiela

  Oceniono 5 razy 3

  skad ten pis biora takie mordy ze nawet dzieci boja sie na nich spojrzec

 • antropoid

  Oceniono 10 razy 6

  "Miota się między pożarami"
  ----------------

  Tylko, że te pożary to jak zwykle PiSowska hałastra wznieca. Ale to ona sama się w nich miota, nie Kopacz.

 • antropoid

  Oceniono 6 razy 4

  "Dla posła PiS Krzysztofa Szczerskiego rządy Ewy Kopacz nie przyniosły pozytywnej zmiany."
  ----------------------------

  Jakby powiedział, że przyniosły to już by się zbierał z bruku :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX