Komentarze (59)
Prof. Zoll: Konwencja antyprzemocowa to zamach na naszą cywilizację. "Nie" dla ratyfikacji
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • szampans

  Oceniono 36 razy 20

  Polska chyba zawsze będzie się wlec w ogonie.
  Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego jak bardzo mizoginiczny jest nasz język. Nie wiem, czy istnieje inny język z rodzajem meskoosobowym i rodzajem niemęskoosobowym. W rosyjskim ( np.) tego nie ma. Do zespołów męskoosobowych zaliczamy te, w których występuje choć jeden mężczyzna, a więc mówimy: oni są dobrzy, źli, biali, czarni... Do zespołów niemęskoosobowych zaliczamy te, w których mamy: kobiety, dzieci, zwierzęta, przedmioty i wszelkie inne barachło. Są one: dobre, złe, białe, czarne itd,
  Już małe dzieci uczą sie tego. W ich podświadomości istnieje wyraźne rozgraniczenie na to, co ważne (czyli męskie) i mniej ważne (czyli wszystko pozostałe).
  Tym bardziej powinniśmy walczyć ze stereotypami, ponieważ język polski będzie zawsze kształtować naszą podświadomość. Naszej gramatyki nie da się zmienić. Wprowadzanie na siłę form żeńskich - "ministra", "premiera"(?), a może też "marynarka"(?) - być może coś tam zmieni, lecz w naszych głowach będzie zawsze istnieć rozgraniczenie na rodzaje męskoosobowy i niemęskoosobowy.
  Niestety.
  Polaków czeka znacznie cięższa praca w dziedzinie zmian mających na celu równouprawnienie mężczyzn i kobiet. Ale czy pan Zoll zdaje sobie z tego sprawę?

 • litrahalf

  Oceniono 33 razy 21

  A jakiejż to cywilizacji szanowny pan profesor broni? Czyżby tej reprezentowanej przez ponadnarodową antychrześcijańską korporację jaką jest KK? Instytucja, która w najwyższym stopniu demoralizuje Polaków (bo czymże jest powoływanie się na Chrystusa sprzężone z ostenta yjną hipokryzją?). Proszę panie profesorze zajrzeć głębiej w swoje chrześcijańskie sumienie, jeżeli utożsamiając się z organizacją ks. Rydzyka, pan jeszcze takowe posiada.

 • chi_neng1

  Oceniono 44 razy 26

  Konwencja RE dotycząca przemocy wobec kobiet "to zamach na naszą cywilizację" glosi prof Zoll.

  Totalny zamach na cywilizacje w Polsce, to tacy profesorowie jak Zoll.

  I w tym co sie dzieje ze swiatem akademickim / nukowym w dniach dzisiejszych, osobiscie widze ja nie tylko NIEBEZPIECZENSTWO ALE KATASTROFE.

 • fakiba

  Oceniono 56 razy 32

  Polska cywilizacja polega na tym , że jak baby , chłop nie leje przynajmniej raz na trzy dni to znaczy że nie kocha

 • jerjar

  Oceniono 39 razy 27

  Niektórzy prawnicy osiągają z biegiem lat tak niezachwianą pewność, że mogą być jej wzorcem i dawać się oglądać w Sèvres pod Paryżem.

  Są też głosy, że dobrym dla nich miejscem jest Muzeum Historii Naturalnej w Londynie - Galeria Dinozaurów.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 50 razy 34

  no to się facet zdecyduj albo "to zamach na naszą cywilizację"
  albo
  "...wnosi ona (konwencja) nawet bardzo ważne myśli, powinno się przejąć do naszego porządku prawnego, zwłaszcza te, dotyczące działań chroniących ofiary przemocy"

  - następny prawicowy oszołom dla którego okładanie własnej żony jest wpisane w podstawy naszej cywilizacji !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX