?Pobicie urzędnika na zlecenie? Nie wierzyłam, że to nie przypadek. Ale PiS i Bierecki powinni się rozliczyć z lobbingu na rzecz SKOK''

- Nie mieściło mi się w głowie, że w III RP można pobić urzędnika za to, co robi w ramach obowiązków służbowych. Nie obarczam odpowiedzialnością za pobicie wiceszefa KNF ani Grzegorza Biereckiego, ani PiS. Ale uważam, że publicznie powinni się rozliczyć ze swojego lobbingu na rzecz SKOK-ów - mówiła w TOK FM Dominika Wielowieyska. Wg śledczych pobicie Wojciecha Kwaśniaka zlecił były członek władz wołomińskiego SKOK.
Piotr P., były członek rady nadzorczej SKOK Wołomin, podejrzany jest o zlecenie pobicia wiceszefa Komisji Nadzoru Finansowego. Do pobicia Wojciecha Kwaśniaka doszło 16 kwietnia.

- Jestem tą informacją zaszokowana - komentuje Dominika Wielowieyska.

Jak mówiła gospodyni ?Poranka Radia TOK FM?, kiedy ujawniono informację o pobiciu Wojciecha Kwaśniaka, była przekonana, że sprawa nie ma drugiego dna. - Choć szef redakcji gospodarczej TOK FM Maciej Głogowski i jego współpracownicy mówili, że to nie jest zwykłe pobicie. Nie wierzyłam, bo wydawało mi się, że w III RP nie dochodzi do pobicia urzędnika za to, co robi w ramach obowiązków służbowych. Nie mieściło mi się to w głowie - mówiła Wielowieyska.

Trzeba wyjaśnić

Dziennikark oczekuje, że Prawo i Sprawiedliwość wytłumaczy się ze swoich działań na rzecz spółdzielczych kas. Politycy partii Jarosława Kaczyńskiego robili wszystko, by zablokować zmiany, dzięki którym SKOK-i trafiły pod nadzór KNF.

- Żeby była jasność, absolutnie nie obarczam odpowiedzialnością za pobicie ani Grzegorza Biereckiego, ani PiS. Nie mają zapewne z tym nic wspólnego. Ale chcę powiedzieć, że Prawo i Sprawiedliwość oraz senator Bierecki powinni publicznie rozliczyli się ze swojego lobbingu w Sejmie w sprawie SKOK-ów. To jedna z kluczowych spraw, ponieważ partia opozycyjna całkowicie otwarcie, bez żadnych oporów lobbowała. To rzecz, która powinna zostać jeszcze raz prześwietlona i poważnie przeanalizowana - uważa dziennikarka.

Grzegorz Bierecki to współtwórca SKOK - teraz senator PiS.

Zlecenie pobicia Wojciecha Kwaśniaka to niejedyne zarzuty dla członków władz SKOK Wołomin. 31 października prezes kasy Mariusz G. i wiceprezes Mateusz G. usłyszeli zarzuty działania na szkodę kierowanej przez nich firmy i działania w zorganizowanej grupie przestępczej.

W kwietniu zatrzymano Joannę P., wiceprezes wołomińskiego SKOK. Kobieta usłyszała zarzuty związane z wyłudzaniem kredytów. SKOK Wołomin to druga co do wielkości kasa w Polsce.

?Walka PiS o pieniądze SKOK-ów to wielka polityczno-finansowa robota - ocenia Janina Paradowska>>

Więcej o:
Komentarze (38)
?Pobicie urzędnika na zlecenie? Nie wierzyłam, że to nie przypadek. Ale PiS i Bierecki powinni się rozliczyć z lobbingu na rzecz SKOK''
Zaloguj się
 • moyokoyani

  0

  Hava! Jakaż ona piękna! Te zmarszczki dodają jej jedynie uroku.

 • rita57

  0

  Aaaa, gdzie są wszystkie komentarze?:)

 • wiesscar

  0

  Nie wierzyłam, że to nie przypadek.
  z tym podwojnym nie troche sie gubie

  moga byc cztery warianty:
  Nie wierzyłam, że to nie przypadek.
  Wierzyłam, że to nie przypadek.
  Nie wierzyłam, że to przypadek.
  Wierzyłam, że to przypadek.

 • Damian Skrzypek

  Oceniono 2 razy 2

  Ten artykuł może być wzorem dla studentów, gdy będą omawiać temat manipulacji.
  SKOK-ów jest 50. Są PiS-owsike, PO-wskie i takie powiązane z WSI. Ten Wołomiński to ta ostatnia grupa.
  Zarząd SKOK-ów już w 2012 roku zgłaszał sprawę tej kasy do nadzoru finansowego. Bez reakcji.
  Wołomińska kasa w wywiadach dla głównych tygodników mówiła, że nie ma nic wspólnego z PiS.
  Artykuł sugeruje wręcz coś odwrotnego a niewygodne fakty pomija

 • easa-phone

  Oceniono 2 razy 2

  Przewałki prezesa SKOK Wołomin też były i będą ukrywane, bo facet nie ma powiązań z PiS, a raczej przeciwnie. Można sprawdzić fundację Pro Civili.

 • easa-phone

  Oceniono 3 razy 1

  To wszystko wina PiS.
  Wołomińskie piętno WSI
  Już w 2012 roku Kasa Krajowa informowała Komisję Nadzoru Finansowego o zidentyfikowanym przez siebie ryzyku w działalności Wołomińskiego SKOK-u. Krajowa SKOK pisała, apelowała, wskazywała błędy, uchybienia i ostrzegała. KNF nie podjęła jednak żadnych działań.
  Krajowa SKOK, poza uchybieniami w działalności SKOK-u Wołomin wskazała na jeszcze jedno zagrożenie. We władzach tej instytucji zasiadał swego czasu Piotr P. – były agent Wojskowych Służb Informacyjnych i bliski współpracownik płk. Aleksandra Lichockiego (ostatniego szefa Zarządu I Szefostwa WSW), a przede wszystkim - były prezes fundacji Pro Civili. To tej właśnie fundacji poświęcone zostały obszerne fragmenty Raportu z Weryfikacji WSI.

  SKOK Wołomin jest niezależny (?)
  Prezes SKOK Wołomin, Mariusz G. jeszcze w 2013 roku tłumaczył w jednym z tygodników opinii, że nie musi identyfikować się z pozostałą częścią systemu SKOK. Podkreślał że kojarzenie SKOK-ów z polityką może im szkodzić.
  Zasiadającego we władzach wołomińskiego SKOK-u Piotr P. i fundacji Pro Civili, w której pracach uczestniczył, apolityczną nazwać jednak nie można. Fundacja ta miała pierwotnie zajmować się ochroną pracowników służb państwowych. Raport dotyczący likwidacji WSI przypisuje jej jednak inną rolę. Według raportu, ujawnionych zostało co najmniej kilkadziesiąt przedsięwzięć usługowo-handlowych między CUP WAT a Fundacją „Pro Civili”. Znaczna część transakcji miała mieć pozorny charakter. Ich jedynymi celami było wyłudzenie wielomilionowego zwrotu podatku VAT, uzyskanie kredytów bankowych oraz sprzedaż bankom wierzytelności z umów leasingowych. Fundacja „Pro Civili” oraz powiązane z nią firmy miała być jednocześnie tzw. „pralnią pieniędzy”, które mogły pochodzić również z nielegalnej działalności grup przestępczych.

 • kuma1

  Oceniono 2 razy 0

  Wszystko co dotyczy Kaczyńskich, PC, PIS jest chronione i przedawniane tak jak w latach 90.

 • chi_neng1

  Oceniono 5 razy 3

  "PiS i Bierecki powinni się rozliczyć z lobbingu na rzecz SKOK''

  Albo raczej, powinno sie rozliczyc Kaczynskiego, Biernackiego i PiS z afer zwiazanych ze SKOKIEM.

  I NIE TYLKO .

 • 2jan5

  Oceniono 5 razy 3

  Sprawa wymaga jednoznacznego wyjaśnienia dlaczego PIS nie chciał objęcia SKOK-ów nadzorem finansowym.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX