"Jeśli PiS nie nauczy się nowych działań - padnie. Nawet w środowisku Radia Maryja modlą się, żeby Kopacz się powiodło"

PO ma spore szanse na wygranie wszystkich czekających nas niedługo wyborów - uważa Cezary Michalski. - I Jarosław Kaczyński będzie miał kłopoty, by go tolerowali w partii do 2027 roku - mówił publicysta "Krytyki Politycznej" w TOK FM. Kondycję PO poprawiło objęcie władzy przez Ewę Kopacz.
PiS wierzyło, że odejście najmocniejszego gracza na polskiej scenie politycznej - Donalda Tuska - da partii długo wyczekiwany sukces wyborczy. Ale wyjazd byłego premiera do Brukseli, wbrew oczekiwaniom konkurencji, nie osłabił, a wzmocnił partię rządzącą. PO zanotowała skok w sondażach poparcia dla partii politycznych.

Zdaniem Cezarego Michalskiego z "Krytyki Politycznej", wygrana PO lub remis i brak silnego kandydata PiS na prezydenta, może skończyć się wygraną Bronisława Komorowskiego już w I turze wyborów prezydenckich. - To spowoduje demobilizację elektoratu Prawa i Sprawiedliwości przed kończącymi rok wyborczy - wyborami parlamentarnymi. I Jarosław Kaczyński będzie miał kłopot, żeby go tolerowali do 2027 roku, do którego chce startować w wyborach - ocenił w "Poranku Radia TOK FM".

Kto weźmie Kaczyńskiego?

Kluczem do sukcesu PO jest rzecz jasna "efekt Kopacz". A PiS, w momencie przejmowania władzy przez panią premier, popełniło tyle błędów, że na nadrobienie strat może zabraknąć czasu. Wystarczy przypomnieć wypowiedzi o "prowincjonalnej lekarce z Szydłowca" i Jarosławie Kaczyńskim, który jest "dwa, trzy poziomy wyżej niż Ewa Kopacz".

- Jak się zaczyna od "ładowania" w prowincjonalną lekarkę, to ma się pozamiatane. Czy to, że PiS zostało pod tym samym wodzem, który prowadził partię do radosnej napierniczanki z PO, będzie szkodziło Platformie czy Prawu i Sprawiedliwości? Moim zdaniem, bardziej to szkodzi PiS. Jeśli Prawo i Sprawiedliwość nauczy się nowych działań albo padnie - uważa Cezary Michalski. Dodając, że chętnie widziałby "jakąś Brukselę czy Tiranę, która wzięłaby Jarosława Kaczyńskiego na lidera jakieś organizacji pozarządowej".

Nawet w Toruniu się modlą

Według publicysty "Krytyki Politycznej", "efekt Kopacz" widać już nawet wśród tradycyjnego elektoratu partii Jarosława Kaczyńskiego. - Bardzo ciekawie zareagowano na Kopacz w Toruniu. Starsi panowie ze środowiska Radia Maryja siedzą nadal przed telewizorem, oglądają TV Republika i psioczą w rytmie tej stacji. Za to starsze kobiety zaczęły mówić, że będą się modlić, żeby Ewie Kopacz się udało - opowiadał, tłumacząc, że ma "takie małe laboratorium toruńskie - dość bliskie środowisku Radia Maryja".

Więcej o:
Komentarze (36)
"Jeśli PiS nie nauczy się nowych działań - padnie. Nawet w środowisku Radia Maryja modlą się, żeby Kopacz się powiodło"
Zaloguj się
 • potulny186

  Oceniono 3 razy 3

  "Starsi panowie ze środowiska Radia Maryja siedzą nadal przed telewizorem, oglądają TV Republika i psioczą w rytmie tej stacji. Za to starsze kobiety zaczęły mówić, że będą się modlić, żeby Ewie Kopacz się udało "
  Stare pierdziele. To są prawdziwi generatywiści. Siedzi taki pierdziel cały dzień w fotelu, nic nie robi , podrzemie tylko po to, aby w nocy dalej oglądać i słuchać głupot w tych jedynie słusznych telewizjach . Zgodnie z naukami Gądeckiego, Michalika i innych purpuratów, baba ma na nich harować i usługiwać w dzień i w nocy. Prać osrane i poprute od lenistwa gacie i dawać żarcie pod noś. Jeszcze od czasu do czasu trzeba babie wpie...ć bo jak nie zbije to jej wątroba gnije. Nic dziwnego, że żyją o 6 lat krócej (to i tak za długo) od kobiet. Zatracone lenie, nieroby i życiowi degeneraci mający Jarosława Polskę Zbaw za idola i wodza. Faceta,uczciwie pracuje na Rodzinę i szanuje żonę uważają za odszczepieńca i świra, bo nie leni się, nie bije. Bo to nienaturalne i niezgodne z wolą Bożą. Diabła mają za wspólnika i do diabła z nimi.

 • vomitorium1

  Oceniono 7 razy 1

  " I Jarosław Kaczyński będzie miał kłopot, żeby go tolerowali do 2027 roku, do którego chce startować w wyborach ... "
  trwaj prezesie trwaj
  (i hofmanie też)

 • johniii

  Oceniono 6 razy -2

  został wysłany, pojawi się wkrótce. - ..................czy po wyborach ?

 • johniii

  Oceniono 6 razy -2

  Minister finansów odwołał ze stanowisk dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej w Gdańsku Małgorzatę Bogumił i jej zastępcę Radosława Gajewskiego. Dymisje pracowników gdańskiej "skarbówki" mogą mieć związek z ujawnioną przez "Wprost" rozmową między b. ministrem transportu Sławomirem Nowakiem, a b. wiceministrze finansów Andrzejem Parafianowiczem.

 • johniii

  Oceniono 5 razy -5

  Państwowa Komisja Wyborcza nie może uruchomić nowego systemu komputerowego, który ma posłużyć do przeprowadzenia wyborów samorządowych. Nie pomagają kolejne naprawy i testy. Wyniki wyborów stoją pod znakiem zapytania, a same głosy mogą być liczone ręcznie.

 • johniii

  Oceniono 12 razy -10

  Tylko Jaroslaw Kaczynski moze przywrocic Polske Polakom.
  Polske sprawiedliwa, bez korupcji, manipulacji, falszu i kolesiostwa.
  Polske gdzie mlodzi wyksztalceni Polacy nie beda wyjezdzac do mieszania betonu, bo znajda prace w Ojczyznie.
  Polske gdzie kobiety beda pracowac do 60 lat, a mezczyzni do 65 lat.
  Polske w ktorej sluzba zdrowia bedzie dostepna dla normalnych ludzi, nie tylko dla prominentow.
  Polske ktora nie bedzie bardziej zadluzana, a pieniadze beda wydawane dla dobra Polakow, a nie tylko na autostrady dla Tirow wiozacych buble do zydowskich hurtowni.
  Polske w ktorej nie bedzie dalszej wyprzedazy majatku Narodowego Polakow i likwidacji strategicznych sektorow gospodarki takich jak gornictwo, czy stocznie.
  Polske o ktorej nikt nie bedzie sie wyrazal ze jest panstwem teoretycznym.
  Rzady Platformy Oszustow zadluzyly w okresie 7 lat nasz Kraj o dalsze 530mld, do tego wzieto z Unii 400 mld., dodatkowo Polacy z emigracji przeslali 200 mld. Okradziono Polakow z Funduszy emerytalnych itd, itd . Gdzie sa te pieniadze – co z tych pieniedzy ma przecietny Polak?
  Ile w tym czasie powstalo POLSKICH zakladow pracy ???, ile stworzono miejsc pracy ???
  Nie mozna eksponowac spadku bezrobocia ktory jest tylko pochodna emigracji blisko 3.0 mln. Polakow.
  Kazdy statystyczny Polak zostal juz zadluzony na 33.308 zl – a to przeciez nie koniec, czy jest sie z czego cieszyc ?

 • johniii

  Oceniono 10 razy -8

  Prezes Kaczynski i PiS to jedyna szansa dla Polski - kraju istniejacego teoretycznie.
  PiS ochroni Polske przed inwazja Hartmanow i Palikotow, Niesiolowskich i Biedroniow .
  PiS przywroci emerytury 60 lat kobiety i 65 lat mezczyzni,
  PiS zatrzyma emigracje mlodych, ograniczy bezrobocie i korupcje.
  PiS zajmie sie Polska i Polakami, a nie stacjami benzynowymi i autostradami dla Tirow (wozacych buble do nie polskich hurtowni) - ktore beda za 5 lat rozjezdzone i tylko do remontu. PiS wygra

 • johniii

  Oceniono 9 razy -5

  Temat: WEŹ SOBIE TO DO SERCA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Motto dla wyborców na najbliższą elekcję

  Zwykły złodziej kradnie Ci:
  pieniądze, zegarek, łańcuszek, komórkę,
  samochód.

  Polityk kradnie Ci:
  szczęście, zdrowie, mieszkanie, wykształcenie,
  przyszłość, emeryturę, rozrywkę i/lub pracę.

  Pierwszy złodziej wybiera Ciebie...

  A drugiego złodzieja wybierasz TY.....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX