Rozbawieni terroryści z IS szykują się do handlu niewolnicami. "Za swoją kupię sobie pistolet" [WIDEO]

- Dziś mamy dzień targu niewolnic. Dziś z woli Boga każdy weźmie to, co chce - słychać na nagraniu umieszczonym w serwisie YouTube. Słowa wypowiada bojownik Państwa Islamskiego (IS), który przechadza się między swymi kompanami, szykującymi się na handel jazydzkimi dziewczynkami.
"Przysięgam, szukam dziewczynki. I mam nadzieję, że jakąś znajdę", "Dziś jest dzień targu niewolnic i każdy będzie mógł odebrać swoją dolę", "Gdzie jest moja jazydzka dziewczynka, gdzie ona jest?" - tak rozmawiają ze sobą, wyraźnie rozbawieni, bojownicy Państwa Islamskiego na nagraniu wykonanym przez jednego z nich. O sprawie pisze "The Independent"."Chcę za jedną trzy papiery"

Akcja filmu rozgrywa się, jak to określają sami terroryści, w "dniu targu niewolnicami", podczas którego odbywa się handel jazydzkimi dziewczynkami uprowadzonymi przez Państwo Islamskie. Jazydzi są iracką mniejszością mówiącą językiem kurdyjskim. Wyznają religię powstałą w XII wieku z połączenia wierzeń indoirańskich, judaizmu, nestorianizmu i islamu. Sunniccy islamiści uważają ich za czcicieli diabła i prześladują ich.

- Ktokolwiek chce sprzedać swoją niewolnicę, ktokolwiek chce ją podarować komuś w prezencie, ma do tego pełne prawo - słyszymy na filmie. - Ja chcę sprzedać moje niewolnice. Chcę 3 banknoty (prawdopodobnie jeden "banknot" to 100 dolarów) za sztukę. Chyba że któraś ma niebieskie oczy; wtedy cena wzrośnie - mówi jeden z bojowników. Dlaczego chce sprzedać dziewczynkę? - Kupię sobie za nią pistolet - deklaruje.

Czemu publikują takie filmy?

Z rozmów terrorystów wynika, że dziewczynki, którymi handlują, mają najwyżej kilkanaście lat. - Rzeczą, która zwraca uwagę, jest to, że przeważnie w wypadku takich nagrań powinny one działać na niekorzyść terrorystów, a ci jednak decydują się na ich publikację. Wydaje się, że mają one w ich mniemaniu pokazać ich siłę i udowodnić, że dobrze jest być w szeregach Państwa Islamskiego - uważa Charlie Winter z Quilliam Foundation, która sprzeciwia się działaniom ekstremistycznym.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Lubisz aplikację Gazeta.pl LIVE? Zagłosuj na nas!

Więcej o:
Komentarze (81)
Rozbawieni terroryści z IS szykują się do handlu niewolnicami. "Za swoją kupię sobie pistolet" [WIDEO]
Zaloguj się
 • dokowski

  Oceniono 1 raz 1

  A polscy dziennikarze nazywają tych zwyrodnialców "bojownikami" - nawet w wiadomościach w TVP. A oni śmieją się światu w twarz i mówią: "czynimy zło z radością, a wy możecie nam naskoczyć". Bo wszyscy wiedzą, że Turcja nie pozwoli na żadną pomoc dla Kurdów. A głupi dziennikarze udają, że pada deszcz, podczas gdy islamiści plują im w twarz.

 • ciotka_ltd

  Oceniono 1 raz -1

  Przeciez akurat to video to sa jawne jaja z Zachodu! Mowi o tym jezyk gestow.
  Jasne, maja te branki etc, ale mowia o dziewczynach, nie dziewczynkach. Zreszta 15-latka w krajach arabskich to i fizycznie i psychicznie juz nie dziecko - w Europie takoz, w wiekszosci krajow Unii nawet seks z taka jest w pelni dozwolony, ale Agora na sile usiluje zrobic z tych bojownikow pedofilow, choc jeden sam ma lat nie wiecej nizli 15.
  A poza tym, Agoro, mowa o dziewczynie z ZIELONYMI oczami, te sa dosc czeste u Kurdow i Pesztunow i nie musicie z tego na sile robic niebieskich europejskich oczu, by atmosfere podgrzewac.:)

 • stekelenburg2

  Oceniono 4 razy 2

  tych sk.......nów trzeba chrystianizować napalmem, bombami kasetowymi, tomhawkami, bombowcami B1 i taktyczną bronią jądrową!

  Islam NIE JEST religią. To system polityczny opary na terrorze jak komunizm i nazizm. To trzeba WYPALIĆ GORĄCYM ŻELAZEM!

  Czas oczyścić EU z terrorystów islamskich, kryjących się w swoich sztabach dowodzenia zwanymi meczetami.

  CZAS SPENALIZOWAĆ ISLAM. - a każdego Europejczyka który się temu sprzeciwi wynagrodzić w 70 dziewicach "z woli allaha rzecz jasna".

  EUropa ma problem nie tylko z terrorystami islamskimi, ale z politykami wspierającymi terroryzm islamski w zamian za głosy w wyborach. Pazerni europejscy socjaldemokraci w ciągu ostatnich 45 lat wygenerowali terroryzm islamski w Europie.

 • gabagiba

  Oceniono 4 razy -2

  ISIS finansowała CIA do czasu aż się urwali ze smyczy, wy amerykańskie chvje.

 • ademko

  Oceniono 3 razy 3

  IS-Islamski Szatan- zło ma nową twarz. Kto tu jest dziećmi diabła?

 • avocado26

  Oceniono 6 razy 6

  Podpalić , zaorać znowu podpalić zaorać posadzić bratki a wszystkich z Europy niewiernych odesłać do swoich kochanych dzikich krajów zanim sie rozmnoża jak króliki i nie będzie czego ratować.

 • p.zukowski123

  Oceniono 1 raz 1

  Mamy wierzyć, że te przygłupy z ISIS stanowią realną siłę, na arenie miedzynarodowej ?
  A tysiące miliardów dolarów budżetów wojskowych NATO to wyłącznie przekręty i pic ?

 • 635csi

  0

  nie ma żadnych dziewczynek. keet gimnazjalny w wykonaniu tępych morderców, wyznawców szatańskiej religii.
  Czekam (CZEKAM) na wersję tego filmu z napisami w którym każde słowo "girls" zastąpi słowo "koza". Kto się podejmie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX