SLD chce odwołania Sawickiego. I wcale nie za to, że nazwał rolników frajerami

- Chcemy odwołać ministra Marka Sawickiego, i żeby była jasność, nie za to, że tam powiedział o nich (rolnikach -przyp. red.) frajerzy- powiedział Włodzimierz Czarzasty na antenie TVN24. SLD krytykuje Sawickiego głównie za złe prowadzenie polityki rolnej.
Politycy SLD, powołując się na słowa właścicieli gospodarstw rolnych, mówią wprost: "polskie rolnictwo padnie". I zaczynają zbierać podpisy pod wnioskiem o odwołanie należącego do PSL ministra rolnictwa Marka Sawickiego.

Zła polityka rolna

- Polskie Stronnictwo Ludowe nie radzi sobie z polską wsią - powiedział na antenie TVP Info Krzysztof Gawkowski, sekretarz generalny SLD. - Wystarczy pojechać do lubelskiego, świętokrzyskiego i można usłyszeć "zróbcie coś, odwołajcie Sawickiego, bo polskie rolnictwo zbankrutuje" - dodał Gawkowski.

W podobny sposób o Sawickim wyrażał się Włodzimierz Czarzasty w programie "Jeden na jeden" w TVN24. Jednym tchem wymieniał argumenty za odwołaniem ministra. - Niskie rekompensaty z unii producentów rolnych objętych embargiem dla rolników, brak rekompensat z budżetu państwa dla tych rolników, nierozwiązywanie problemu przekroczenia kwot mlecznych przez polskich producentów, nieprowadzenie unijnego systemu zarządzania ryzykiem w rolnictwie, brak powszechnego systemu ubezpieczeń produkcji rolnej, który by się teraz przydał - twierdzi szef mazowieckiego Sojuszu.

Czarzasty przyznał też, że SLD chce dymisji Sawickiego nie za to, że nazwał rolników "frajerami". - To był element wesołej arogancji. Tak powiedział, wymsknęło mu się - stwierdził polityk.

Zbieranie podpisów

Włodzimierz Czarzasty powiedział również, że jego partia musi i będzie zabiegać w innych klubach parlamentarnych o poparcie wniosku o wotum nieufności wobec Sawickiego. Chce to zrobić listownie do każdego posła z osobna. - Będziemy wiedzieli, kto co myśli o rolnikach. (...) My mówimy sprawdzam, to żadna kompromitacja. Niech posłowie się wypowiedzą na temat sytuacji w rolnictwie. Jeśli myślą, że jest fantastycznie, to niech to powiedzą - stwierdził w TVN 24 Czarzasty.

Rolnik, znaczy frajer

Sawicki wywołał burzę dwa tygodnie temu. Gdy źle wyraził się o rolnikach. - Są frajerami. Ja szanuję biznesmenów, a nie frajerów. Jeśli zaproponowaliśmy już w połowie sierpnia instrument wycofania z rynku, w którym za jabłka proponujemy 27 groszy, a frajerzy wiozą jabłka na przetwórstwo po 12-14 groszy, ich wybór. Wolny kraj, demokracja - powiedział Marek Sawicki.

Słowa te uraziły nie tylko rolników. Sawicki wielokrotnie za nie przepraszał, jednak echo jego poglądów dudni do dziś.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!
Lubisz aplikację Gazeta.pl LIVE? Zagłosuj na nas!

Więcej o:
Komentarze (44)
SLD chce odwołania Sawickiego. I wcale nie za to, że nazwał rolników frajerami
Zaloguj się
 • Bogusław Dobos

  0

  Socjalzdrajcy z SLD postanowili - ach, te sondażowe słupki - przelicytować w politycznym hucpiarstwie PiS. Ochoczo jął się do dzieła głupszy od Napieralskiego Joński.
  Sawickiego odwołać - nie za to, że własną piersią czasu swego osłaniał sypiących do wyrobów mięsnych zawierającą związki trujących metali ciężkich sól drogową, nie za zamiecenie pod dywan afery z wykorzystywaniem padliny do produkcji wędlin czyli spraw o kryminalnym wymiarze.
  Odwołać, bo na spotkaniach wyborczych paru SLD-owskich dupków usłyszało że na wsi jest źle.
  Oświeciło ich, laboga !

 • edza4

  0

  Następny czerwony książę udaje że na czymkolwiek się zna.

 • jerzykkur38

  Oceniono 2 razy 0

  Jestem oburzony i zbulwersowany,zachowaniem towarzyszy Millera i Czarzastego.W 1989 roku,ich ideologia i podporządkowanie się Moskwie,doprowadziło do całkowitego bankructwa naszego państwa.Wiele artykułów spożywczych,m.in.mięso,cukier ,były racjonowane,brak wszelkich towarów w sklepach,piekielna hiperinflacja,brak prawdziwego pieniądza { niewymienialna złotówka }.Na półkach ocet i musztarda.Nie było pieniędzy na wypłatę emerytur i rent.Ratunkiem na tę tragiczną sytuację finansowa,był Klub paryski i londyński.I teraz znowu pan wciska kit naszym rodakom.Niech się pan opamięta.PZPR już pokazało ,na co ją stać.Nawet przestaliście się kryć z miłością do Wielkiego Jarosława.Wiekopomne słowa Gawkowskiego do genialnego Brudzińskiego,mistrza intelektu - chodżcie z nami.Fantastyczny duet.PIS i SLD.Tylko oni mogą spowodować,iż Polska stanie się krainą wiecznej szczęśliwości.Okazuje się,że romans z Lepperem,niczego towarzysza Millera nie nauczył.

 • chata50

  Oceniono 3 razy 1

  Zastanawia mnie postawa p.Rozenka z TR,który ostatnio staje w obronie krytykowanych ministrow PO,PSL!Uważałem go za rozsądnego polityka,ale obecne jego postępowanie zaczyna mnie bulwersować.Bo uwazam,że czarne jest czarnym,a nie białym.Chyba,że.......!

 • oko.demona

  Oceniono 2 razy 2

  Żałosny frajer ten Włodek jestem, poszukiwacz poparcia ciemnego ludu.

 • papaleone

  Oceniono 6 razy 6

  A rolnictwo w Polsce jeszcze istnieje?
  Przecież to plantatorzy!
  Po mleko,masło i kaszankę, do sklepu chodzą.
  Kapustę kiszoną, gotową kupują.
  A w stodole miejsca nie ma, bo mercedes garażuje.!

 • ad2009

  Oceniono 4 razy 0

  Żeby to jeszcze byli tzw. chłopi, tyrajacy na pańskim czy księżym za darmo..
  Teraz to sa po prostu ludzie mieszkajacy na wsi i trudniacy sie produkcja zywności, nawet tylko na wlasne potrzeby.
  I żyja sobie nieźle, nikt nie wie jakie mają rzeczywiste dochody, i zawsze jest im źle, obojętnie, kto by nie rzadzil
  reszta ma sie na nich skladać i niczego w istniejacym porządku nie zmieniac

 • 20portal

  Oceniono 16 razy 4

  Polskie rolnictwo produkuje dużo i dobrze - jak nigdy dotąd. Problemem polskiej wsi natomiast jest to, że zakonserwowano (dzięki pieniądzom z UE i rządom PSL w rolnictwie) następujący stan: na 1,5 mln gospodarstw rolnych jedynie ok. 300 tys. produkuje na rynek. Reszta, jeśli produkuje cokolwiek, to wyłącznie na własne potrzeby. A więc jest papu, pieniądze z Unii (dopłaty, emerytury i renty) i robota na czarno (lokalne budownictwo, inne usługi na czarno, agencje ochrony). Kiedy pieniążki z Unii skończą się (za 7 lat), a rolników obejmą normalne przepisy podatkowe OGROMNA BIEDA na wsi szybko zapiszczy. PSL (jego ludzie) nic nie robią, aby pieniądze z UE wykorzystać do głębokiej restrukturyzacji wsi i rolnictwa. Te wielkie pieniądze, które po prostu rozdają maja ich jak najdłużej utrzymac u władzy. Po PSL chocby potop. Przy okazji toleruje sie wielkie przekręty na środkach unijnych dokonywane przez PSL i kolesi w centrali i w terenie (np. fikcyjne plantacje orzechów, malin itp.).
  Dlatego min. Sawicki powinien zostać odwołany, a w specjalnej ustawie trzeba zapisać, że ministrem rolnictwa nie może być nikt z PSL. Wtedy polska wieś będzie miała jakąś perspektywę (koncepcję) rozwojową. Oddanie wsi PSL-owi jest jedna z największych zbrodni dokonana na narodzie polskim. Na wsi w Polsce mieszka 38 % ludności kraju.

 • junkamm

  Oceniono 20 razy 4

  platforma obywatelska leje na rolników . razem z polskim stronictwem ludowym olewwają was . i mają was w d.....tak samo robią to z całym narodem polskim. precz z platformą obywatelską i polskim stronictwiem ludowym z całym piechocinskim i sawickim na czele ./

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX